Kabinlerde kullanılcak havalandırma M3 ve M3/h ler.

Önemli olan alanın 350m3 ise bu havayı dısarı atmak neyle attıgının bi önemi yok mevzu kabindeki bitki tarafından kullanılmış olan oksijence zengin bitkinin işine yaramayan havayı dısarı atıp dısardan kabondioksitce zengin havayı içeri çekmek. Bunu sağla neyle yaptığının önemi yok aspratörde olur ses sıkıntın yoksa.
Eyvallah kankam

higthead

Jolly Green
@higthead kanka şimdi biz bu karbonfiltrenin ucuna illaki bu motorlu fanlardan mı koymalıyız yoksa mesela benim kabin 350 m3 gereksiniminde onun ucuna 350 m3 lük bir aspiratörde koysam işimi görür mü?

Dostum 190m3h ve 360m3h karbon fıltre harıc ustu m3h karbon fıltrelere aksıyel mfan baglanmaz baglansa bıle cekısı cok dusurecegı ıcın ne koku fıltrelemesı olur nede havalandırman olur.

Woppy

Ordinaryüs
12w kasa fanı en sessizi , 4 tane bağladım , giren çıkan havanın haddi hesabı yok , püfür püfür çok şükür
Bende vantilatör yerine 220w 12 cm metal kasa fanlar var 4 tane aldım kabinin 4 köşesi gibi 2 si bitkilerin üstünden esiyor 2 si sakdı aralarından harika havalandırma

esrarii

Müptezel
Bende vantilatör yerine 220w 12 cm metal kasa fanlar var 4 tane aldım kabinin 4 köşesi gibi 2 si bitkilerin üstünden esiyor 2 si sakdı aralarından harika havalandırma
ben girişi camdan aldım , çıkışı camdan verme gereği duymuyorum , kokmaya başlasın , karbon filtre yapmıycam , odam ot koksun mis gibi

Woppy

Ordinaryüs
Kmk sen cımkso odaya verıyprsun iyi jos kabındeki nem oranı nedir sen %60 -70 nem vermen lazım bu sürede ne takarsan tak odanın içi nem oluyor asırı derecede kemlikle tam tersi olmalı cıkıs direk dışarı giriş odanın içinden oda gün içinde arada odayı havalandırmak şartıyla.

higthead

Jolly Green
ARkadaşlar çıkış havasını olabildiğince dışarı atın atamıyorsanızda pencerenıze yakın tutun hava kanalını.Yoksa sürekli oda ıcıne attıgınız kullanılmıs hava donup dolasıcak kabının ıcıne gırıcek bu da gelişimi yavaşlatır bilginize.

esrarii

Müptezel
camdan soğuk ve nemli hava girişini , oda sıcaklığında , petekte ısıtarken ,içerisine artı nem ekleyip , öyle veriyorum içeri , 25 derece 50 den fazla nem li tertemiz bi bahar havası esintisi. çıkışı en alttan verdim ki soğuk hava kalmasın altta.

MagicWeed16

Yeni üye
Merhaba Usta,
Konuyu çok beğendim kısa ve net nokta atışı olmuş diğer türlü yorumlardan birşey öğrenmeye çalışıyordum kutluyorum emeğine sağlık. Led ışık içinde böyle bir çalışma var mıdır?

higthead

Jolly Green
Merhaba Usta,
Konuyu çok beğendim kısa ve net nokta atışı olmuş diğer türlü yorumlardan birşey öğrenmeye çalışıyordum kutluyorum emeğine sağlık. Led ışık içinde böyle bir çalışma var mıdır?

Dostum havalandırmada led veya hps farketmez, alana göre kullanılan m3 ler önemlidir. Tam sormak istediğini yazarsan cevaplıyabilirim. Led ışık içinde böyle bir çalişma derken?

MagicWeed16

Yeni üye
Dostum havalandırmada led veya hps farketmez, alana göre kullanılan m3 ler önemlidir. Tam sormak istediğini yazarsan cevaplıyabilirim. Led ışık içinde böyle bir çalişma derken?
Usta yani şu kadar alanda şu ışık şu alanda bu ışık havalandırmayı gruplandırdığınız gibi ışık konusunda da bu şekilde net bilgi arıyorum.

higthead

Jolly Green
Dostum ışıkta alandan ziyade bitki adeti belirler kullanılıcak ışığı veya watt vs. alanda önemli ama ondan önce bitki adeti gelir nasıl ısık kullanıcagımızı. Yani ucu cok açık bir konu.

MagicWeed16

Yeni üye
Ustam 2x3 bir odam var çatı katında kullanmıyorum çadır olmadan burayı dizayn edeğim. Buna uygun havalandırmayı öğrenmiş oldum. Led olarak nasıl bir yol izlemeliyim. 10 bitki düşünüyorum. Outdoor yerli yetiştirme tecrübem var. İndoorda tecrübem yok.

higthead

Jolly Green
Dostum alanın için bıde 10 bitki için 3080m3h set yapmalısın drkarbon fıltre basarılı bu konuda. Işık konusuna gelince dostum tamamiyle bütçe meselesi qb led kullanıcaksan 720w led yapman lazım ki ışık heryere dağılsın.

higthead

Jolly Green
Hem sponsorumuz hemde son led cıplerı kullanıyor lm301h.

higthead

Jolly Green
Arkadaş sormuş sanırım araya kaynamış bendede aynı ölçülerde kabin var bende tüm cevapları okudum ama bu ölçüler için cvp yok @higthead kanka bizi aydınlatırsan çok seviniriz

Dostum Alanınmıza göre yaklaşık 480m3 ye denk geliyor setinizde.

355m3h Vortice quıte ultra sessiz model ve 480m3h karbon filtre fan set.

https://www.drkarbonfiltre.com/prod...-filtre-vortice-quite-fan-set-kopyası-kopyası

Yada bütçenize göre

Aynı m3 ve m3h Vortice normal fan set

Giriş olarak

200m3 Dr slient aksiyel fan yeterlidir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • NewGardener NewGardener:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* ***
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* **...