Kabataslak Odayı kafamda oluşturdum. Ustalar yorumlarsa sevinirim. :)

AcemiBoy

Yeni üye
Öncelikle selamlar, 3 veya 4 Photo(BlueDream) yetiştirmek istiyorum.

Kabin : Mars hydro 150x150x200
Işık :Mars hydro Ts3000. Yetmez derseniz Fc6500 @TC Nargile
Havalandırma : Araştırdım biraz ama hiç bir şey anlamadım. @higthead bi bakarsan sevinirim.
Toprak : Biobizz AllMix
Saksılar : 20 LT Bez
Gübre : Biobizz starter pack
Diğer Malzemeler: PPM ölçer, Nem ölçer, Sıcaklık ölçer, Zamanlayıcı, PH ölçer, Nem makinesi, Vantilatör

Malzemelerin bir çoğunun daha ucuzu var ama ucuz mal almak istemiyorum dayanıksız oluyorlar.
Diğer malzemeler için de ürün önerirseniz sevinirim.

Dumanınız bol olsun.:cool:

kaiser

Kıdemli Üye
Kabin ve ışık seçimin gayet iyi, ts3000 ile o kabinde güzel işler çıkarırsın ama isteren fc6500 de alabilirsin yeni nesil bir şey epey fiyat farkı var aralarında, bütçenle alakalı. Havalandırma için s&p marka silent td-silent serilerini öneririm. Minimm td350 almalısın ama bana sorarsan td500 modelini al çünkü karbon filtre takınca çekişi epey düşecek. Buna ek olarak karbon filtrede higthead sana drkarbonfiltre.com sitesindeki filtreyi önerecektir :D bu filtrede sorun yaşayan görmedim alabilirsin bence de, filtren alacağın çıkış fanının bir büyük boyu olmalı. Örneğin 380m3 çıkış fanın varsa 480m3 karbon filtre almalısın. Eğer bu sitedeki ürünü almak istemezsen Türkiye standartlarında alabileceğin ve patentinden markasına kadar güvenilir olan tek marka Can Lite alabilirsin. Toprakta da eğer daha önce tecrüben yoksa allmix değil lightmix öneririm. Biobizz lightmix işini görecektir ben de kullanıyorum ancak plagron alma imkanın varsa bence hastalık ve böceklenme konusunda daha iyi bir sonrakinde kendim de ona geçeceğim. Saksılar 20lt bez senin için ideal. O kadar set kurup biobizz gübre seti kullanırsan pek tatmin olmayabilirsin belki de sentetik istemediğin için seçtin bilemiyorum biraz daha araştır. Bunun dışında diğer malzemelerin gayet iş görür bitki teli, scrog vs. temin edebilirsin. Mikroskop da alman gerekecek.

Son düzenleme:

AcemiBoy

Yeni üye
Kabin ve ışık seçimin gayet iyi, ts3000 ile o kabinde güzel işler çıkarırsın ama isteren fc6500 de alabilirsin yeni nesil bir şey epey fiyat farkı var aralarında, bütçenle alakalı. Havalandırma için s&p marka silent td-silent serilerini öneririm. Minimm td350 almalısın ama bana sorarsan td500 modelini al çünkü karbon filtre takınca çekişi epey düşecek. Buna ek olarak karbon filtrede higthead sana drkarbonfiltre.com sitesindeki filtreyi önerecektir :D bu filtrede sorun yaşayan görmedim alabilirsin bence de, filtren alacağın çıkış fanının bir büyük boyu olmalı. Örneğin 380m3 çıkış fanın varsa 480m3 karbon filtre almalısın. Toprakta da eğer daha önce tecrüben yoksa allmix değil lightmix öneririm. Biobizz lightmix işini görecektir ben de kullanıyorum ancak plagron alma imkanın varsa bence hastalık ve böceklenme konusunda daha iyi bir sonrakinde kendim de ona geçeceğim. Saksılar 20lt bez senin için ideal. O kadar set kurup biobizz gübre seti kullanırsan pek tatmin olmayabilirsin belki de sentetik istemediğin için seçtin bilemiyorum biraz daha araştır. Bunun dışında diğer malzemelerin gayet iş görür bitki teli, scrog vs. temin edebilirsin. Mikroskop da alman gerekecek.
Çok açıklayıcı olmuş kanka eyvallah. Gübre seti değişebilir üç beş önemli değil kaliteli malzeme her zaman kafa rahatlığı verir.

kaiser

Kıdemli Üye
bu arada toprak içine %20 perlit veya perlitle vermikülit karıştırman çok iyi olur tek başına yetmiyor içindeki. gübreyi de advanced nutrients veya daha organik istersen canna serisine bakabilirsin. daha sonra kafana takılanları veya öğrenmek istediklerini yine tartışırız marka-model vs. halledilir

AcemiBoy

Yeni üye
Tamam kanka çok sağol alırım onlarıda şuan youtube de video izliyorum vermikülit ve perlit ile ilgili. Bana direkt marka model söylersin kanka alırım :)

higthead

Jolly Green
Öncelikle selamlar, 3 veya 4 Photo(BlueDream) yetiştirmek istiyorum.

Kabin : Mars hydro 150x150x200
Işık :Mars hydro Ts3000. Yetmez derseniz Fc6500 @TC Nargile
Havalandırma : Araştırdım biraz ama hiç bir şey anlamadım. @higthead bi bakarsan sevinirim.
Toprak : Biobizz AllMix
Saksılar : 20 LT Bez
Gübre : Biobizz starter pack
Diğer Malzemeler: PPM ölçer, Nem ölçer, Sıcaklık ölçer, Zamanlayıcı, PH ölçer, Nem makinesi, Vantilatör

Malzemelerin bir çoğunun daha ucuzu var ama ucuz mal almak istemiyorum dayanıksız oluyorlar.
Diğer malzemeler için de ürün önerirseniz sevinirim.

Dumanınız bol olsun.:cool:

Dostum efsane setin hayırlı olsun
havalandırmana gelicek olursak kabınıne nuygun cıkıs fanı 500m3. Sana hazır set lınk atıcam gayet uygun fiyatları ki VORTİCE QUİTE SERİSİ

VORTİCE QUİTE SERİSİ SP SLİENTİ TOKATLAR GEÇER BU İTALYAN VORTİCE.

yada butcene göre yine vortice ama normal fan set.

Giriş fanıda 300m3 drslient aksıyel fan aldınmı tadından yenmez kabınınının=))) 300m3 gırıs fanı kullanınca 230-240 lara dusucek tam cıkıs fanınla uyumlu olucak.

Varmı aklına takılan birşey.

AcemiBoy

Yeni üye
Dostum efsane setin hayırlı olsun
havalandırmana gelicek olursak kabınıne nuygun cıkıs fanı 500m3. Sana hazır set lınk atıcam gayet uygun fiyatları ki VORTİCE QUİTE SERİSİ

VORTİCE QUİTE SERİSİ SP SLİENTİ TOKATLAR GEÇER BU İTALYAN VORTİCE.

yada butcene göre yine vortice ama normal fan set.

Giriş fanıda 300m3 drslient aksıyel fan aldınmı tadından yenmez kabınınının=))) 300m3 gırıs fanı kullanınca 230-240 lara dusucek tam cıkıs fanınla uyumlu olucak.

Varmı aklına takılan birşey.
Daha ne olsun üstat direkt ürün paylaştın benim istediğim de buydu teşekkür ederim eksik olma :))

higthead

Jolly Green
Daha ne olsun üstat direkt ürün paylaştın benim istediğim de buydu teşekkür ederim eksik olma :))

Dostum bilgi paylaştıkca güzeldir. Bu arada vantilatördede link atıyorum 2 adet al bırını assagıya kabın demırıne tuturarak saksı lara vursun dıgerıde yukarda standart bıtkılere salınım yapsın doner baslıklı=)

Bazı kilit noktalar vardır mesela ışık gibi havalandırma gibi bunlarda yanlıs yaptıgında yanı yanlıs urun aldıgında veya hesaplamayı yanlıs yaptıgında sorunlar cıkıyor sonra yıne urun alınıyor vs bosa masraf yrıne hadı maddıyı gectım emek var gecen zamana yazık olmasın dıye elımızden geldıgınce bılgı paylasıyoruz bılgım dahılınde tabı=) Birde ph ölçerini lütfen sağlam birşeyler al adwa ad12 gibi ph sorunları cok yasanıyor olcerek verırsın kafan rahat olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** hahahaha* ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** *** **** ***** *** *** *** ****** ***** ******* ***** ** *** hahahaha* ***** *** **** ********** *** ** **** hahahaha
    +2
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ****** ***** ***** **** ***** ******* ***** *** *** **** ***** *** *** *** ****** ***** ******* ***** ** *** hahahaha* ***** *** **** ********** *** ** **** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** hahahaha* ******* ****** ****** ******** **********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +2
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha** *****
    *** ******** hahahaha**** ****** ** ********* hahahaha* ****** ********* **********
    ***** **** hahahaha *****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** * **** ********** *** ***** *** ****** **** ********* hahahaha ****** **** ****** ***** ** hahahaha ** **** ****** *** **********
    *** ******* ** ****** ** ******* ****** *** hahahaha***** ******** hahahaha** ***** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ********** hahahaha* ********* *** ******* *** ********** ********* ****** ***** **** hahahaha *****
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ********** ***** **** ********** ***** hahahaha ******* ******** ********** *
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** *** ***** hahahaha ******* *** ***** ****** ** hahahaha****** * **** ********** *** ***** *** ****** **** ********* hahahaha ****** **** ****** ***** ** hahahaha ** **** ****** *** **********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******** hahahaha ** hahahaha
    **** **** **** ** **** * ******* ** **** ******* ********* **** **
    ********** hahahaha* ********* *** ******* *** ********** ********* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ***** hahahaha ***** ****** ****** * ** hahahaha ***** ***** ** **** ***** ********* ***** *** ***** ******* **** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ***** ***** *** ********* ******** ****** hahahaha****
    *** ** *** ******* ******** ***** hahahaha ***** ****** ****** * ** hahahaha ***** ***** ** **** ***** ********* ***** *** ***** ******* **** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    Ü Üfürükçü gargamel: ********** ** ******** **** ******