Kızlar çiçeklenmeye girmiyor

Efexx

Yeni üye
Selam gençler ışık periyodunu 12.12 ye çektim ama çiçeklenmeye girmedi bitkilerim sebebi nedir 1 haftadan fazla 2 hafta berki bu periyotta kaldı outdor a gecmek zorunda kaldım  şimdi dışarıdalar. Ben bunları masıl cicege sokabilirim 
Tür süper sukunk 
Gübre olarak sıvı solucan gübresi 
Güvercin gübreşerbeti 
 azar şekilde inek gübresi ve katı solucan gübresi var topraklarında
Sizce sorubn nedir gübreden yapıyor olabilirmi?

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Bazen toprağa verilen aşırı nitrojen sömek yapımını engeller ve yaprak yapımına iter bitkiyi. Aynı zamanda toprakta var olması gereken Potasyum ve fosfor da az ise bitki sömeklenmeye girmekte zorluk çeker. Sömeklenmeye sokmak için bitkinin bazen soğuk şartlara tabi tutulması gerekiyor ama bu sadece sponsor şartlarda olur yani bitki ne yapıldıysa sömeklenmeye girmiyorsa en son soğuk kullanılır sömeklenmeye sokmak için bitkiyi. Ev içinden dışarı bitki bi anda çıktığı zaman ise şoka girer çünkü dışarının havası evdekiyle aynı değil o yüzden bir süre bekle.Bitki kendini toparlasın ve günler kısaldığı zaman sömeklenmeye girer.

Efexx

Yeni üye
Cvp: Kızlar çiçeklenmeye girmiyor

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Bazen toprağa verilen aşırı nitrojen sömek yapımını engeller ve yaprak yapımına iter bitkiyi. Aynı zamanda toprakta var olması gereken Potasyum ve fosfor da az ise bitki sömeklenmeye girmekte zorluk çeker. Sömeklenmeye sokmak için bitkinin bazen soğuk şartlara tabi tutulması gerekiyor ama bu sadece sponsor şartlarda olur yani bitki ne yapıldıysa sömeklenmeye girmiyorsa en son soğuk kullanılır sömeklenmeye sokmak için bitkiyi. Ev içinden dışarı bitki bi anda çıktığı zaman ise şoka girer çünkü dışarının havası evdekiyle aynı değil o yüzden bir süre bekle.Bitki kendini toparlasın ve günler kısaldığı zaman sömeklenmeye girer.

Şimdi dostum biraz bekledikten sonra fosfor ve potasyum mu takviye edeyim doğrumu anladım 
Karanlık bir odaya alıp sonra cıkartma gibi b işansım var ciceklenme gübresi alayım takviyeledikten sonra 12 saat karanlıga alıp cıkarayım mantıklımı ?gübre olarak tr de bulabileceğim memnun kaldığın bir gübre varmı

BobFaruk06

Yeni üye
Cvp: Kızlar çiçeklenmeye girmiyor

Efexx
TohumsuzEsrar' Alıntı:

Şimdi dostum biraz bekledikten sonra fosfor ve potasyum mu takviye edeyim doğrumu anladım 
Karanlık bir odaya alıp sonra cıkartma gibi b işansım var ciceklenme gübresi alayım takviyeledikten sonra 12 saat karanlıga alıp cıkarayım mantıklımı ?gübre olarak tr de bulabileceğim memnun kaldığın bir gübre varmı

Kanka bana sorarsan 36 saat karanlığa sok sonra çıkart karanlık yerde mümkünse içeri ışık bile sızmasın biraz serin olursa daha teşvik edici olur. Bloom gübrelerinde ben AN komple set kullanıyorum grow mağazalarına bak bütçene göre bloom gübresi alırsın kendine hesi, AN, canna tarzı şeyler alabilirsin. Big bud ve overdrive ı kesinlikle öneririm.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    ***** ****** hahahaha ******** *** *** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha *** ******* *** ****
  • O oziozi:
    *** ***** ** *** *** ***** *** hahahaha* ********** ***** **** *****
  • O obeb:
    ********** **** ***** ** ******* hahahaha**
  • O oziozi:
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha* ******** ***** *** ******* ****** *********
    *** ***** ** *** *** ***** *** hahahaha* ********** ***** **** *****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O obeb:
    hahahaha***
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ******* ****** ******* hahahaha** *** ******** ***** ******* ******* hahahaha*
  • O obeb:
    ****** **
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha* ***** *** ***** ****
  • Z zerowalker:
    **** ********** ****** ****** ********** hahahaha** *** *** ***** *** ****
  • O obeb:
    ***** *** hahahaha* ***** *** ***** ******* **** *******
  • Madkusa Madkusa:
  • O obeb:
    *** **** **** ****** hahahaha*