Kabin Nasıl kurulur ?

birilerivar

Yeni üye
Herkese selamlar. Öncelikle bu konuda çok cahilim. Ve bi kabin kurmayı planlıyorum. Ama bunun içinde ne gibi ekipmanları nerelerde kullanmam lazım bir fikrim yok. Nasıl yaparız nasıl ederiz de bizim de Bır kabinimiz olur. Ekonomik olaraktan 3.000 tl yeterli midir? Yardımcı olursaniz çok sevinirim.

tofi64

Yeni üye
Cvp: Kabin Nasıl kurulur ?

birilerivar' Alıntı:
Herkese selamlar. Öncelikle bu konuda çok cahilim. Ve bi kabin kurmayı planlıyorum. Ama bunun içinde ne gibi ekipmanları nerelerde kullanmam lazım bir fikrim yok. Nasıl yaparız nasıl ederiz de bizim de Bır kabinimiz olur. Ekonomik olaraktan 3.000 tl yeterli midir? Yardımcı olursaniz çok sevinirim.

gübre ve tohumda içindemi?

karlibas

Yeni üye
3000 tl ile gayet profesyonel bir sistem kurabilirsin. İstersen hazır kabin seti alırsın fazla uğraşmadan. Lamba olarakta bütçen uygun olduğu için led alman en iyisi.
Forumda gezerek teorik bilgi toplamanı ve siparişleri vermede acele etmeyip bol bol karşılaştırma yapmanı tavsiye ederim.

tofi64

Yeni üye

birilerivar' Alıntı:
3.000 içine gubre ve toprakta dahil. Hazır seti nerden alabilirim ?

5 adet kaliteli tohum 300 tl biobizz gübre set ve ph up down 400 tl sadece bu ikisi birde kabini ucuz kabinlerden alma çubuklarını birleştiren parçası plastik uzun ömürlü değil. Hulk marka kabin metali daha kaliteli, birleştirme parçasıda metal yani uzun ömürlü benim ayarladığım set yaklaşık 4000 TL tutuyor 600w hps ve 120x120x200 kabinle istersen paylaşabilirim sepetimi birkaç farklı siteden en uyguna toplmaya çalıştım epey para gidiyor yetiştirme ortamına güzel bir ortam istersen profesyonel

BAK ÜŞENMİYORUM SENIN ICIN YAZIYORUM >)

neden bu kadar çok paralar harcıyorsunuz anlamıyorum.TASARRUF TASARRUFFF herzaman tasarruf sömekten yağ cıkarmayı bılıyoruz sınektende yag cıkaralım >:)
şimdi sana bi rakam çıkaralım
dolap 100*100*90  : 70 tl  bulunduğun ilde mutlaka 2. elcilerde tek kapaklı gardoraplar vardır.araştır LETGOOOOOO var bıkere efsane 
5 ADET  6 LI priz uzatma kablosu ile birlikte  topraklı olsun en fazla oda 70 tl tutar.
20 adet priz e 27 duy oda maz 15 20 tl hırdavatcıdan alınır.
alumunyum folyo yada bi yapı marketten alumınyum gorunumlu raf bezı diye satılır rulosu 5 tl 5 rulo 25 tl yada arac güneşliği
makas tornavida kablo alimunyum bant vsklemens bilimum araç gereç max 70 tl.
1 adet yine letgodan eliyüzü düzgün nem makinesi max 50 tl
1 adet mini vantilator. oda 30 tl felan 
1 adet ayak sobası  odamax  30 tl  ortamı ısıtmak ıcın kullanıcaksın tavana takarsın çiftli olurlar tek rezistans calısıcak sekılde ayarlaman lazım.
1 adet kuluçka makinalarında kullanılan w 1209  termostat ortamdakı ısıyı sabıt tutman ıcın lazım. ali expresden alabilirsin. baglantısı basıt youtube saolsun:) max 15 20 tl oda
saksı toprak gubre hepsı 120 tl max. an gubre al 3 lu set ıyıdır bıobız 250 ml 70 tl an 500 ml 70 tl magicplanntan.com alabilirsin.
pc fanı al 3 adet bide 12 v adaptor oda 15 tl
bide manuel timer  al prize takılanlardan  oda 15 tl cata felan var marka olarak 
ampuller cfl al babacım şokda sakura marka bimde de satılıo 10 tane beyaz 6500k  10 tane  2000k kusurdu gunısıgı once beyazı çiçeklenirken gunısıgını kullanırsın. (çok alternatifler var florasan mh led vs vs) araştır biraz kanka ama biyerden baslamak ıstıosan cfl ıle basla MAX 100 TL TUTAR.
mutlaka birşeyi eksik yazmısımdır. benden sonrakı tamamlasın kankalar 

GELELİM TOPLAMA  

650 tl tutar buda seni aldıgın tohuma verdiğin eğğitime gore kuru 50-100 grm hasat eder tek bıtkıden 
yanı 3000 tl verıp alacagın hasat max 250 grm hadı 500 grm 
650 tl verıp alacagın hasat 100 grm  neyıne yetmıyor paran cebınde kalsın :)

HASATIN BOL OLSUN  >)

birilerivar

Yeni üye

tofi64' Alıntı:
birilerivar' Alıntı:
3.000 içine gubre ve toprakta dahil. Hazır seti nerden alabilirim ?

5 adet kaliteli tohum 300 tl biobizz gübre set ve ph up down 400 tl sadece bu ikisi birde kabini ucuz kabinlerden alma çubuklarını birleştiren parçası plastik uzun ömürlü değil. Hulk marka kabin metali daha kaliteli, birleştirme parçasıda metal yani uzun ömürlü benim ayarladığım set yaklaşık 4000 TL tutuyor 600w hps ve 120x120x200 kabinle istersen paylaşabilirim sepetimi birkaç farklı siteden en uyguna toplmaya çalıştım epey para gidiyor yetiştirme ortamına güzel bir ortam istersen profesyonel

Selamlar. Sepeti paylasabilirseb çok sevinirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** **** ** ***** ***** hahahaha* ***** hahahaha** **** ******* **** ******** ** ******* *** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ** ******* * ******** ********** ***** ***** **** ** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ***** hahahaha* ** ***** ********* ****** hahahaha *** ****** ***** *** ****** ** ** hahahaha**
  • kkush kkush:
  • Coke Coke:
  • kkush kkush:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • kkush kkush:
  • Teginn Teginn:
    ***** ********* ****** **** *** ******** hahahaha**
    +1
  • Night owl Night owl:
  • İstanbul İstanbul:
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ********** *** ****** ****** **
  • K kiraquma:
    hahahaha ********** *** ****** ***** ** ****** ****** ***** *** **** ****** ********* * **** ****** ***** ***
  • Coke Coke:
    ********** ******* hahahaha**** ******* hahahaha
    +1
  • kkush kkush:
    ** **** hahahaha***
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ****** ******** ********* ******* hahahaha hahahaha*** hahahaha** ***** ****** hahahaha hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Teginn Teginn:
    ****** *** hahahaha** **** ***** ***** ***** ****** ********** ******* ********** *** ****** ****** **
  • Night owl Night owl:
    hahahaha** ********* ****** ********** hahahaha ********** *** ****** ***** ** ****** ****** ***** *** **** ****** ********* * **** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
    ****** ******** ****** *** hahahaha** **** ***** ***** ***** ****** **********
  • K kiraquma:
    K kiraquma: ********** ********** ***