Kabin İçin Malzeme Listem [Önerilerinizi Bekliyorum]

selam kankalar.
yaklaşık 1 ay önce bu sitede aktif olarak takılmaya başladım ve 1 aylık bilgi birikimim sonucu ben de kendi kabinimi kurmaya karar verdim. ardından da kullanacağım malzemelerin kabaca bir listesini çıkardım. bu listeyi sizinle paylaşıp eksik ya da yanlışımın olduğu yerlerde sizlerin tecrübe, öneri ve yardımınızla en verimli kabini kurmayı ve kabin kurmayı düşünen arkadaşlara da rehber niteliğinde bir başlık olmasını amaçlıyorum.
öncelikle kabinimi 3 autoflower'a uygun şekilde kurmak istiyorum. ayrıca genetik konusunda çok kararsızım. bakımı kolay, bol hasatlı ve indica önerilerinize açığım.
  • secret jardin hydro shoot 80x80x180: 1.309₺
  • 8x50W = 400W cob LED: 200₺ + (alüminyum soğutucu (x4): 150₺) + montaj = 400₺
  • soler&palau 190m3 hm karbon filtre sessiz fan set: 895₺
  • mini aksiyel fan 100m/130m3 - 14W: 133₺
  • growsan serapot kumaş saksı 11L (x3): 42₺
  • plagron light mix 50lt: 109₺
  • hm eco ph metre: 62₺
  • klipsli mikroskop 60x zoom: 76₺
  • sıvı ölçüm pipeti (x3): 4₺
  • pure light dimmer: 102₺
  • pure light ısı nem ölçer (problu): 65₺
  • vantilatör 2.el: 100₺
  • askı zinciri (x2): 36₺
  • havvaca ultrasonik soğuk buhar makinesi: 170₺
  • mekanik zaman saati (x2): 78₺
  • tunçmatik enerji koruma prizi: 50₺
  • viko multi-let 6'lı uzatma kablosu: 70₺
TOPLAM: 3.700₺

benim yazmayı unuttuğum, daha kaliteli muadili ya da sizin eklemek istediğiniz bir ürün varsa belirtirseniz çok sevinirim kankalar.
bu fiyata ek olarak tohum (535₺) + gübre (ort 1.000₺) + elektrik faturası (3 ay ort 800₺) olarak kabaca hesapladım.

GENEL TOPLAM: 6.000₺

SORULARIM:

1. 3 auto için 80x80x180 yeterli midir? yoksa 90x90x178 mi almalıyım?
  2. bu kabin ebatları için 190m3 çıkış fanı yeterli midir?
  3. 130m3 giriş fanı bana çok gibi geldi fanın yarısını a4 kağıtla mı kapatsam? ya da 2. dimmer'i alıp kısık ayarda mı kullansam?
  4. 3 auto için 400W cob led yeterli midir?
  5. vantilatör ve buhar makinesi sürekli açık mı kalsın yoksa 15er dakikada bir vs gibi zaman dilimlerinde mi çalıştırayım?
  6. co2 kaynağını basit bir mekanizmayla evde kendim yapmayı düşünüyorum. bunu hangi gün aralığında ne kadar süreyle vermem gerekir?
  7. scrog'u da kendim evde yapmayı düşünüyorum sizce gerek var mı? avantaj ve dezavantajları nelerdir? ipler arasındaki genişlik kaç cm olmalı?
  8. normalde 11L air saksı istiyordum ama bulamadım herkes air'i öneriyor bez saksı oksijen açısından sorun yaşatır mı?
  9. püf noktalar ve şöyle yapsan daha iyi olur dediğiniz şeyler neler?

ayrıca tohum, gübre, sulama, flush, topping, lst, ışık yüksekliği vb konularda sizin faydalandığınız el kitabı niteliğindeki konu başlıklarının linklerini de benimle paylaşırsanız çok makbule geçer.

etkileşimlerinizi bekliyorum kankalar bilen, bilmeyen, öğrenmek ve fikir alış-verişinde bulunmak isteyen herkes yazsın lütfen.
herkese bol hasatlar...

Aguş

Doktor
Ph metreni ADWA almanı öneririm bu ucuzlar çabuk bozuluyor dob led yapacağın için kabinde havalar ısındığında sıcaklık sorunun olacak fanı biraz yükseltmelisin bence

1-İkiside olur 3 oto fazla yer kaplamıyor bence 4 bile yabilirsin 2 kabinlede
2-Fan konusunu yukarda yazmıştım
3-Çıkışı yükselteceğin için bu ideal olucak
4-4 oto 600 cob yaparsan daha karlısın bence
5-azcık elektik bilgin varsa şunu öneririm çok memnunum aşşada link vercem
6-Çiçeklenme evresinden sonra tarifleri yaparak haftalık olarak yenileyebilirsin
7-Oto da scrog olur mu bilmiyorum zaten (lst) eğitim versen yeterli bence 1 ay veg zamanı var
8-2 side geçirgen ve hızlı kuruyor diye biliyorum
9-İlk growun galiba tang çizelgesiyle gidersen tecrübe kazanırsın birde günde 1 saat forumda vakit geçirmeni tavsiye ederim

S

silas

Guest
Hayırlısı olsun bakalım iyi gibi duruyor
1. 90 lık hatta 100lük al 4 tane yap ferah olsun nem makinesinede yer açmayı unutma
2. Fanın kapasitesi 80lik kabin 400w'lık cob led için 140 m3/h olmalı, giriş fanına gerek yok alttan delikten odadan alsa kafi ama çıkış havasını dışarı ver sıcaklık ve ağır hava oluşmaması için.
3. Giriş fanına gerek yok, 190 m3/h çıkış fanı al dimmerleyerek kullan.
4. Düşük ayarda sürekli yada 15 dk lık periyotlarla çalıştırabilirsin, ama ışık açıkkken çıkış fanı sürekli çalışmalı.
5. Bunu sistemi kurup çalıştırınca ısı nem değerlerini görüp daha iyi tespit edersin, zaten çiçeklenmeye kadar sorun olmaz.
6. Tarifleri konularda , 1. hafta başlayabilirsin
7. Autoda scrog tabiki olur, büyük olan autolara eğitimle uğraşmak istemeyenler için ideal. Auto için 2 toping ve lst tavsiye ederim.
8. air daha iyi ama bez saksıda iyi sorun yaşayacağını düşünmüyorum, auto için minmum 12 lt saksı kullan.
9. şu an için yok, en çok dikkat edeceğin sulama konusu olsun, aşırı sık sulama yapmamaya özen gösterirsen işin yarısını kotarırsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Deep_purple

Yeni üye
selam kankalar.
yaklaşık 1 ay önce bu sitede aktif olarak takılmaya başladım ve 1 aylık bilgi birikimim sonucu ben de kendi kabinimi kurmaya karar verdim. ardından da kullanacağım malzemelerin kabaca bir listesini çıkardım. bu listeyi sizinle paylaşıp eksik ya da yanlışımın olduğu yerlerde sizlerin tecrübe, öneri ve yardımınızla en verimli kabini kurmayı ve kabin kurmayı düşünen arkadaşlara da rehber niteliğinde bir başlık olmasını amaçlıyorum.
öncelikle kabinimi 3 autoflower'a uygun şekilde kurmak istiyorum. ayrıca genetik konusunda çok kararsızım. bakımı kolay, bol hasatlı ve indica önerilerinize açığım.
  • secret jardin hydro shoot 80x80x180: 1.309₺
  • 8x50W = 400W cob LED: 200₺ + (alüminyum soğutucu (x4): 150₺) + montaj = 400₺
  • soler&palau 190m3 hm karbon filtre sessiz fan set: 895₺
  • mini aksiyel fan 100m/130m3 - 14W: 133₺
  • growsan serapot kumaş saksı 11L (x3): 42₺
  • plagron light mix 50lt: 109₺
  • hm eco ph metre: 62₺
  • klipsli mikroskop 60x zoom: 76₺
  • sıvı ölçüm pipeti (x3): 4₺
  • pure light dimmer: 102₺
  • pure light ısı nem ölçer (problu): 65₺
  • vantilatör 2.el: 100₺
  • askı zinciri (x2): 36₺
  • havvaca ultrasonik soğuk buhar makinesi: 170₺
  • mekanik zaman saati (x2): 78₺
  • tunçmatik enerji koruma prizi: 50₺
  • viko multi-let 6'lı uzatma kablosu: 70₺
TOPLAM: 3.700₺

benim yazmayı unuttuğum, daha kaliteli muadili ya da sizin eklemek istediğiniz bir ürün varsa belirtirseniz çok sevinirim kankalar.
bu fiyata ek olarak tohum (535₺) + gübre (ort 1.000₺) + elektrik faturası (3 ay ort 800₺) olarak kabaca hesapladım.

GENEL TOPLAM: 6.000₺

SORULARIM:

1. 3 auto için 80x80x180 yeterli midir? yoksa 90x90x178 mi almalıyım?
  2. bu kabin ebatları için 190m3 çıkış fanı yeterli midir?
  3. 130m3 giriş fanı bana çok gibi geldi fanın yarısını a4 kağıtla mı kapatsam? ya da 2. dimmer'i alıp kısık ayarda mı kullansam?
  4. 3 auto için 400W cob led yeterli midir?
  5. vantilatör ve buhar makinesi sürekli açık mı kalsın yoksa 15er dakikada bir vs gibi zaman dilimlerinde mi çalıştırayım?
  6. co2 kaynağını basit bir mekanizmayla evde kendim yapmayı düşünüyorum. bunu hangi gün aralığında ne kadar süreyle vermem gerekir?
  7. scrog'u da kendim evde yapmayı düşünüyorum sizce gerek var mı? avantaj ve dezavantajları nelerdir? ipler arasındaki genişlik kaç cm olmalı?
  8. normalde 11L air saksı istiyordum ama bulamadım herkes air'i öneriyor bez saksı oksijen açısından sorun yaşatır mı?
  9. püf noktalar ve şöyle yapsan daha iyi olur dediğiniz şeyler neler?

ayrıca tohum, gübre, sulama, flush, topping, lst, ışık yüksekliği vb konularda sizin faydalandığınız el kitabı niteliğindeki konu başlıklarının linklerini de benimle paylaşırsanız çok makbule geçer.

etkileşimlerinizi bekliyorum kankalar bilen, bilmeyen, öğrenmek ve fikir alış-verişinde bulunmak isteyen herkes yazsın lütfen.
herkese bol hasatlar...
Merhaba hayırlı olsun bende yeni kurmaya karar verdim. Malzemeleri hangi sitelerden aldın? Kargoda sorun oluyor mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ***** ******* ***** ***** ***** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ********** ****** ******* ******** hahahaha** ***** ** hahahaha **
    +1
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ********** **** ***** ******* ***** ***** ****** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
    *** ********** * ********* **** hahahaha
    **** **** **
    ******** hahahaha****
    hahahaha* ***** ********** ******* ********
    ********* **** hahahaha****** ********** *****
  • 2 Chat bot:
  • 2 Chat bot:
  • X Xşahıs:
    ******* ***** ********* ******* hahahaha
    ***** ********* ******** ********** ******** *** hahahaha*****

******* ***** ********* ******* hahahaha
  • istr istr:
    ******** *** hahahaha* ** hahahaha **********
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • istr istr:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • istr istr:
  • R RainGrow:
    ******** ******** ****** ** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • R RainGrow:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ******* hahahaha* ******* *** **** ********* **
    Emmy Emmy: ***** ** ******* hahahaha* ******* *** **** ********* **