Kabin ısısı hakkında

PurpleWizard

Yeni üye
Selam kankalar bir oda içinde kabinim var soğuklar geldi malum elimde vigo marka elektrikli konvektör ısıtıcı var dijital termostatlı bunu kabinin içine koysam bitkilerime zarar verir mi sizce ne düşünüyorsunuz

takipdeyim bendede ayni sorun var isitici aldim oda oda sogugunca devreye giriyor ama bitkiye vuruyor yada isiyi bir anda cok yukseltitor ve cok yakiyor

husyn

Doktor
dostum anladığım kadarı ev genel olarak ısınmıyor, bak şimdi nasıl yapacaksın ilk önce kabinin bulunduğu odanın kapısını bir güzel izole et altında filan boşluk kalmasın ısıtıcını odanın içinde yani odayı ısıt kabin içine ısıtıcı konulmaz koysanda ısıyı dengeleyemezsin sürekli ısınır soğur ama odayı ısıtırsan kabin ısısı sabit kalacaktır, sonuçta ısıtıcıyı çalıştıraçaksın yani öğle

PurpleWizard

Yeni üye
dostum anladığım kadarı ev genel olarak ısınmıyor, bak şimdi nasıl yapacaksın ilk önce kabinin bulunduğu odanın kapısını bir güzel izole et altında filan boşluk kalmasın ısıtıcını odanın içinde yani odayı ısıt kabin içine ısıtıcı konulmaz koysanda ısıyı dengeleyemezsin sürekli ısınır soğur ama odayı ısıtırsan kabin ısısı sabit kalacaktır, sonuçta ısıtıcıyı çalıştıraçaksın yani öğle
Isıtıcı yeni elime geçti iyi ısıtıyor şuanlık odaya koyup çalıştırdım kabin dışına, dediğin gibi kapının altınıda izole ettim kabin dereceside artmaya başladı evet ama giriş fanını çalıştırınca nasıl olucak bilmiyorum giriş fanı ebeveyn banyosunun camından geliyor havalandırma borusuyla ve banyo kapısınıda sadece borunun geçebileceği şekilde izole ettim kalın naylon ile onları söküp giriş fanını odanın içindeki havayı aldırayım diye düşündüm ama dışardaki temiz hava yerine geçer mi acaba?

husyn

Doktor
Isıtıcı yeni elime geçti iyi ısıtıyor şuanlık odaya koyup çalıştırdım kabin dışına, dediğin gibi kapının altınıda izole ettim kabin dereceside artmaya başladı evet ama giriş fanını çalıştırınca nasıl olucak bilmiyorum giriş fanı ebeveyn banyosunun camından geliyor havalandırma borusuyla ve banyo kapısınıda sadece borunun geçebileceği şekilde izole ettim kalın naylon ile onları söküp giriş fanını odanın içindeki havayı aldırayım diye düşündüm ama dışardaki temiz hava yerine geçer mi acaba?
kanka şimdi benim bulunduğum odadaki hava temiz değilmi, konuyu karıştırmak istemiyorum sen aslında güzel düşünmüşsün açık havayı vermeye çalışarak ama en azından kışın yapma bence hiç gerek yok fanın havayı ısıttığın odadan alsın

PurpleWizard

Yeni üye
Evet galiba mantıklı olan bu şekilde olacak içerden alsın soğuklar bitene kadar ben ince ayrıntıya çok girerek biraz fazla abartmışım onu fark ettim temiz hava falan diye dereceyi görmezden geldik kafa kazan gibi normaldir gerçi :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • O obeb:
    hahahahahahahaha
  • O obeb:
  • O obeb:
    **** hahahaha** * ******
  • O obeb:
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ** **** * * **** **** ******* ****** **
  • O obeb:
  • istr istr:
    ***** ***** ******* hahahaha *** ** ******
  • O obeb:
  • istr istr:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • O obeb:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******
    +1
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******* hahahaha ********* ********* hahahaha****
  • istr istr:
    ***** ** **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha** *** ****** ****
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr: