KANKALAR KIZIMIN NESİ VAR Bİ EL ATIN HELP MEEEE

smile1616

Yeni üye
Selamın aleyküm kankalar kızımın 11. günü ama bi sıkıntısı var. Nemm % 75-85 sıcaklık 24-27 dereceyken bi anda strerse girdi yapraklarını aşağı doğru eğdi. CFL ışık kullanıyorum ışıık uzaklığı güzel. 11600 lümenlik ışık var. 15 lt saksı kullanıyorum. Toprağa solucan gübresi karıştırdım. 3 günde bir sulama yapıyorum. Bez dolapta yapıyorum resimler linkte mevcut bi el atın.
https://imgur.com/a/6mzuH

Marangoz

Kıdemli Üye
15 litre saksı için 3 günde bi sulamanın fazla olacağını düşünüyorum. Kumaş saksı veya air pot mu kullanıyorsun?

smile1616

Yeni üye
Cvp: KANKALAR KIZIMIN NESİ VAR Bİ EL ATIN HELP MEEEE

Marangoz' Alıntı:
15 litre saksı için 3 günde bi sulamanın fazla olacağını düşünüyorum. Kumaş saksı veya air pot mu kullanıyorsun?

Plastik çiçek saksısı kullanıyorum toprağın her yerini sulamıyorum 1 su bardağı döküyorum 2 tane var diğeri gayet sağlıklı

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka esrar öyle sulanmaz. Saksıya parmağını soktuğunda ucunda nem hissetmiyorsan alttan suyun %20si çıkana kadar su verilir. Sonra yine aynı şekilde devam edilir.

smile1616

Yeni üye

Marangoz' Alıntı:
Kanka esrar öyle sulanmaz. Saksıya parmağını soktuğunda ucunda nem hissetmiyorsan alttan suyun %20si çıkana kadar su verilir. Sonra yine aynı şekilde devam edilir.

Sulamadan yana sıkıntısı olsa diğeri de strese girmezmiydi

Marangoz' Alıntı:

Sulamadan yana sıkıntısı olsa diğeri de strese girmezmiydi

emre9670

Yeni üye
hepsi aynı tepki vericek diye birşey yok ayrıca plastik saksının altına drenaj yapmadıysan kökler hava alamaz ondan da olabilir

smile1616

Yeni üye

emre9670' Alıntı:
hepsi aynı tepki vericek diye birşey yok ayrıca plastik saksının altına drenaj yapmadıysan kökler hava alamaz ondan da olabilir

Drenaj var kanka. Birde bi problemim daha var. Bu kızlar indoor ama auto mu onu bilmiyoruz

smile1616

Yeni üye

Kankalar kızın durumu biraz daha kötüleşmiş taç yapraklar sararmaya başlamış
https://ibb.co/bG3ijn

Blueberry

Stay High
Hiç biç bir şeyi yok kardeşim olabilr normal şeyler bunlar. Ben 15 bitki aynı anda büyüttüm bir tanesi sarı olarak büyüyordu dedim bu gidici ama 1 haftaya kendini toparladı. az daha büyüsün toparlar kendini fazla su verme gübre ve suyun ph ına önem ver

smile1616

Yeni üye

TRmarijuana' Alıntı:
Hiç biç bir şeyi yok kardeşim olabilr normal şeyler bunlar. Ben 15 bitki aynı anda büyüttüm bir tanesi sarı olarak büyüyordu dedim bu gidici ama 1 haftaya kendini toparladı. az daha büyüsün toparlar kendini fazla su verme gübre ve suyun ph ına önem ver

Sağolasın kanka verdiğin bilgiler için. sulamada hazır su kullanıyorum fazla sulamıyorum herşey tam istedikleri gibi. 2 gün önce 18/6 Periyoda geçtim growum 10-15 günlük olmasına rağmen çok küçük kaldı onuda anlamış değilim

yasak

Yeni üye
yaa aga sız ne dıyosunuz ya kucuck bıtkı adam dıyorkı altan yuzde 20 cıkacakmıs kafayımı yedınız herkes bır bılgıyı okumus ama nasıl yapılacagından haberı yok. altan yuzde 20 su akana kadar sulasa o toprak kurayana kadar ooo.. dostum sen bılgın gıbı yap 3 gunde bır sulaman ıyı bıtkıne cal mag ver asagıya dogru sarkması önemlı deıl kendıne gelıcektır verdıgın suyun ph kontrol et. bır bardak su yeter buyumuyo dıyıp trıbe gırıp gubre verıp durma bıtkıye ama cal mag alırsan cok guzel olur almıskende kendıne adam akıllı gubreler al mesala grow mıcro blom set ph kendı ayarlıyor.. ve bırazda sabır ben 3 sene once ılk ekısımdede aynı boyleydı calmag sıparıs ettım bırazda zaman gectı hasatım efsaneydı  ::) bıde topragın ıyıce kurumasını bekle ondan sonra sula 3 gunde bır suluyosan 4 gunde bır sula bu sefer yada 5ncı gunu bekle bıtkı susuyınca anlarsın zaten sureklı sulamadan dolayıda sarkma yapar yapraklar kurumasını bekle ıyıce ve son olarak senın bıtkınde renkten baska hıc bır sorun yok dostum onuda cal mag halleder

smile1616

Yeni üye

yasak' Alıntı:
yaa aga sız ne dıyosunuz ya kucuck bıtkı adam dıyorkı altan yuzde 20 cıkacakmıs kafayımı yedınız herkes bır bılgıyı okumus ama nasıl yapılacagından haberı yok. altan yuzde 20 su akana kadar sulasa o toprak kurayana kadar ooo.. dostum sen bılgın gıbı yap 3 gunde bır sulaman ıyı bıtkıne cal mag ver asagıya dogru sarkması önemlı deıl kendıne gelıcektır verdıgın suyun ph kontrol et. bır bardak su yeter buyumuyo dıyıp trıbe gırıp gubre verıp durma bıtkıye ama cal mag alırsan cok guzel olur almıskende kendıne adam akıllı gubreler al mesala grow mıcro blom set ph kendı ayarlıyor.. ve bırazda sabır ben 3 sene once ılk ekısımdede aynı boyleydı calmag sıparıs ettım bırazda zaman gectı hasatım efsaneydı  ::) bıde topragın ıyıce kurumasını bekle ondan sonra sula 3 gunde bır suluyosan 4 gunde bır sula bu sefer yada 5ncı gunu bekle bıtkı susuyınca anlarsın zaten sureklı sulamadan dolayıda sarkma yapar yapraklar kurumasını bekle ıyıce ve son olarak senın bıtkınde renkten baska hıc bır sorun yok dostum onuda cal mag halleder

Kanka sağolasın bilgin için Biobizz grow-bloom var be try pack set var onları kullanıyorum diğer bitkim çok sağlıklı büyüyo bu kızın gelişimi durdu. Bu akşam gelişme kaydettim taç yapraklar sarardı komple ama bitkim yapraklarını yukarı doğru kaldırmaya başladı

R

Ripley'sOG

Guest
Yaprağın içten sararması demir eksikliğidir sebebleri demir olmasına rağmen ph dalgalanmasından olabilir ama diğer bitkilerde sorun yok,her saksıya eşit gübre verdiğinden emin misin? 
(Calmag alıcaksan AN CallMaggXtra almanı tavsiye ediyorum içindeki demir şelatı piyasaki en iyi orandır,ek olarak bir çok ekstra amino asitte beraberinde bu bir avantaj)

Bu arada arkadaşlar esrarı sularken kesin tanı şöyledir;Saksınızın 3/1 kadar su vermeniz gerekir örnek vericek olursak;12 litre saksı için ideal su 4 litredir ancak bu fide aşamasındaki bitki için bir intihardır zamanı bitkinizin büyüklük ve diğer faktörlerde göz önüne alırsak (ekstra kök günlendiri vs ) 15 günden itibaren kullanılmalır,Ancak tanı sizin kararınıza bağlıdır bitki boyutu burda önemlidir sağlıklı bir bitki tam olarak 15 günlük ise iyi ihtimal 3 node ve yukarısındadır ve yeni node için çoktan çalışmalara başlamıştır veya bitkiniz bodur kalmış ise 3/1 sulama için erkendir,Bitkinizin doktoru sizsiniz max bitki boyunuza rağmen verdiğiniz ölçü doğru olsa bile bitkiniz herhangi bir overwatering problemi oluşur oluşmaz oranı düşürün,

hasatınız bol olsun

byzantion667

Yeni üye

yasak' Alıntı:

Calmag nasıl kullanabiliriz?

Lsdgrow12

Yeni üye
Kanka bu 11 günlük mu ekimden snra 11 günlük halı bumu kapalidami yapıyorsun?

Yanlış yere yazdım pardon

Bu bitki ektikten sonra tam 11 günlük halimi kanka

Doğru yere yazmışım.2 saattir yanlış yere yazıyorum sanıyorum kanka şunu dicektim benimkiler de 11 günlük baya büyüdüler buna göre

DikinePançoz

Yeni üye

Lsdgrow12' Alıntı:

Bu bitki ektikten sonra tam 11 günlük halimi kanka

Doğru yere yazmışım.2 saattir yanlış yere yazıyorum sanıyorum kanka şunu dicektim benimkiler de 11 günlük baya büyüdüler buna göre

seviyorum sizi yav  xD xD xD

Grow Muhabbetleri
Help Users
    B bongalov: **