Kabin sıcaklığı çok yüksek

Rolling

Üye
Kankalar selam. İlk kabinimi az çok bitirdim sayılır ama eksikleri var en önemlisi sıcaklık. Kabinimde çıkış fanı yok hatta direk hiç çıkış yok :D kabini boş çalıştırdığımda sıcaklığın 40-42 derece arasında gittiğini gördüm. Birazdan çıkıp kendime fan alacağım çıkış fanı bağlantısı yapıcam fakat bu konuda sıfır bilgim var. Normal bilgisayar kasası fanı alacağım ama benim sıcaklığı 13-14 derece düşürmem lazım tek fan ile bu nasıl olacak. Kabinin çalışma saatlerini geceye denk getiricem ama yine de çok zor diye düşünüyorum. Çıkış fanı olarak nasıl bir şey almam lazım kaç cm olsun fan ve kaç volt olsun

kaiser

Kıdemli Üye
Ölçüsünü bilmeden zor ama 360m3 falan uygun olur bence kabin için aşırı sıcak böyle yapamazsın

Rolling

Üye
Fotoğraf ekliyorum şimdi

Ekli dosyalar

• 69E4E79E-A3C4-457F-B9E2-DFFF41DBBD4F.jpeg
    69E4E79E-A3C4-457F-B9E2-DFFF41DBBD4F.jpeg
    472.4 KB · Görüntüleme: 39

Rolling

Üye
Ölçüsünü bilmeden zor ama 360m3 falan uygun olur bence kabin için aşırı sıcak böyle yapamazsın
Yok bu şekilde yapmıycam zaten kesin bir ekleme yapıcam fakat bana en uygun fiyatlı çözüm lazım şuan için :) öğrenciyim ve nerdeyse son paramı yedi bu sistem :D zamanla sistemi güzelleştireceğim fakat ilk bitkim biraz amatör olucak. 2 adet 12 volt ve 12cm lik kasa fanı eklesem biri üste biri alta gelicek şekilde. Bir de içeride bitkilerim için bir adet fanım var zaten. Yeterli olur mu acaba?

kaiser

Kıdemli Üye
o eğer folyo ise gerek yok ışığı yansıtmaz soğurur hatta yakarsın falan, bunun yerine mylar film panda film veya hiçbir şeyin yoksa düz beyaz boya ile boya daha çok yansıtır

kaiser

Kıdemli Üye
O fanlar soğutmaya yetmeyebilir ışığın hps/mh ve açık reflektör kullanıyorsun

kaiser

Kıdemli Üye
Kokuyu bir şekilde parfüm falan yapabilirsen hallet onun dışına çıkış fanlarını ışığa denk getir ve bitkiyle ışık arasına da vantilatörü vurdur dsğıt sıcak havayı. 20-25 derecelerde olmalı kabin hadi 30-35 olsun stresiyle vs uğraşarak yine bitirirsin ama bu şekilde olmazz 2. El bak alacağın ürünlere

Rolling

Üye
Kokuyu bir şekilde parfüm falan yapabilirsen hallet onun dışına çıkış fanlarını ışığa denk getir ve bitkiyle ışık arasına da vantilatörü vurdur dsğıt sıcak havayı. 20-25 derecelerde olmalı kabin hadi 30-35 olsun stresiyle vs uğraşarak yine bitirirsin ama bu şekilde olmazz 2. El bak alacağın ürünlere
30 dereceye kadar düşürebilirim bence. 30 derece sorun değilse hallederim

Rolling

Üye
Çünkü düş dolabın kapağını az bir şey açıp 1 saat ışığı açıp bekledim sıcaklık 32-33 falan oldu. 2 adet fan ekleyip dolabın kapağını kapatırsam teknik olarak 30-32 nin üstüne çıkmaması lazım

Rolling

Üye
Tamamdır buraya ekliycem son durumu. Bir de dolabın 1 kapağı az bir şey açık kalsa çok şey kaybeder miyim? 250w mh ve hps kullanıyorum tek bitkim var.

higthead

Jolly Green
Dostum sanırım butce sıkıntılı ozaman senın cıkıs fanı kabınıne gore 250m3 olup karbon fıltren 360m3h olması lazım baskası kurtarmaz. Sakın gorkenttekı o traktor sesı cıkaran turbıne fanlardan alayım deme

Giriş fanı ıse 100m3 Dr slient aksıyel fan okydır

Öyle pc kasası ıle olmaz kabının normal grow kabınlerı gıbı masalah=)))

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Dostum sanırım butce sıkıntılı ozaman senın cıkıs fanı kabınıne gore 250m3 olup karbon fıltren 360m3h olması lazım baskası kurtarmaz. Sakın gorkenttekı o traktor sesı cıkaran turbıne fanlardan alayım deme

Giriş fanı ıse 100m3 Dr slient aksıyel fan okydır

Öyle pc kasası ıle olmaz kabının normal grow kabınlerı gıbı masalah=)))
Abi cooltube alamıyor sen harbiden fp ürün sunmuşsun :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ** ****** **** ****** **** ******** ******* ***** ******** hahahaha* ** ** **** **** ***** ********* *********
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** **
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* hahahaha*
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* **** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* ****** **** *** * **** hahahaha ******** ****** *** ******** ****
  • Night owl Night owl:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ***** ** ********** ********* ***** ********** **** ******* ******* **** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** ******* *** hahahaha*** ***** ******* *** ******* ******** ***** ******* ********** ****** ******** ** *** ******** ******** ********* ***** hahahaha ***** ** ********** ********* ***** ********** **** ******* ******* **** **
  • Kafirimam Kafirimam:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** hahahaha *******
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    ********** hahahahahahahaha ** ******* * *** ****** *****
    +1
  • Kafirimam Kafirimam:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul: