Kankalar kızlarımı yorumlar mısınız? Durumları nasıl?

ohrm

Yeni üye
Kankalar merhaba,

Kızlarımı yaklaşık 2 ay önce ektim. Çorbacıhaze tohumlar. Şuan boyları 1.20 metre. Çiçeklenmeye ne zaman girerler tahmini? Geri kalmışlar mı? Uzmanlardan bi görüş alabilir miyim? İlk deneyimim oldu. Bi el atın kankalar.

https://imgur.com/PjP0BSK
https://imgur.com/Uu1ubDo
https://imgur.com/YOIplS0

ohrm

Yeni üye
Cvp: Kankalar kızlarımı yorumlar mısınız? Durumları nasıl?

Ba$kan' Alıntı:
Merhaba dostum.unçiçelenme başlamiş.artik bloom gubrelerine geçe bilirsin

Kanka bloom gübresinin içeriği nedir?

Ba$kan

Yeni üye
Fosfor ve potas yuksek gubreler.çiçeklenme aşamasi bitkinin en çok besin tuketiği bir devre dir.eğer bu devre de bitkiyi el üstünde tutup onun ihtiyaçlarini guzel bir şekilde karşiliya bilirsen.dulgun ve guzel someklerin olur.

ohrm

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Fosfor ve potas yuksek gubreler.çiçeklenme aşamasi bitkinin en çok besin tuketiği bir devre dir.eğer bu devre de bitkiyi el üstünde tutup onun ihtiyaçlarini guzel bir şekilde karşiliya bilirsen.dulgun ve guzel someklerin olur.

Tamamdır dostum. Ben köyde organik gübreler üretiyorum. Katı-Sıvı solucan gübresi, Azot, Fosfor gübresi vs. Onlara para vermeye gerek yok. Tavuk gübresi yüksek oranda fosfor içerir. Potasyum kaynağıda muz kabuklarıdır. Yarın tavuk gübresinden şerbet hazırlıcam. Evde zaten elimde b sürü kurutulmuş muz kabuğu vardı potasyum için. Onları düzgünce harmanlar şerbet yapıp veririm kızlarıma. Tşekkürler tekrar. Peki gövde gelişimlerine ne diyosun hala uzuyolar da dallanmalar pek hoşuma gitmedi. Biraz daha Azot versem dallanmaları artırsam mı sence? Yoksa artık geçti ver fosforu potasyumu mu dersin?

Ba$kan

Yeni üye
Çç doneminde azot fazla tasviye edilmiyor.eğer organik ve kendin duzetiğin gubreler varsa elinde.asla elini korkak aliştirma.kuya bildiğin kadar kuy.(tavuk gubresi hariç)fosfor için yarasa gubresi kulanmani tavsiye ederim.ve eğer bir balikçi varsa oralarda baliğin pullari da fosfor içerir.​

ohrm

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Çç doneminde azot fazla tasviye edilmiyor.eğer organik ve kendin duzetiğin gubreler varsa elinde.asla elini korkak aliştirma.kuya bildiğin kadar kuy.(tavuk gubresi hariç)fosfor için yarasa gubresi kulanmani tavsiye ederim.ve eğer bir balikçi varsa oralarda baliğin pullari da fosfor içerir.​

Tamamdır dostum. Balık zorda az bişey tavuk gübresi veriyim tatlı su yosunu veriyim diyorum. Elimde bol bol sıvı solucan gübresi var. Onla birlikte güzel bi karışım yapayım o zaman. Elimde bol bol ısırgandan elde ettiğim azot gübresi var ama hiç ona bulaşmıyorum o zaman.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha*** ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    hahahaha* ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
  • Probis Probis:
  • D despacito:
    ******** ****** hahahaha**
  • T Turco:
    ****** ****** ********* ******* ***** **** ***** ********** ***** ******* *********
  • Probis Probis:
    * ******** ********* ***** ********** ** ** hahahaha** hahahaha**** *** **
  • Probis Probis:
  • T Turco:
    ***** ******* *** ***** ******** ******** ******* * *** ***** ********** *** *** ******** *** *** * ****** ******
  • T Turco:
    *** ***** hahahaha ******** ********* ******** ********** hahahaha*
  • T Turco:
    ******** ******* ******** **** ****** **
  • T Turco:
    ********* * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* hahahahahahahahahahahaha ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    ****** * ****** ***** ****** ******* ***** ****** ******* ***** **** ******* ** ******* ***** ****** *********
  • Probis Probis:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* **** ******* ******* ******** hahahaha***** * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* ********
    T Tropikal.MR: ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* ****...