Kabin seçimi, markası,boyutu ve sitesi

Arkadaşlar bol hasatlar herkese, kabin seçimi için yardımcı olmanızı isteyeceğim.
Ben 2 bitki yetiştireceğim bir çadır istiyorum ve kafama şunlar takıldı

1.Hangi boyutta kabin almalıyım
2.hangi markaları önerirsiniz
3.hangi siteden almamı önerirsiniz veya İzmir içinde bildiğiniz bir yer varsa direk cash ile almayı tercih ederim.
Şimdiden teşekkürler

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Bütçeni söylersen daha rahat yardımcı olunabilir.

Şuanda bütçem çok sıkuntı değil benim için kanka, bir de şöyle düşünüyorum madem alacağım iyi birşey alayım pişman olmak istemiyorum

Scrog yapacaksan 120*120 tavsiye ederim içinde vantilatör ve nem cihazı vs koymaya güzel bir yer kalıyor. Ama 80*80de düşünebilirsin 2 bitki için. Marka olarak secret jardin kullanıyorum memnunum.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Yerin musait ise 100 100 al derim kabin içi daha ferah olur rahat olur . Yerim dar dersen 80 80 al derim biraz daha sıkışık olur icersi

Ü

Üye silindi 899

Guest
dostum 2 bitkiden ziyade ne kadar büyütüceksin, kısa veg vericem diyosan 80x80 kabinde işini görür ama vegi biraz uzun tutarsan 1 bitki bile zor sığar 80x80e. önce ne yapmak istediğini kafanda belirle. auto ekicem diyosan 80x80 kabin işini görür gibi, alacağın iklimlendirme ekipmanları da ona göre olur. ama kabini şimdi alayım sonra büyütürüm demek daha maliyetli oluyor belirtmek isterim.

Benim naçizane tavsiyem 100x100 kabin al en kötüsü. 4 tane auto da bakabilirsin 2 tane photo da bakabilirsin..

Arkadaşlar bol hasatlar herkese, kabin seçimi için yardımcı olmanızı isteyeceğim.
Ben 2 bitki yetiştireceğim bir çadır istiyorum ve kafama şunlar takıldı

1.Hangi boyutta kabin almalıyım
2.hangi markaları önerirsiniz
3.hangi siteden almamı önerirsiniz veya İzmir içinde bildiğiniz bir yer varsa direk cash ile almayı tercih ederim.
Şimdiden teşekkürler
Urban garden.com.tr diye bir site var dostum izmir kökenli ben ordan alış veriş yapıyorum tavsiye ederim

Hocam şöyle, sonuçta karbon ve havalandırma sisteminide dediğin gibi ona göre alacağım, tamam bir kere almayı düşünüyorum ama çokta masraf yapmak istemiyorum, 2 auto bir photo için 80-80 yetmezmi sence, sıkıntı yaşamakta istemiyorum illa 100*100 olacaksa onu alırım

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum 45 gün veg verdiğim 1 photo bitki 80x80e anca sığdı, sende bir bak ona göre karar verirsin..

Ki burda vantilator yok, nem makinesi yok, filtre yok..

100x100 veya 120x120 tercih et derim ..

alacağın saksıların genişliği ortalama 30cm olacak, 2 saksı yan yana ve dip dibe koyduğunda genişlik 60cm olacak. peki LST eğitimi vs. verdin diyelim ? alan yetmiyecek bu sefer bu konuda çare aramaya başlıyacaksın.. bence bitki başı 50cm genişlik olarak bakarsan bitkileri sıkmadan boğmadan tercihini yapabilirsin..

Anladım dostum çok teşekkürler bilgilerin için, o zaman ben yoluma 100*100 ile devam edeyim ve 2 auto bir ohoto yetiştirecem inş sıkıntı yaşamam

Ü

Üye silindi 899

Guest
Hocam şöyle, sonuçta karbon ve havalandırma sisteminide dediğin gibi ona göre alacağım, tamam bir kere almayı düşünüyorum ama çokta masraf yapmak istemiyorum, 2 auto bir photo için 80-80 yetmezmi sence, sıkıntı yaşamakta istemiyorum illa 100*100 olacaksa onu alırım

Şöyle yapabilirsin, kabin ve giriş+çıkış fanını alırsın. filtreyi 1.5-2 ay sonra da alabilirsin, cicege girene kadr hatta 2-3 hafta cicekten sonra koku sıkıntı yapmaya baslar.. buda taksitle almak gibi oluyor :)

Ü

Üye silindi 899

Guest
Yani autoları yanyana koyarsın, photoyuda karsılarına koyarsın. sağına soluna vantiyle nem makinesi koyarsın, yeterli olur. scrog filesi de almanı tavsiye ederim

ben biraz yeniyim bu konuda arada profiline birşeyler yazar rahatsız edebilirim yardımların için çok teşekkürler hocam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****