Kabin sıcaklığı çok yüksek

higthead

Jolly Green
Abi cooltube alamıyor sen harbiden fp ürün sunmuşsun :D

Demokrasıde cagreler tukenmezzzzzz. Ozaman aksıyel fanlarla cıkıs ısını cozucezzz.
Eger bunuda alamıyorsa grow yapmasın o sıcaklıklarda olmazzzzz. Ben Jaguar arabaya bınım ama benzını zor alıyom gıbı oldu bu iş.

Rolling

Üye
Doğru diyorsun da eldeki bütçe bu yani istesem de aşamıyorum çünkü yok :D karbon filtre falan şuan zaten hiç düşünmüyorum bile zaten tek bitki. Elimden geldiğince sıcaklığı düşürücem olduğu kadar artık olmadı günlük buz takviyesi yapıcam kabine :D

higthead

Jolly Green
Doğru diyorsun da eldeki bütçe bu yani istesem de aşamıyorum çünkü yok :D karbon filtre falan şuan zaten hiç düşünmüyorum bile zaten tek bitki. Elimden geldiğince sıcaklığı düşürücem olduğu kadar artık olmadı günlük buz takviyesi yapıcam kabine :D

Hah bak sımdı oldu altertıflerle ılerlersen oky buz vs kabın fermuarını acmak vs gıbı. ama habıre 40 derecelere cıkıyor dersen bende habıre sana gırıs cıkıs fanı onerırım. Birşeyler yap dusur sıcaklıgı kabın fermuarını acmaktan ve kabının arka ıcınden kabın fermuarına dogru vantılator ufletmekten baska casren yok

Kalamar

Üye
Tamamdır buraya ekliycem son durumu. Bir de dolabın 1 kapağı az bir şey açık kalsa çok şey kaybeder miyim? 250w mh ve hps kullanıyorum tek bitkim var.
Kanka bende son 2 growu bez elbise dolabinda yaptim , suan da 3. Ye basladim. Benim olculer 90cm en , 70 cm derinlik , 170 cm boy. Bu olculere giris 150 m3 , cikis 300 m3 aksiyel fan taktim sicaklik yazin bile 30 u gormedi neredeyse. Ustelik aksiyel fan fiyatlari neredeyse pc fan fiyatiyla ayni 30,40 tl fark vardir ya da yoktur. Degerlendir bence.

higthead

Jolly Green

Brom hıc butcen yok ıse drkarbon filtreye durumunu acıkla onlar sana gereken yardımı yaparlarrrrr

Rolling

Üye
Brom hıc butcen yok ıse drkarbon filtreye durumunu acıkla onlar sana gereken yardımı yaparlarrrrr
Az önce elektronikçiden çıktım beraber güzel bi sistem çizdik kağıda gün içerisinde yapıcak hazır olunca gidip alıcam. Proje ödevim için olduğunu söyledim :D o da sağolsun ilgilendi. 1 tane giriş fanı yapıyoruz 2 adet de çıkış fanı yeterli olur dedi ama bakalım görücez.. daha tohumum topraktan çıkmadığı için rahat hareket edebiliyorum ama en geç bugün veya yarın çözmem lazım işi. Hallolmazsa eğerki dediğim gibi idarelik buz takviyesi yapıcam

pupilla

Üye
Az önce elektronikçiden çıktım beraber güzel bi sistem çizdik kağıda gün içerisinde yapıcak hazır olunca gidip alıcam. Proje ödevim için olduğunu söyledim :D o da sağolsun ilgilendi. 1 tane giriş fanı yapıyoruz 2 adet de çıkış fanı yeterli olur dedi ama bakalım görücez.. daha tohumum topraktan çıkmadığı için rahat hareket edebiliyorum ama en geç bugün veya yarın çözmem lazım işi. Hallolmazsa eğerki dediğim gibi idarelik buz takviyesi yapıcam
Dostum giriş çıkış fanı yapıyosun güzel ve gerekli , Hps kullanırken cooltube almadan o sıcaklıgı cok fazla dusurme sansın yok. Onun yerine maliyeti düşük Torch led ampul al 2 tane beyaz çiçeklenmeye kadar götürür çiçek dönemindede sarı eklersin olur biter.. :cool:

Rolling

Üye
yok arkadaşlar yok 4 tane çıkış fanı ekledim sıcaklık 36.5’a indi en fazla

Ekli dosyalar

• 408031B7-E7F0-4077-AC8F-3C45FEA8A114.jpeg
    408031B7-E7F0-4077-AC8F-3C45FEA8A114.jpeg
    420.7 KB · Görüntüleme: 17

Rolling

Üye
Ben mh lambayı çıkartıp hps lambayı taktığımda da sıcaklık böyle olucak mı? Eğer ki hps geldiğinde sıcaklık biraz olsun düşecekse önümüzdeki 1-1.5 aylık süreyi yani çiçeklenmeye girene kadar günlük buz takviyesiyle geçiririm bir şekilde

Kalamar

Üye
10cm pc fanı ekledim yukarıda da bahsetmiştim şuan aksiyel fan alamıyorum maalesef
Hps nin yayacagi isiyla bu sekilde basetmen cok zor kanka. Neyse surda 2 ,3 haftaya hava isisi ciddi dusus yasar belki ordan bi kurtaririn olur. Onun haricinde hps yi buzla falan yenmen cok zor olur diye dusunuyorum.

Rolling

Üye
Hps nin yayacagi isiyla bu sekilde basetmen cok zor kanka. Neyse surda 2 ,3 haftaya hava isisi ciddi dusus yasar belki ordan bi kurtaririn olur. Onun haricinde hps yi buzla falan yenmen cok zor olur diye dusunuyorum.
Kanka bugün 150mm aksiyel fan sipariş ettim. Bitkim bugün topraktan baş verdi ve çok hazırlıksızım. Şuan buz falan bir şekil idare ediyorum ama ben aksiyelin de bu sıcaklık sorununu çözeceğini sanmıyorum.. sonum hayır olsun ama bence benim bu ilk growum başarısız olacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kiraquma:
    *** * *** ********** ***** ***** **** *** * ****** **
  • W westside83:
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    ******** hahahaha ** *** ****
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    *** ** ****** **** hahahaha* hahahaha hahahaha*** ** ***** ******* hahahaha ** ********** ****** ****** ********* *** hahahaha*****
  • K kiraquma:
    hahahaha* ****** ****** *** *** ***** hahahaha* **** ****** hahahaha** ******* hahahaha***
  • K keyifpezevengi:
    ***** ******* ***** ******** ********* *** ** ** ***** ******* ******* ** ***** hahahaha **** ********* **********
  • K kiraquma:
    ****** ****** **** hahahaha*
  • K kiraquma:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • W westside83:
    ** **** hahahaha** **** ******** ******* ******* ******* ****** ***** ***** ******* ********** ****** ********** ***** ** ***** ********** *** ********** ********** ********* **********
  • K kiraquma:
    ** **** ****** ***** hahahaha hahahaha ****** ******** **** ***** ******* ***** ******* hahahaha** ***** *** ********** **** ***** ****** hahahaha**** **** *****
    K kiraquma: ** **** ****** ***** hahahaha hahahaha ****** ******** **** ***** ******* ***** *******...