Kankalar acil yardim yapraklarda beyaz çiller çıktı

Yavuzselim35

Yeni üye
Kankalar balkon growdaki bitkimin yapraklarında beyaz beyaz çiller çıktı bi sıkıntı yaratırmı ?

Ekli dosyalar

• 20200709_145723_copy_928x1650.jpg
    20200709_145723_copy_928x1650.jpg
    595 KB · Görüntüleme: 50
  • 20200709_145729_copy_928x1650.jpg
    20200709_145729_copy_928x1650.jpg
    420.2 KB · Görüntüleme: 44

Siriuslu

Yeni üye
Az önce başka bir konuda okudum birisi yprum yapmış. Bendede aynı sorun vardı. Böcek yapıyırmuş kanka. Siyah küçük kanatlı bir tür. Ben tesadüfen bugün bir böcek buldum ve attım. Daha sonra bahsettiğim konuyu gördüm. Çiçeğin sağını solunu yaprak altlarını toorağını iyice kontrol et kanka. Eğer böcek olmadığına kanaat getirirsen diğer çözümlere bak. Ama benimkinden böcek çıktı yapraklarda aynı seninki gibiydi.

canniko

Üye
Az önce başka bir konuda okudum birisi yprum yapmış. Bendede aynı sorun vardı. Böcek yapıyırmuş kanka. Siyah küçük kanatlı bir tür. Ben tesadüfen bugün bir böcek buldum ve attım. Daha sonra bahsettiğim konuyu gördüm. Çiçeğin sağını solunu yaprak altlarını toorağını iyice kontrol et kanka. Eğer böcek olmadığına kanaat getirirsen diğer çözümlere bak. Ama benimkinden böcek çıktı yapraklarda aynı seninki gibiydi.

Böcek dediğin mucuk gibi bir şey mi yoksa daha mı böceğimsi bir tip? Bende toprakta siyah mucuk gibi sinek tarzı böcekler dolu. Ve yapraklarım bu beyazliklarla doldu iyice.

Siriuslu

Yeni üye
Böcek dediğin mucuk gibi bir şey mi yoksa daha mı böceğimsi bir tip? Bende toprakta siyah mucuk gibi sinek tarzı böcekler dolu. Ve yapraklarım bu beyazliklarla doldu iyice.
Yok kanka nasıl biliyormusun uğur böceği varya onun siyahı. Boyut ve cins olarak tıpa tıp aynısı. Sinekle alakası yok.

Siriuslu

Yeni üye
O dediğinde böcekte yapmış olabilir kanka bilemeyizki onu. Böcek için gene biryerde okumuştum. Limonun üstünden dört çizik at kalınca kanka üstübe tuzu bas toprağa sabitle. Var olan böcekler uzaklaşıyormuş. Bugün onu yapıcam bende. Böceği görünce kıllandım belki faydası olur.

canniko

Üye
O dediğinde böcekte yapmış olabilir kanka bilemeyizki onu. Böcek için gene biryerde okumuştum. Limonun üstünden dört çizik at kalınca kanka üstübe tuzu bas toprağa sabitle. Var olan böcekler uzaklaşıyormuş. Bugün onu yapıcam bende. Böceği görünce kıllandım belki faydası olur.

Limonu denedim. Tuzlayıp koyduğum anda birsuru sinek çıktı topraktan ama pek uzaklasmadilar. Hatta saksıya vurunca topraktan daha da çıkıyorlardı. Bir süre sonra yine ayniya döndü. Ben öyle beceremedim kanka.

Sinek ilacını basacam en sonunda, Corona için etil alkol içenler gibi...

Icarus

Kıdemli Üye
Sarı etiketlerden sipariş vereceğim sinek yapışan bende uçan küçük bişey gördüm birdaha göremedim.

Siriuslu

Yeni üye
Limonu denedim. Tuzlayıp koyduğum anda birsuru sinek çıktı topraktan ama pek uzaklasmadilar. Hatta saksıya vurunca topraktan daha da çıkıyorlardı. Bir süre sonra yine ayniya döndü. Ben öyle beceremedim kanka.

Sinek ilacını basacam en sonunda, Corona için etil alkol içenler gibi...
Valla bilemedim kanka. Temizleyebildiğin kadar toprağını temizle. Yani köklere çok yanaşmadan üstteki toprağı boşalt yeni temiz toprak koymaya çalış. Ben biraz bakınayım faydalı bişeyler bulabilirsem yazarım tekrar. İllaki daha bilgili arkadaşlar var. Görüp yazarlarsa bizde yeşillenmiş oluruz.

canniko

Üye
Valla bilemedim kanka. Temizleyebildiğin kadar toprağını temizle. Yani köklere çok yanaşmadan üstteki toprağı boşalt yeni temiz toprak koymaya çalış. Ben biraz bakınayım faydalı bişeyler bulabilirsem yazarım tekrar. İllaki daha bilgili arkadaşlar var. Görüp yazarlarsa bizde yeşillenmiş oluruz.

Ben de araştırıyorum bakayim

canniko

Üye
Beyaz noktaların buldum sebebini sanırım. Yaprakların arkasında çok küçük beyaz böcekler var. Bir yere yapışıp durmuyor, geziyor. 2 yaprak kopardım, 1 tanesinde 2 tane gördüm çıplak gözle ama çok küçük, uzun ince böcekler.

Sanırım daha küçükleri de var yaprakta, çıplak gözle görünmeyen.

Çiçeklere de zarar verir mi acaba? Ya da nasıl kurtulabilirim ki bunlardan?

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01: