Kızımdaki sararmalar mexican airlines auto acil yardım !!!

dysania

Yeni üye
Beyler selam

Bu yavru 60.gününde. Çiçeklenmeye gireli 2 hafta oldu.
son iki haftadır kullandığım gübreleme:

1.hafta: 1lt suya - 2ml bio grow + 2ml bio bloom + 1 ml top max + 2ml activera
2.hafta: 1 lt suya - 3ml bio grow + 3ml bio bloom + 2ml top max + 3ml activera
ayrıca
2 haftada bir 1ml/1lt suya calmag verdim.
suyu her zaman ph dengeli veriyorum.

elimde son 2 hafta kullanmak için beklettiğim overdrive mevcut ayrıca.

resimlerde görebileceğiniz gibi bitkinin alt fan yapraklarında sararmalar mevcut. orta fan yaprakların bir tanesinde nekrotik bir leke çıktı 2-3gün önce.
üst fan yapraklarında da bugün gördüğüm kadarıyla hafiften aşağı doğru kıvrılma var gibi geldi.

sorun nedir beyler - çok fazla hasat vermeyecek gibi duruyor?
nasıl devam etmem gerekir - eksik verdiğim bilgi varsa yazın lütfen.
yardıma ihtiyacım var

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum bitkinde hic bir sikinti yok, bitkin ihtiyaci olan azotun bir kismini alttaki eski yapraklardan cekiyor ve o yapraklar tam sararinca bitkin atacak o yapraklari. Tasalanma aynen devam et.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Dostum bitkinde hic bir sikinti yok, bitkin ihtiyaci olan azotun bir kismini alttaki eski yapraklardan cekiyor ve o yapraklar tam sararinca bitkin atacak o yapraklari. Tasalanma aynen devam et.
dediğin şey ciceklenmenin sonlarina dogru olursa sıkıntı olmaz ama someklenmenin başında olursa bi çok dezavantaji olur. her bitkiye sıkıntı yok derseniz bilmeyen arkadaşlar sorunu ve çözümlerini nasil anlayacaklar. @dysania gübrelerini ölçülü şekilde arttır bro. ph ayarliyormusun eğer ayarlamıyorsan ondan kaynaklıda besin alamama sorunu olabilir. nerde hata yaptığını anla tecrube et cözümünü uygula 2.growda daha az hatalarla devam edersin kanka. bol hasatlar

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ayildim :) resimlere gene baktim evet haklisiniz. Arpasini arttirmak gerekiyor yavas yavas.

dysania

Yeni üye
beyler hepinize teşekkür ederim.

Biraz azot eksikliği çekiyor
bro sarı ışığın altında çekmiştim ilk fotoyu o sebeple açık renk gelmiş olabilir. 7.fotoda (turuncu zemin) tekrar bir yorum mümkün mü?
bir de bu fotoları çektiğim günün bir gün öncesinde gübreyi 1ml artırmıştım (grow+bloom+topmax herbirinden). ertesi günü bitkiyi böle görünce fazla gübreleme mi yaptım acaba diye düşündüm.

OttoMan347

√SEFİR√
beyler hepinize teşekkür ederim.

bro sarı ışığın altında çekmiştim ilk fotoyu o sebeple açık renk gelmiş olabilir. 7.fotoda (turuncu zemin) tekrar bir yorum mümkün mü?
bir de bu fotoları çektiğim günün bir gün öncesinde gübreyi 1ml artırmıştım (grow+bloom+topmax herbirinden). ertesi günü bitkiyi böle görünce fazla gübreleme mi yaptım acaba diye düşündüm.
O sarı büyük nokta su merceği olup yakmış olabilir. Sarartılar yaprağın su yolu arasından mı başlıyor yoksa yaprak uçlarından mı

dysania

Yeni üye
O sarı büyük nokta su merceği olup yakmış olabilir. Sarartılar yaprağın su yolu arasından mı başlıyor yoksa yaprak uçlarından mı
bro sarartılar sadece alt fan yapraklarında üstüne yayılmış durumda. ucundan başlamıyor - kuruma sarartısı gibi de durmuyor gördüğüm kadarıyla. 2 haftada bir boş sulamada calmag veriyorum bitkiye. kalsiyum magnezyum karışımı anlayacağın. gübre yanığı belirtisi gibi durmuyor anladığım kadarıyla sararmalar. hatta çiçeklenmeye girdikten 1 hafta sonra bir iki sararma da oldu. ama dün gübre artışının hemen ardından bu tipte sararma görünce emin olamadım. valla ilk growum sizi de yanlış yönlendirmiş olamayayım

OttoMan347

√SEFİR√
Suyu ph ayarlı veriyor musun? Ph 6.5 callmag için ideal. Magnezyum eksikliği var bitkide alamıyor olabilir

dysania

Yeni üye
Suyu ph ayarlı veriyor musun? Ph 6.5 callmag için ideal. Magnezyum eksikliği var bitkide alamıyor olabilir
boş sulamaları dahi ph ayarlı veriyorum. musluk suyum 8.0 geliyor. ph down ile 6-6.5 arasına çekiyorum ph ı. çiçeklenme dönemi diye azot eksikliğinden çok potasyum eksikliği olabilir mi diye düşünmüştüm aslında ben. çünkü sadece alt fan yapraklarda dağınık sarartılar mevcut. üst yapraklar hepsi yeşil canlı renkte duruyor. sadece o siyah noktanın olduğu fan yaprağında sıkıntı gördüm. birde üst fan yapraklarında kenar boşlukları sanki hafiften aşağıya doğru kıvrılma eğiliminde gibi geldi bana. 3. resime gözatabilir misin?

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka potasyum eksikliği yok öyle olsa rengi solup sanki yeşili çekiliyor gibi olmaz potasyum eksikliği yaprak uçları ve kenarları ateşle yanmış gibi olur birde katı element çekilme yapmıyor. Azot ve magnezyum gaz besin olduğu için bitki içinde gezebilir altlardan üstlerde çekilebilir. Toprağın ph yükselmiş olabilir köklerin olduğu kısımların ph yükseldiğinde besini alamaz. Üst yapraklar koyu olduğu için azot eksikliği değil o cepte. Toprağa 6.0 ph ayarında yarı flush atıp son suyu yarım oranda gübreli verirsen düzelir. Acil durum manevrası olarak düşün bu tekniği ben gerektiğinde uyguluyorum son çare olarak

dysania

Yeni üye
Kanka potasyum eksikliği yok öyle olsa rengi solup sanki yeşili çekiliyor gibi olmaz potasyum eksikliği yaprak uçları ve kenarları ateşle yanmış gibi olur birde katı element çekilme yapmıyor. Azot ve magnezyum gaz besin olduğu için bitki içinde gezebilir altlardan üstlerde çekilebilir. Toprağın ph yükselmiş olabilir köklerin olduğu kısımların ph yükseldiğinde besini alamaz. Üst yapraklar koyu olduğu için azot eksikliği değil o cepte. Toprağa 6.0 ph ayarında yarı flush atıp son suyu yarım oranda gübreli verirsen düzelir. Acil durum manevrası olarak düşün bu tekniği ben gerektiğinde uyguluyorum son çare olarak
eyv kanka. zaten son bir ayı falan kaldı sanırım. bu hafta ph değerinim 6 a kadar çekip sulamaya devam edicem. dediğin gibi biraz daha kötüye gidecek bir durum olursa bu dediğin tekniği uygulama durumuna gidebilirim. bu arada sormak istediğim son bir soru olacak. ben şuan ki sıcaklarda haftada 3 sulama ile gidiyorum (toprak kurudukça suluyorum). ancak her sulamamı 1L su ile yapıyorum. saksı hacmi 9-11Lt civarında. sulama miktarında bir hatam söz konusu olabilir mi? bu etki eder mi? sonuç olarak toprak kurudukça su vermeye devam ediyorum.

OttoMan347

√SEFİR√
eyv kanka. zaten son bir ayı falan kaldı sanırım. bu hafta ph değerinim 6 a kadar çekip sulamaya devam edicem. dediğin gibi biraz daha kötüye gidecek bir durum olursa bu dediğin tekniği uygulama durumuna gidebilirim. bu arada sormak istediğim son bir soru olacak. ben şuan ki sıcaklarda haftada 3 sulama ile gidiyorum (toprak kurudukça suluyorum). ancak her sulamamı 1L su ile yapıyorum. saksı hacmi 9-11Lt civarında. sulama miktarında bir hatam söz konusu olabilir mi? bu etki eder mi? sonuç olarak toprak kurudukça su vermeye devam ediyorum.
Hatta yapraklar salıyor susuzluktan öyle suluyorum ben. Parmakla saksı kenarına sokup kontrol et birde saksı ağırlığını kontrol et duble garanti. Saksın için verdiğin su normal. Sulamadan önce toprağı üstten hafif harmanla dağıt sert olmasın sonra da kapağı delikli bi şişeyle yavaş sula, sularken toprağın suyu memesine müsaade et bekle arada

dysania

Yeni üye
Hatta yapraklar salıyor susuzluktan öyle suluyorum ben. Parmakla saksı kenarına sokup kontrol et birde saksı ağırlığını kontrol et duble garanti. Saksın için verdiğin su normal. Sulamadan önce toprağı üstten hafif harmanla dağıt sert olmasın sonra da kapağı delikli bi şişeyle yavaş sula, sularken toprağın suyu memesine müsaade et bekle arada

kanka yardımcı oldun çok sağol

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    +1
    T Turco: ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * ****... +1