Kızlarım sararıyor acil yardım ;(

imesmen

Yeni üye
Kankalar resimleri bırakıyorum yazının altına bi göz atın lütfen kızlarım ölecek mi ;( yeni çıkan yapraklar sarı çıkıyor, bir de yukardan çektiğim görüntüye ayrıntılı bakarsanız büyük yaprakların ucu da soluk biraz ne yapmalı ne etmeli? ;(;(

Henüz 2. Haftada. Isı 25-30 derecede seyrediyor. Nem yüzde 50. Tohumlar og kush. 400w mh ampul 18 saat açık tutuyorum. Advanced nutrients grow micro bloom gübre kullanıyorum. İnternette biraz araştırma yaptım ama pek bir şey bulamadım. Herhangi bir mineral eksikliğinden dolayı olduğunu sanmıyorum ama ilk defa bu işe giriştim acemiyim kankalar yardım ederseniz sevinirim :(

Ekli dosyalar

• BE3A1C5A-70F7-4D89-8A9F-73269C102A57.jpeg
    BE3A1C5A-70F7-4D89-8A9F-73269C102A57.jpeg
    34.4 KB · Görüntüleme: 70
  • B8875107-3764-4DD0-A01E-F377AEE2CF3E.jpeg
    B8875107-3764-4DD0-A01E-F377AEE2CF3E.jpeg
    40.5 KB · Görüntüleme: 62
  • 6BBE64F5-D460-437B-9A5D-2568C251AB5B.jpeg
    6BBE64F5-D460-437B-9A5D-2568C251AB5B.jpeg
    73.3 KB · Görüntüleme: 44
o toprağın sululuğu ne öyle kral çekmeden önce sulamışsındır umarım süreklii o şekilde tutmuyosundur. + verdiğin suyun ph miktarına dikkat et musluk suyu ise 2 gün dinlenmeden verme +  gübre için  kadar acele etmene gerek yok tamam 2. katı atmış ama daha erken 3. katıda cıksın öyle ufak ufak vermeye basla.ısık mesafen ne derecede cooltuben yoksa 40 50 cm kalsın arada.

imesmen

Yeni üye
Cvp: Kızlarım sararıyor acil yardım ;(

Baba Haze' Alıntı:
o toprağın sululuğu ne öyle kral çekmeden önce sulamışsındır umarım süreklii o şekilde tutmuyosundur. + verdiğin suyun ph miktarına dikkat et musluk suyu ise 2 gün dinlenmeden verme +  gübre için  kadar acele etmene gerek yok tamam 2. katı atmış ama daha erken 3. katıda cıksın öyle ufak ufak vermeye basla.ısık mesafen ne derecede cooltuben yoksa 40 50 cm kalsın arada.

Toprak emmiyor suyu. 5 litrelik saksıdalar haftada bir yarım litre su veriyorum. Suyun ph’ı 6.6. Işık 60-70 cm yukarıda. Fazla sudan mıdır diyosun?

1mmortal

Yeni üye
kankacım gördüğüm kadarıyla toprağın çok sulu bataklık gibi. toprak suyu çekmiyor. ve gübrede kullanıyormuşsun bitkiyi yakıyorsun sanırım. gübreyi kes ve saksının altı delik değilse del fazla su çıksın ordan. toprağa nasıl su vereceğini şöyle anlarsın. toprağın 2cm altına parmağını sok nem yoksa yada çok azsa su ver. toprak kurumadan gübreli su verdin tahminimce.

ışığı 50 cm ye indir saksıyı büyüt kanka minimum 12 litre bi saksı al 5 litrelik saksının hiç bi anlamı yok gramajını %50 oranda düşürür belki + suan  yaşadıgın sıkıntılar cabası haftda 1 sulama ne demek? bende var 12 litre saksı her gün 1.5 litre su döküyorum ve kupkuru oluyor

q_life

Yeni üye
Isı fazla o yeni yavrular icin ısıdan topraga yatmıs bitki.  Isı yeni filizlenmis icin 20-25  ısık kapaliyken 16-20    cimlenmede 22-28  isik kapali 18-24 .derecede olmali  nem 60-70 ve cimlenmede 50-60 yeni bitkiye gubre topraktn cktiktan 15 gun sonra verilmeli birde co2 varmı onu yazmamıssın

Blackbalrog

Yeni üye
Bendede bez saksı var fazla suyu nasıl salabilirim sonuçta bez delik açamam fazla su akmadığı için toprağım küflendi ?

trinity

Yeni üye

Blackbalrog' Alıntı:
Bendede bez saksı var fazla suyu nasıl salabilirim sonuçta bez delik açamam fazla su akmadığı için toprağım küflendi ?

Fazla su bez saksıdan zaten akar gider toprak üzerindeki küflenmeden bahsediyorsan elinle al o küflenen yeri at.bazen kullandığımız topraklardaki küçük ağaç parçacıkları küflenebiliyor sıkıntı edecek bi durum yok.Yani bez saksıyla alakası toprağın hava alması için bez saksı en ideal olanlardandır.

imesmen

Yeni üye

Baba Haze' Alıntı:
ışığı 50 cm ye indir saksıyı büyüt kanka minimum 12 litre bi saksı al 5 litrelik saksının hiç bi anlamı yok gramajını %50 oranda düşürür belki + suan  yaşadıgın sıkıntılar cabası haftda 1 sulama ne demek? bende var 12 litre saksı her gün 1.5 litre su döküyorum ve kupkuru oluyor

Baba not ettim bunları uygulıycam çok teşekkür ederim +repini verdim

q_life' Alıntı:
Isı fazla o yeni yavrular icin ısıdan topraga yatmıs bitki.  Isı yeni filizlenmis icin 20-25  ısık kapaliyken 16-20    cimlenmede 22-28  isik kapali 18-24 .derecede olmali  nem 60-70 ve cimlenmede 50-60 yeni bitkiye gubre topraktn cktiktan 15 gun sonra verilmeli birde co2 varmı onu yazmamıssın

Kuzen sana da aynı şekilde çok sağolasın <3

q_life

Yeni üye

imesmen' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:

q_life' Alıntı:

Sende saol kankacım.ısı konusu önemli genç bitkiler için daha önmli yazdığım değerler ortalama değer.genetikten genetiğe değişiyor.garanti için çimlenmede 25 26 dereceyi geçme sıkıntı yasamazsın büyüdükce 27 28 derecelere dayanabiliyor. baba haze nin söyledikleride çok doğru.tecrübeli arkadaslardan biri.çoğu konuda yorumu var.bol hasatların olsun

q_life' Alıntı:
imesmen' Alıntı:

Sende saol kankacım.ısı konusu önemli genç bitkiler için daha önmli yazdığım değerler ortalama değer.genetikten genetiğe değişiyor.garanti için çimlenmede 25 26 dereceyi geçme sıkıntı yasamazsın büyüdükce 27 28 derecelere dayanabiliyor. baba haze nin söyledikleride çok doğru.tecrübeli arkadaslardan biri.çoğu konuda yorumu var.bol hasatların olsun

güzel yorumun için teşekkür ederim dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
    M merto1835: **