Kabin ısısı nasıl artar?

booost

Yeni üye
kankalar selam bi bitkim var 2 kere ölümden döndü revive falan toplamaya çalıştım , toparladı , çiçeklenmeye girdi ancak havalar çok soğudu kabin ısısı 9-10 derecelere düşüyor çiçeklenme durmuş olabilir , sadece ışık yandığında sıcaklık artıyor kapalıyken düşük. Buna ne gibi çözümler bulabiliriz ısıtıcı fan dışında?

Aemili31

Müptezel
Cvp: Kabin nasıl artar?

booost' Alıntı:
kankalar selam bi bitkim var 2 kere ölümden döndü revive falan toplamaya çalıştım , toparladı , çiçeklenmeye girdi ancak havalar çok soğudu kabin ısısı 9-10 derecelere düşüyor çiçeklenme durmuş olabilir , sadece ışık yandığında sıcaklık artıyor kapalıyken düşük. Buna ne gibi çözümler bulabiliriz ısıtıcı fan dışında?

Dostum evini ısıtmayı dene ışık kapalıyken 9-10 dereceye düşüyorsa sen nasıl yaşıyorsun orada

booost

Yeni üye
Cvp: Kabin ısısı nasıl artar?

WalterWhite' Alıntı:

sağol kanka aradığım şey böyle bişeydi sipariş verip deniycem.

beyler bitki şu an çiçeklenmeyi durdurmuş olabilir ancak baya kötü durumda. 
Yaptığım ledin fazla ısı yaymasından dolayı ışığa yakın olan bazı dallar yandı. Tellerle bağlayarak ışıktan uzaklaştırdım yinede bazen sorun olabiliyor.

Led in bu sorununu çözmek için tavsiyesi olan var mıdır ? fotoğrafları aşşağıya bırakıyorum. 

Kabin genelde 9-12 derecelerde oluyor. Sıcaklık ve yanma sorununu çözdükten sonra bir problem kalmıycak, çiçeklenmeye devam edicek diye umuyorum.

kullandığım gübreler AN grow+mic+bloom - AN B52 - AN Revive

https://ibb.co/qmtYxPg
https://ibb.co/WFm7nvg
https://ibb.co/xjJwQjK
https://ibb.co/TKYCjnC
https://ibb.co/ZBP9H77
https://ibb.co/ctyK9tK

W

WalterWhite

Guest

Kanka bende bu sebepten dolayı photo ekemiyorum deneyimleyip işini görürse yazarsan sevinirim.

Uzman

Yeni üye

booost' Alıntı:

Kanka ısıtıcı fan alcan 1 tanede sıcaklık kontrol pırızı alcan sıkıntı cozulvek ben ole yapıyorum 27 ye ayarlıyorum düşdü zaman calısıo

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kanka ilk yardim battaniyeleri var onlardan alip kabine montelesene disardan gel sogugun onune gecer bence ucuz bi sey zaten hemde bizde bilgilenmis oluruz ise yararip yaramadigini

edizparlar

Yeni üye

Uzman' Alıntı:
booost' Alıntı:

Kanka ısıtıcı fan alcan 1 tanede sıcaklık kontrol pırızı alcan sıkıntı cozulvek ben ole yapıyorum 27 ye ayarlıyorum düşdü zaman calısıo

bu ısıtma sisteminin tükettiği enerji nedir kanka? aletin watt değeri kaç? faturaya ne kadar yansıtır

Escop952

Yeni üye

Uzman' Alıntı:
booost' Alıntı:

Düştüğü zaman çalışıyor okey ama mesala 27 den yükseldiğinde duruyormu ?

psypanic

Üye

booost' Alıntı:

minimum 18 derece sıcaklık kannabis için iyidir. 9.10 dereceler gerçekten berabat bir durum. programlı bir ısıtıcı hafif hava üfleyen versiyonda olabilir. dene ısıtmanın yollar var bi sürü. lamba ne kullanıyorsun HID sistemler yaydığı ısıyı gece bi süre boyunac tatlı nokta olarak idare edebiliyor.

Tortumweed

Yeni üye

WalterWhite' Alıntı:

Bunu tavsiye eden yada bilen kankalarım galiba arkadaş da benim gibi soğuk alanda grow yapıyor bende balkonda yapıyorum gece 5 dereceye kadar düşüyor sıcaklık kabin olarak 60*60*200 tahta dolap yaptım ve yalıtımlı acaba bu lamba verimli ısıtırmı birde konuyu açan kardeşim ben fanlı ısıtıcı düşünüyordum sen fanlı ısıtıcıyı neden tercih etmedin nem düşürür falan diye mi

booost

Yeni üye

Uzman' Alıntı:
booost' Alıntı:

ısıtıcı fan koydum kanka az kalsın bitki ölüyordu bütün yapraklar aşşağı saldı o yüzden çıkardım hemen. sıcaklık kontrol prizini bilmiyordum ona bakıcam kanka sağolasın

hepkafaadam' Alıntı:
Kanka ilk yardim battaniyeleri var onlardan alip kabine montelesene disardan gel sogugun onune gecer bence ucuz bi sey zaten hemde bizde bilgilenmis oluruz ise yararip yaramadigini

bunuda deniycem kanka güzel fikir.

beyler saydıklarımın yanına ekleyebilceğim çiçeklenmeyi körüklüycek bi gübre tavsiyesi var mıdır?

booost

Yeni üye

MupezelSamet' Alıntı:
booost' Alıntı:

Sıcak hava üfleyen fanlar var onlardan alabilirsin. Kabini ısıtmak için ısıtıcı şart yada klima.

kabinin içinde sıcak havanın yayılacağı yeterli alan olmadığından direk bitkiye üflüyor bu da bitkiyi öldürdü. 
Tek saksım var. Isıtıcı ampulleri yerleştirdim 2 ampul 6lı akm prizle saksının üsüne koydum. yanında termostat var 3-4 derece arttırdı aşşağıyı ancak yukarda ki yapraklar ısıncak mı emin değilim.

W

WalterWhite

Guest

Kanka içerideki hava sirkülasyonunu ışıklar kapalıyken kapat yada minimum a düşür bakalım

Tortumweed

Yeni üye

Bunu buldum kanka genelde civciv yetiştirenler kullanıyor ve daha az enerji tüketip sürekli yanan tarz üstelik yaprak falan değerse yakmıyormuş bir de termostatlı acaba verimli olur yeterince ısıtırmı bilen arkadaşlar fikir yazarsa sevinirim
Link https://m.n11.com/rexva-termostatli-karbon-isitici-film-5080100-cm-tum-olculer-P400475785?boy=25+cm&en=80+cm&gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiA3uDwBRBFEiwA1VsajMPh89Ss05te6z51cV_MFYDQUDbyALhXpExXOqWQudWlO4g5McakBRoCHeEQAvD_BwE
Videosu https://youtu.be/WtQtgU8-Cds

booost

Yeni üye

WalterWhite' Alıntı:
Kanka içerideki hava sirkülasyonunu ışıklar kapalıyken kapat yada minimum a düşür bakalım
kabine göre sirkülasyon giriş fanından dolayı düşük düzeyde kabini değiştirince dediğini dikkate alırım kanka

Tortumweed' Alıntı:
Bunu buldum kanka genelde civciv yetiştirenler kullanıyor ve daha az enerji tüketip sürekli yanan tarz üstelik yaprak falan değerse yakmıyormuş bir de termostatlı acaba verimli olur yeterince ısıtırmı bilen arkadaşlar fikir yazarsa sevinirim
Link https://m.n11.com/rexva-termostatli-karbon-isitici-film-5080100-cm-tum-olculer-P400475785?boy=25+cm&en=80+cm&gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiA3uDwBRBFEiwA1VsajMPh89Ss05te6z51cV_MFYDQUDbyALhXpExXOqWQudWlO4g5McakBRoCHeEQAvD_BwE

güzel ürünmüş kanka şu ısıtıcı ampulleri denedim ama uzun süre açık bırakamıyorum çok ısındığı için koku yayıyor kapatıyorum bende bu sefer yine düşüyor. bu ürüne bakıcam mutlaka bence denenebilir

stormyy

Yeni üye

booost' Alıntı:
WalterWhite' Alıntı:
kabine göre sirkülasyon giriş fanından dolayı düşük düzeyde kabini değiştirince dediğini dikkate alırım kanka

Tortumweed' Alıntı:

güzel ürünmüş kanka şu ısıtıcı ampulleri denedim ama uzun süre açık bırakamıyorum çok ısındığı için koku yayıyor kapatıyorum bende bu sefer yine düşüyor. bu ürüne bakıcam mutlaka bence denenebilir

Kanka karbon filmi denedin mi ben de şu an aynı sorunla uğraşıyorum. Konu da açtım hatta. Denediysen beni de bilgilendirir misin?

stormyy

Yeni üye

Aemili31' Alıntı:
booost' Alıntı:

Dostum evini ısıtmayı dene ışık kapalıyken 9-10 dereceye düşüyorsa sen nasıl yaşıyorsun orada

Aemili31 dost, dumanlı yazıyoruz çoğumuz ama, bu tarz yorumlar konuya çare olmaktan ziyade hiç empatin olmadığını gösteriyor. Misal benim evim doğalgazlı ya da kaloriferli değil evimin her odası sıcak olmuyor, kullandığım ve yaşadığım ortam gayet sıcak, ancak growumu evimin ısınması olmayan bir odasında yapıyorum. Buna çözüm arıyorum.

stormyy' Alıntı:
booost' Alıntı:

Kanka karbon filmi denedin mi ben de şu an aynı sorunla uğraşıyorum. Konu da açtım hatta. Denediysen beni de bilgilendirir misin?

Kankalar, booost dostumuz geri dönüş yapamamış konuyla ilgili, olabiliyor hepimiz için, yoğun olabiliyoruz, foruma bakamıyoruz, ya da atlattığımız sıkıntıdan sonraki evrelerle uğraşıyoruz v.s. Kabin içi ısıtmayla ilgili yaklaşık 3 haftadır uğraşıyorum. Ev tipi fanlı ısıtıcı, kümes tipi küçük fanlı ısıtıcı, seramik ısıtıcı üçünü de denedim ve eksileri artılarına göre çok fazla. En son karbon film ile çözebildim stabil ısıtmayı. Kesinlikle belirtmek isterim ki ben de deniyor ve uğraşıyorum, ancak mutlu sona ulaşırsam size kesin çözüm diyebilirim. Konularıma bakarak gelişmeleri takip edebilirsiniz. Amacım kesinlikle ahkam kesmek değil, ben bilmediğim herşeyi sıfırdan başlayarak sizlerin sayesinde öğrendim, tecrübe edebildiğim konuları da sizlerle paylaşmaktan onur duyacağım.

Bol hasat, bol duman hepimize.

booost

Yeni üye
@stormyy kanka geri dönüş yapamadım kusura bakmayın ben sorunu ısıtıcı ampuller ile çözmüştüm karbon ısıtıcıyı henüz denemedim malum havalarda ısındı sonrasında ama fanlı ısıtıcıları kesinlikle tavsiye etmiyorum ortamda ki nemi fazlasıyla yok ediyor. O zamanlar benim kabin 9-12 derecelere kadar düşüyordu hatta bazı sömekler morarmıştı soğuktan. Ampullerden sonra 18-19 lara çıkmıştı. 5 li priz alıp bi ucuna 1 tane diğerine 1 tane takmıştım aralarında mesafe bırakarak. Şimdi ısıtma sorunum olursa eğer karbon filmi denerim mutlaka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    **** **
    ***** ******* ****** ****** *** ****** **
  • needrich10 needrich10:
    ***** ***** hahahaha* *** *** **** hahahaha ** ****** **** ********** hahahaha** *** ********** ****** ******* ********* **** ***** ****** ** *****
  • needrich10 needrich10:
    ** ********** ******* ***** ******* ** ****** ** ****** *** ***** hahahahahahahahahahahaha***
  • B bayfrodo33:
    ***** ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** ******* ***** hahahaha* *** *** **** hahahaha ** ****** **** ********** hahahaha** *** ********** ****** ******* *********
  • needrich10 needrich10:
    ** *** ****** ***** hahahaha ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** **
  • needrich10 needrich10:
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ********* ****** ** hahahaha** ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** **
  • B bayfrodo33:
  • MusT+ MusT+:
  • C cio53:
  • B bayfrodo33:
    ***** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** **** **** ********* ***
  • O obeb:
    hahahaha**** ********* ******** ***** ***** hahahaha ***** ****** ********* ***** ********** ******** ***** ******** **
  • B bayfrodo33:
    **** **** ***** ******** *** hahahaha*** hahahaha****** ********** ***** ***** *** *******
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O obeb:
    ****** ***** *** ****** hahahaha**
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • D doğadostu1004:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • clackster clackster:
  • O obeb:
  • O obeb: