Kankalar selam nem ısı ayarını nasıl yapıcaz

Skylerq

Yeni üye
Merhaba kankalar
 Benim çözemediğim nokta bu nem ve ısı ayarlarını nasıl yapıyoruz mesela
Filizleri toprağa ektikten birz büyüyene kadar büyükten çiçeklenmeye kadar farklımıdır hep aynı ısı ve nemde gidiyoruz yardımcı olabilirmisiniz

Ü

Üye silindi 5544

Guest
İdeal ısı 21-26 alt sınır 18 üst sınır 27-28 olarak biliyorum dostum nemin ise ilk 10-15 gün 80-85, 15-30 günler arası 70-80 sonra çiçeklenmeye kadar 50-60, çiçeklenmeye girdikten sonra 40-50 olarak biliyorum

Coban

Üye
Ben geçen seneki growumu yapmaya 18 martta başlamıştım. Benim şanssızlığım tam ilkbahara denk gelmesiydi. Aslında indoor yapacaksan 12 ayın istediğin ayında yapabilirsin ama eğer havaların sıcak olduğu zamanlarda yapacaksan klima şart. Yoksa kabin içerisi cehennem gibi oluyor. Benim hem ilk growum olduğu için, hem cool tube'a sahip olmadığım için, hem de klima imkanım olmadığı için biraz sancılı geçti ama yine de 2 bitkiden 110 gram hasat elde ettim. Pencereyi sürekli açık, kabinin fermuarını da çoğu zaman açık bırakmam gerekti çünkü içerideki sıcak havanın düşmesi gerekiyordu. Tabi bunun yanında 2 tane mutlusan marka 15 cm çapında fanların da yardımı oldu ve içeri dışarıdaki soğuk havayı üflediler. Bu sene 13 kasımda başladım ve kullanılmayan boş odada profesyonel kabin ile yapmaya başladım. Şu an 69. gündeler. Kabinin olduğu odanın camını üstten açıyorum. Odanın kapısı da sürekli kapalı olduğu için evin içi de soğumuyor. Kabinin içi max 23-24 dereceyi gördü. Bunu da havaların soğuk olmasına borçluyum. Nem olayına gelirsek bir tane nem makinen şart. Nem ve sıcaklığı görebilmek için de bir tane higrometre (Dijital termometre) edin. 30 liraya internette her sitede bulabilirsin. Nem makinesinin seviyesini içerideki nem durumuna göre ayarla. Veg döneminde kabin içindeki nem %60-70 Bloom döneminde ise %40-50 arası idealdir Sömek oluşumu başladıktan sonra nemin %60'ı geçmemesi gerekir yoksa sömeklerde küf ve mantar oluşabilir. Sıcaklık 30 dereceyi geçmezse iyi olur. Hoş benim geçen sene şartlar dolayısıyla 31-32 derece olduğu zamanlar da oldu ama olmaması bitkinin stresi açısından daha iyidir. Sıcaklık 18 derecenin altına düştüğünde bitki gelişimini durdurur. Umarım sorularına yardımcı olabilmişimdir. İyi hasatlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
    ***** ** ******* ****** hahahaha**
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* hahahaha* ******* ******* ********** hahahaha hahahaha **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • R RainGrow:
  • P PsyWeed:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ****** **** hahahaha ***** ***** ******
    +1
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
    ****** ***** ** ***** ****** **** hahahaha ***** ***** ******
  • G GaribanMüptezel:
  • R RainGrow:
    ******** ****** hahahaha **
  • R RainGrow:
    ******** **** ******* ******* ********* ********* ****** ****** hahahaha** ******** ****** ********* ******** ******** *** ** ** **** ****** ******** ******* ****** ******** ****
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    ** **** *** *** ***** ******** ******** ********** **** ***** ********* ********* **** ******* hahahaha*** **** ******* ******* ********* ********* ****** ****** hahahaha** ******** ****** ********* ******** ******** *** ** ** **** ****** ******** ******* ****** ******** ****
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    hahahaha** ***** **
  • G GaribanMüptezel:
    ********* hahahaha hahahaha**** hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
  • R RainGrow:
    ********* ****** **** **** hahahaha ** ** **** *** *** ***** ******** ******** ********** **** ***** ********* ********* **** ******* ******
  • T Turco:
    ****** ******* ****** ******* ********* ******* hahahaha *****
  • T Turco:
    *** **** hahahaha* *** *** ********** ******** ***** ***
  • G Groww:
  • G Groww:
    * ********* ********* ******** ********** hahahaha
  • E Emre77:
    E Emre77: ****** *****