KANKALAR ENGİN TECRÜBELERİNİZE İHTİYAÇ GEREK.!

Huni

Yeni üye
Dostlar herkese hayırlı günler öncelikle. 
600w Led 
sıcaklık 28-30
Nem 38-58
Vantilatör var 
Bitkinin alt yapraklarında kurumalar, sararmalar oldu.
Karanlıkta sulama yapıldı. 
Gübre değerlerinin üstüne çıkılmadı titizlikle ayarlandı. 
Okuma ve araştırmalarıma göre gübre veya azot etkisi teşhisi koydum yinede bilene danışmak en doğrusu dedim. İlk growum kankalar. Teşekkürler iyi hasatlar.
[attachment=2050]

MrChee

Yeni üye
kanka fotoğraftan çok fazla bişey belli olmuyor. Birde imgur yada alternatifi bir siteye yüklersen daha iyi olur.

Sokolov

Yeni üye
Kanka kolay gelsin öncelikle ben bir acemiyim söylediğim şeyin doğeuluk payı da var yanlışlık payı da

Ben kendi bitkimi 15 litrelik saksıya geçirirken biraz fazla gömmüşüm ilk çıkan ikili yapraklar toprağa değiyordu anladın araştırma yaptığım da anladım ki toprak besini yakıyormuş yaprağı zaten işe yaramıyormuş o yapraklar

Bir de bitki azot bulamıyınca alt yapraktan başlıyormuş azot çekmeye o yüzden sararma oluşuyormuş sanırsam kanka bu iki dediğime iyi bak bende tam bilmiyorum

cartel

Yeni üye
Cvp: KANKALAR ENGİN TECRÜBELERİNİZE İHTİYAÇ GEREK.!

Gübreyi fazla kaçırmışsın birde sulama aralığın nedir ? sıcaklık değerleri yüksek dereceyi düşür bitkin daha küçük nem oranını biraz daha arttır.

jointmonster

Yeni üye
kanka maşallah bebeğine fena bişe olcak.
benim gözlemlerime göre toprağa değdiğinden sararmış. azot falan etkisi olsa tepe yapraklardan başlar problem, düzelince oradan düzelme başlar diğer üst yaprakta.
yani tırnak uzaması gibi düşün tırnak hep sürekli ölüsünü atar ;)

ışık görmez yaprak yine sararır (altlar yani), toprak değmiştir sararır su üstüne gelse nem yapar çürütür. ama bi' zararı yok sağlam bebektir Mary :)

zaten keseceksin onları... üst yapraklara yoğunlaş her yaprak çıktıktan 2 gün sonra rengini belli eder,tedavi edersen 5 günde büyüyünce düzelir.
he düzelmezse diğer üst yaprakları bekle ona göre program uygula.

en sağlam bitkidir,üzmez hiçbirimizi.

Huni

Yeni üye
Teşekkürler arkadaşlar. Şimdi kestim alt yaprakları nemi yükselttim sıcaklık normale çektim önümüzdeki ay güncellicem. Bol hasatlar kankalar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** **** ******* ****** hahahaha**** *** *** *** ****** ** *** ** ***** ** ***** ******* hahahaha *** *** **** *** ** ** *** ******** * ***** ******** hahahaha *** ****** **** *** **** ******* ******** ****** ****** *******
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********* ****** *** ***** ****** ***** ******** **** ***** **** ******* ***** ******* ***** * ***** **** *****
  • Emmy Emmy:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ***** ******* * hahahaha***** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
    ******** ** ******** ** ***** **** **** **** hahahaha**
    hahahaha ** **** ** ****** ****** ******* ********* ****** ******** **** *** *******
    ***** **** hahahaha *** * ** ********** ** ****** ***** *****
    ***** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    +1
    *** *** **** ********** *** **** ***** ** ******** ********** ******** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** **** ***** **** ** ****** ******** ******** **** ** ******** *****
    ***** ****** hahahaha** * ***** hahahaha **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ******* ******* ******* ******* ***** ******* ** ******** ****** *****
    +1
    ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    *** **** ********** *** ****** ********* *** *** ******* *** ** ******** *** ** *** ** ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
  • Emmy Emmy:
    ** **
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******* ** ********* ** ******** ***** ******* ****** hahahaha
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** *...