Kabinde Hps Ve led aynı anda

high_90

Yeni üye
Merhaba Arkadaş 600w hps ve 700w Led ışım var.büyüme dönemine kadar 700w led le geldim.Sömek kalitesi için hpsye geçmek istiyorum.Çiceklenme dönemine giricem 9 adet bitkim olduğu için 2 sine de birden yakmak istiyorum.Bitkilerim amnesia haze photo Sizce sorun teşkil edermi ?

a-420

Müptezel
Merhaba Arkadaş 600w hps ve 700w Led ışım var.büyüme dönemine kadar 700w led le geldim.Sömek kalitesi için hpsye geçmek istiyorum.Çiceklenme dönemine giricem 9 adet bitkim olduğu için 2 sine de birden yakmak istiyorum.Bitkilerim amnesia haze photo Sizce sorun teşkil edermi ?
Etmez kanka

nightowl

Üye
Sıcaklık sorunu yaşamazsan daha iyi olır eklemen, ne kadar ışık o kadar köfte diyorlar. Ben de tek bitki amnesia haze photo yapoyorum, 8. haftasına giriyor, haftaya hps ekleyip çiçeğe geçmeyi planlıyorum, 200W led ile geldim buraya kadar. Resim paylaşman mümkün mü, kaçıncı haftadasın ve o kadar photoyu nereye sığdırdın :)

high_90

Yeni üye
200x200x180 cadırım var kendi yaptığım.sıcaklık problemim olucağını düşünmüyorum malum kış ayındayız 1 odayı ayırdım evimden.Sadece elektrik problem olabilir.Benim bitkilerim 12.ci haftasında çiceklenmeye baya geç soktum hoş girdile biraz ama ışık döngüsünü değiştirdim.buarada ilk growum.Fotoğraf atma yanlısı değilim son hallerini atarım diye düşünüyorum hasat alınca kaç gr aldığımı cadırımı sistemi koyarım.Sıcaklık değerlerim ışık yanınca 26 derece

high_90

Yeni üye
Kabinin Fotosunu Değil de son hasat aldığım zaman güzel bir paylaşım yapmayı düşünüyorum.Kabin Mdf den yaptım direk odanın ortasına 200x200x180 Bir dolap oldu folyoyla kapladım içini Muhtemelen 12 bitki büyütücek kadar yerim var ama Asıl problem ışık yeterli olmuyor.2 .ci growda 15x150 Cadır alıp 5 bitkiyle devam etmeyi düşünüyorum.

nightowl

Üye
80x80x180 kabinimde 200W dobled vardı, 250W HPS ekledim, atış motorumun devrini 1,5 katına çıkardım ve nemi biraz daha yükselttim. Oda emiş sıcaklığım 22 civarıydı 20 lere düşürdüm ve son haliyle kabin içi sıcaklığımı 25 derecede sabit tuttum. Şu an için sorun görünmüyor 2 gündür. Belki faydası olur diye örnek olsun sana istedim. Bol hasatlar dilerim..

high_90

Yeni üye
Güzel değerler benim Nem makinası çalışmamasına rahmen nem 54 63 civarı Sıcaklık ışıkla 26 Kapalı hali 20 derece.Çiceklenmeye girmeye başladılar ama 1 tanesi çok boy attı ona birşeyler düşünmem gerekiyor 700w Led var Balast bozuldu diye mecbur böyle hasat alıcam bakalım Neler yaşanıcak.) bitkiye 700w ışık çok az farkındayım ama bakalım.

nightowl

Üye
Evet, 9 bitkiye 700 az kalmış maalesef. Balast ikinci el bulabilirsin, ben de yeni aldım. İkinci el 250W.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1