kabinde havalandırmanın önemi

kolhis1958

Yeni üye
Selamlar arkadaşlar, daha yeni başladım. biraz acemiyim. öğrenmeye çalışıyorum. bana biri çiçekler için havalandırma ve fan ne kadar önemli anlatabilir mi? kendimce toplama bir şeyler yapmaya çalıştım. 2 bebeğim var. girişe masa fanları gibi küçük bir fan koydum bu temiz havayı içeri alıp, bitkilere de ufak bir rüzgar yapıyordu. kirli hava çıkış için de delik açtım ama dahalık fan takamadım. öyle kaldı. neyse bu masa fanım bozuldu ve ne havayı dışarı çıkaran ne dışardan hava alan bir fanım yok. arada bir vantilatör tutuyorum kapısını açıp. kapıları da genelde yarıya kadar açık ordan biraz havalanıyor. bitkilerin üzerinde bir değişim görmedim hala, bu şekilde devam etsem bitkiler zamanla ölür mü. ne gibi şeyler başıma gelebilir. şuan auto 5. haftaya geliyoruz nerdeyse.

Mertali54

Doktor
sıcaklıgı ayarlaman ıcın onemlı
kabın ıcınde kı kokuyu atman ıcın onemllı bır zaman sonra evde oturamassın kokudan
ve bıtkı gelısımı ıcınde onemlıdır ıllakı ama ılk ııkı madde cok onemlı

Micky

Yeni üye
Havalandırma şart
neden şart sürekli temiz hava almaları gerekiyor
içerde ki havanın sürekli değişmesi gerekiyor
olmazsa ne olur gelişimleri durur olduğu yerde sayar

zeko dayi

Müptezel
Koku çeker gelisimede yardmci olur bende vardı önceki growda takmadm aşırı koku geldi ozaman anladm olmasa olması hemen taktm

higthead

Jolly Green
Şimdi bu konuya nasıl cevap versek diye düşünmeden edemiyorum. Tekniksel terimler kullanmadan kısa ve öz cevap vericem. Dostum seni bir alana kapatsak ve minimal oksıjen versek ve sureklı kullandıgın hava ıcerıde co2 olarak bırıkse ne olur????

Cevap ise minimal oksijen alımında vucudun o verilen oksijen kadar vucudu yavaslatır hareketleri kısaltır vucudunu standby konumuna getirir ve ilerliyen zamanlarda yeterli oksijen alımı olmadıgı ıcın ölümle sonuçlanır. Birde bunu bitkilerde düşün bakalım.

kolhis1958

Yeni üye
Şimdi bu konuya nasıl cevap versek diye düşünmeden edemiyorum. Tekniksel terimler kullanmadan kısa ve öz cevap vericem. Dostum seni bir alana kapatsak ve minimal oksıjen versek ve sureklı kullandıgın hava ıcerıde co2 olarak bırıkse ne olur????

Cevap ise minimal oksijen alımında vucudun o verilen oksijen kadar vucudu yavaslatır hareketleri kısaltır vucudunu standby konumuna getirir ve ilerliyen zamanlarda yeterli oksijen alımı olmadıgı ıcın ölümle sonuçlanır. Birde bunu bitkilerde düşün bakalım.
çok teşekkür ediyorum ilginize, daha fazla bilgi sahibi oluyorum sayenizde. bu forumda ki dayanaşmayı gerçekten takdir ediyorum. bir bitkimin yaprakları kusmeye baslamıs bunu fark ettim bu gun dediğim gibi kabinin kapısı surekli yarıya kadar acık. içerdeki havayı temizlemek için vantilatörü açık olan kapıdan içeri veriyorum. bu yerli olmuyor mudur? fotografınıda yolluyorum kanka bir baksana.
WhatsApp Image 2022-07-25 at 15.37.55 (1).jpegWhatsApp Image 2022-07-25 at 15.37.55.jpegWhatsApp Image 2022-07-25 at 15.48.36.jpeg

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam acilinden tahliye fanı edin yada kasa fanı falan bağla bişiler havayı dışarı atsın ( en azından düzgün bişi alana kadar idare eder sanki 220v olanlardan) aksiyel fanlar var araştır daha bu fana karbon filtre takacaksın güçlü olması lazım bu arada. Ayrıca içerideki hava sirkülasyonu için fanda olması lazım. ( sirkülasyon için sağa sola dönen fanlar daha iyi ama ben 2 veya 3 adet pc fanı kullanıyorum duruma göre) rüzgar önemli içeride havayı dışarı atmak o dahada önemli. Bitkin stres yapmadan çöz bu işi kankam. Bitkin çok güzel YAZIK ETME lütfen. Bütcen yeteri bilmiyorum ama sponsor var fan için.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kolhis1958

Yeni üye
Kankam acilinden tahliye fanı edin yada kasa fanı falan bağla bişiler havayı dışarı atsın ( en azından düzgün bişi alana kadar idare eder sanki 220v olanlardan) aksiyel fanlar var araştır daha bu fana karbon filtre takacaksın güçlü olması lazım bu arada. Ayrıca içerideki hava sirkülasyonu için fanda olması lazım. ( sirkülasyon için sağa sola dönen fanlar daha iyi ama ben 2 veya 3 adet pc fanı kullanıyorum duruma göre) rüzgar önemli içeride havayı dışarı atmak o dahada önemli. Bitkin stres yapmadan çöz bu işi kankam. Bitkin çok güzel YAZIK ETME lütfen. Bütcen yeteri bilmiyorum ama sponsor var fan için.

kanka ben de uğraşıyorum. karbon fitre ve fan alıcam gibi, şimdilik şundan aldım . https://www.hepsiburada.com/robeve-...tici-fan-vantilator-masaustu-p-HBCV000024V42K
bunu aşağıdan yarısı dışarda kalcak şekilde içeriye vericem. bir tane daha var onu da dışarıya hava vermesi için yukarıya koymayı düşünüyorum işimi görür mi sence

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Dostum kabinin küçük ofis buzdolabı boyunda olsa bir miktar görür dicem lakin büyük bez dolap sanırım. Hiç yoktan iyidir 100 lira bunu vereceğine 220v kare fan al 70 lira benim ışığın soğutucu fanı arıza yaptı daha yeni aldım. Demek istediğim şu attığın masa üstü usb fanın emiş veya çekiş gücü düşük yetersiz gelebilir. Bitkin auto o yüzden biraz daha sıkıntı. Vejatif evrede bekletme gibi bir şansın yok. Auto lar stresi sevmiyor.

kolhis1958

Yeni üye
Dostum kabinin küçük ofis buzdolabı boyunda olsa bir miktar görür dicem lakin büyük bez dolap sanırım. Hiç yoktan iyidir 100 lira bunu vereceğine 220v kare fan al 70 lira benim ışığın soğutucu fanı arıza yaptı daha yeni aldım. Demek istediğim şu attığın masa üstü usb fanın emiş veya çekiş gücü düşük yetersiz gelebilir. Bitkin auto o yüzden biraz daha sıkıntı. Vejatif evrede bekletme gibi bir şansın yok.
https://www.growkent.com/urun/190m3-growsan-karbon-filtre-turbine-eco-fan-set kanka bu fan ile karbon filtreyi alıyim diyorumnasıl olur

higthead

Jolly Green

180m3 turbıne fan ve 190m3h karbon fıltre olmaz. 180m3 turbıne fan zaten yetersız bır fan karbon fıltrenı takınca 130m3 lere dusucek ve hıc bır yararı olmucak. Ucuz etin yahnisi olmazzzz. İşe yaramayan ürünler alındıgında sonra tekrar yenı urunler alınıyor bu sefer olması gereken alınması gereken urunun kat kat ustunde para harcanmıs oluyor.2 bıtkı ıcın 190m3h karbon fıltre yetmezzz tek bıtkılık ıcındır 190m3h karbon fıltreler.

Dostum alanın kaca kac??? aksıyel fan set yapalım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • blackmambaa blackmambaa:
    ***** ****** ** **** **** ********* ****** ******** ** hahahaha **** *** ******* ********** ***** *** **** ***** ******** **** *****
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
    ***** *** ******** ****** hahahaha** ******** ****** ***** ******* ********* **** *** ******* hahahaha******
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
    blackmambaa blackmambaa: ***** ****** *******