Kızlarımdaki yanıklara çözüm arıyorum

StrterGrow

Yeni üye
IMG_1456.JPG

Selam arkadaşlar üstteki fotoğraftaki auto bitkimdeki yanıklar artmaya devam ettiği için 5 lt ph 6.3 olan suyla flush attım 15 dk sonra üzerine 1 lt yarım dozaj gübreli su verdim sizce bu yanıkların sebebi ne olabilir, ben araştırmamda birşey bulamadım net olarak.
IMG_1458.JPG

üstteki photo bitkimde en üstteki sürgünlerde problem vardı, renkleri açık yeşil sarıya çalıyor ve en yeni sürgünlerin uçları kırık vaziyette ( yanık gibi anlayamadım da ) yakından çekilmiş fotoğrafına da bi bakın altta, photo bitkimde de yanık yapraklar vardı yine 5 lt ph ayarlı suyla flush yaptım sonrasında 1 lt yarım dozaj gübreli su verdim.
IMG_1469.JPG

iki bitkime de yanık fan yapraklarından 5-6 yaprak budama yaptım ( aslında photo bitkime yapmamalıydım galiba )
üstteki photo bitkim çiçeğe girmedi diye düşünüyorum kankalar ona da bi yorum yaparsanız sevinirim çünkü photo diye biliyorum fakat küçük pistil gibi şeyler var ne olduğunu kestiremedim.
IMG_1463.JPG
IMG_1464.JPG
IMG_1462.JPG
budadığım bazı yapraklarda yanıklar ve lekeler var yakından bakıp anlaya bilen olur diye ekleyeyim dedim, yorumlarınıza şimdiden müteşekkirim.

@WDT @OttoMan47 @Püskütvarmı @highhead kankalar yorumlarınızı beklerim;)

StrterGrow

Yeni üye
aslında iki sulama boş geçtim kank ve düzelme olmadı hiç aksine arttı bende flush attım fakat bitkim çiçeklenmede olduğu için gübresiz kalmasın dedim

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka flush öyle 5 lt suyla atılmaz. Saksın 2 lt falan değil. Flush toprağı yıkamaktır. Sen sulamışsın bitki besin fazlalığından yanmaya devam etmiş üzerine birdaha gübre vermişsin. Saksının litresi kaç ise 3 katı suyla flush at öyle yarım doz gübreyle başla

OttoMan347

√SEFİR√
Senin yaptığın olay tam fluah atmış olsan benim "çıkmaz çözümü" dediğim olay oluyor. Anlayamadığım çözemediğim durumda flush atar taze gübreyle destekler devam ederim. Sendeki gübre yanığı da değil gibi. Hem su damlacıkları yakmış hem fosfor hem potasyum az gelmiş. Sen yine flush at PK gübreleri ver

StrterGrow

Yeni üye
Senin yaptığın olay tam fluah atmış olsan benim "çıkmaz çözümü" dediğim olay oluyor. Anlayamadığım çözemediğim durumda flush atar taze gübreyle destekler devam ederim. Sendeki gübre yanığı da değil gibi. Hem su damlacıkları yakmış hem fosfor hem potasyum az gelmiş. Sen yine flush at PK gübreleri ver
kanka o zaman ben dediğini aklımda tutayım , eğer yanıklar devam ederse tam flush atayım, attığım flush ta verdiğim suyun yaklaşık yüzde 75 i alttan çıktı saksılarım 10 lt ama ikiside tam dolu değil aslında, bu durum devam ederse ve tekrar flush atsam bu bitkiye gelişim olarak zarar verir mi kank, birde budama ve flush atma işini tam anlatım yapan paylaşım var mı bulamadım baya dolaştım forumda.

OttoMan347

√SEFİR√
kanka o zaman ben dediğini aklımda tutayım , eğer yanıklar devam ederse tam flush atayım, attığım flush ta verdiğim suyun yaklaşık yüzde 75 i alttan çıktı saksılarım 10 lt ama ikiside tam dolu değil aslında, bu durum devam ederse ve tekrar flush atsam bu bitkiye gelişim olarak zarar verir mi kank, birde budama ve flush atma işini tam anlatım yapan paylaşım var mı bulamadım baya dolaştım forumda.
Burda kanka anlatmış flushı. Budama da ben kendi yaptığım şekli anlatayım sen iyice araştır mantığına yatanı yaparsın. Veg dönemi budama kesinlikle yapılmaz. İlk budama çiçeğe girerken sadece sömek verecek uçların önünü kapatan ışık almasını engelleyen yapraklar alınır. Çiçeğin ilk 3 haftası jelatif dönem devam eder yeni yaprak (şeker) gelişimi ve sömeklere odaklı çalışır bitki. 3. Haftadan sonra bitki gelişimi tamamen durur sadece çiçeklere çalışır ozaman iyi bi budama yapılır ama abartmamak kaydıyla. Neden ve nasıl abartmamak? O vakitten sonra ıfak çaplı veya tecrübeliysen büyük çaplı stresler tricom üretmesini sağlar. Arada 2 yaprak alıp ufak çaplı streslere sokacak yaprak bırakırsan abartmamış olursun. Umarım anlatabilmişimdir :D

Eimal

Müptezel
Burda kanka anlatmış flushı. Budama da ben kendi yaptığım şekli anlatayım sen iyice araştır mantığına yatanı yaparsın. Veg dönemi budama kesinlikle yapılmaz. İlk budama çiçeğe girerken sadece sömek verecek uçların önünü kapatan ışık almasını engelleyen yapraklar alınır. Çiçeğin ilk 3 haftası jelatif dönem devam eder yeni yaprak (şeker) gelişimi ve sömeklere odaklı çalışır bitki. 3. Haftadan sonra bitki gelişimi tamamen durur sadece çiçeklere çalışır ozaman iyi bi budama yapılır ama abartmamak kaydıyla. Neden ve nasıl abartmamak? O vakitten sonra ıfak çaplı veya tecrübeliysen büyük çaplı stresler tricom üretmesini sağlar. Arada 2 yaprak alıp ufak çaplı streslere sokacak yaprak bırakırsan abartmamış olursun. Umarım anlatabilmişimdir :D
Anladım kankam allah razı olsun olsun :D

Eimal

Müptezel
Budama yaparken dikket etmem gereken husus varmıdır peki kanka? Işıklar açık, kapalı veya sulama öncesi sonrası gibi?

OttoMan347

√SEFİR√
Budama yaparken dikket etmem gereken husus varmıdır peki kanka? Işıklar açık, kapalı veya sulama öncesi sonrası gibi?
Kanka uyku vaktini geçince yaparım ben yani sabah gün doğumunda. Strese sokmak istemiyorsan sulama öncesi yaparsın ilk budamayı. İkinci yani 3. Haftadan sonra yapılan budamada strese girmesi iyidir ozaman elleme kıza stres yapsın :)

Eimal

Müptezel
Kanka uyku vaktini geçince yaparım ben yani sabah gün doğumunda. Strese sokmak istemiyorsan sulama öncesi yaparsın ilk budamayı. İkinci yani 3. Haftadan sonra yapılan budamada strese girmesi iyidir ozaman elleme kıza stres yapsın :)
İlkini sulamadan önce yapıyorum ozaman kanka, 2.ye stres yaşasın :)
Teşekkür ederim dostum

StrterGrow

Yeni üye
eyvallah kank ben vegetatif sürede yapmış oldum ama yapacak bir şey yok, bu da tecrübe oldu artık umarım kızıma bir şey olmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • E ErdemRS6:
    ****** hahahaha ****** ****** **** *** ****** *** **** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ******* hahahaha***** *** ***** hahahaha**
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    *** hahahaha** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* hahahaha **** * ****** *****