Kendi Kabinimi Yapmak İçin YORUM

mandarine

Ordinaryüs
Kanka bir anlık hevesle bu işe atıldım değil de konuyu açtım diyebilirim sana konuyu açtığımdan bu yana baya gelişme kaydettim sap boylarını 1.80 e çıkardım ve T boru ve dirsek konusunu ucuz bir şekilde kapattım. Koçtaştan 30 T boru ve 30 90 derece dirseği yaklaşık 50 TL ye çözdüm. Sapların kalınlığı 25mm kesinlikle vidasız kullanmayı düşünmüyorum kanka hem dirsekleri hemde T leri güzel bir şekilde vidalamayı düşünüyorum. Kafes altlığı fikri düşününce tam bir fiyasko zaten ona bir çözüm arıyordum senin çözümlerin son derece mantıklı burada istediğim olay saksılarımın suyun içinde olmaması daha çok yoksa suyunu hergün temizlerim. Paslanma sorunu vs sıkıntı olabilir dediğin gibi. Ayrıca alüminyum bant kullanarak tüm profili tamamladığım zaman önce poşet sarıp sonra bu alüminyum bandı dolayabildiğim kadar dolayıcam. Sağlamlık her zaman daha önemli kanka fırça saplarını tutkalla saçla güzelce sıkıştırıp bide üstüne vidalarsam üstüne alüminyum vs hertürlü ağırlığı dengeler gibi geliyor bana. Dikey boru. Yatay boru çelişkisinde kalmıştım. Ben bu sapların ve bu iskeletin hertürlü ekipmanı taşıyabileceğini düşünüyorum eğer dikey olarak dizersem daha dengesiz olacağını düşündüm dediğin gibi kanka şuan kafamda çoğu şeyi çözmüş maliyeti indirmiş senin de yardımınla baya yol katetmiş durumdayım. Ve benim için bu kadar araştırma yaptığın uğraştığın için ayrıca çok teşekkür ediyorum kankam. Senin anlattıkların çizdiklerin bana çok ilham verdi. Benim aklıma da araştırmalarım sırasında boru yerine bu metal bağlantıları kullanmak geldi de kanka. Sonuçta düz ve bunlar da fırça sapı eğee borunun içinde ben vidalarken çatlarsa düzeltirim de bu şekilde düz bir yüzeye vidalama sırasında çatlarsa o benim için biraz sıkıntı olabilir diye düşündüm. Duvar olarak ne kullanabileceğime bakıyorum strafor mdf gibi bişeyden ziyade daha çok kalın bir plastik gibi birşeyler kullanmak istiyorum ama karton kutu da döşeyebilirim bakıyorum neler yapabileceğime. Salı günü yeni bir bağ gelecekmiş sapları satan adama o zaman sipariş ver sana ben düz dalları yollarım dedi baya bi üstüne gittim. Şuan çadırın maliyeti taş çatlasa 500 lira zaten. Aklıma araştırma yaparken birşey geldi. Bu sobanın altına koydukları fix bir naylon var. Biraz kalın birşey ahşap desenli olur genelde plastik yer döşemesi. Duvarı onunla yapasım var. Aklıma çok şey geliyo ama dediğim gibi kanka elimde zaten kurulu kabinim ve outdoor grow yapacak koşullarımda var sadece aklıma geldi yapmak istedim konu açtım. Şimdi de araştırma yapıyorum. Ayrıca şunu da farkettim alüminyum boru alıp son derece lüks bir çadır yapsam yinede hazır kabin fiyatlarına yetişmiyor bu işe girmek gerek aslında djslsjsmsj. Tekrardan çok teşekkür ederim kanka bu kadar uğraştığın için. Seviliyorsun.
rica ederim kanka ya. evet bence de evde yapmak lazım bu tarz şeyleri. anlattığın kadarıyla şuanda herşey iyi görünüyor. bahsettiğin bağlantılarla güclü olabilir. kaplama için o soba altına açılan şey kullanışlı olabilir evet. hem sabit sert bir malzeme hem de ışık ve biraz da sıcaklık yalıtımı olur. yine de yapacağın zamana kadar daha işine yarayacak birşey çıkabilir karşına. bahsettiğim metal bağlantılarla yapmak için zaten matkaba ihtiyacın olurdu önceden vidanın gireceği yerleri delmek için. yoksa dediğin gibi çatlarlar. hatta yüzde yüz çatlayacaklardır.

Kanka fotoğraf yükleme nasıl yapılıyor yükledim gitmedi

Kanka şu düğmeye tıklıyorsun. Daha sonra resmi bırak dediği yere tıklayıp resmi seçip okey diyorsun kendi ekliyor.

1611831735140.png

ScreenShot_20210128140305.png

Böyle olmuyorsa kanka şu siteye gir. https://imgur.com Yüklenince hiç ekstra birşey yapmadan fotoğrafını sitenin ortasına bırak. Yükleme bitince 'upload competed' diyecek. Sonrasında 'Copy link' düğmesine tıklayıp buraya gelip yapıştır diyorsun link için. Direk foto olarak gelmiyor ama tıklayıp görebiliyoruz.

Son düzenleme:

Cashh

Doktor
rica ederim kanka ya. evet bence de evde yapmak lazım bu tarz şeyleri. anlattığın kadarıyla şuanda herşey iyi görünüyor. bahsettiğin bağlantılarla güclü olabilir. kaplama için o soba altına açılan şey kullanışlı olabilir evet. hem sabit sert bir malzeme hem de ışık ve biraz da sıcaklık yalıtımı olur. yine de yapacağın zamana kadar daha işine yarayacak birşey çıkabilir karşına. bahsettiğim metal bağlantılarla yapmak için zaten matkaba ihtiyacın olurdu önceden vidanın gireceği yerleri delmek için. yoksa dediğin gibi çatlarlar. hatta yüzde yüz çatlayacaklardır.

Kanka şu düğmeye tıklıyorsun. Daha sonra resmi bırak dediği yere tıklayıp resmi seçip okey diyorsun kendi ekliyor.

Böyle olmuyorsa kanka şu siteye gir. https://imgur.com Yüklenince hiç ekstra birşey yapmadan fotoğrafını sitenin ortasına bırak. Yükleme bitince 'upload competed' diyecek. Sonrasında 'Copy link' düğmesine tıklayıp buraya gelip yapıştır diyorsun link için. Direk foto olarak gelmiyor ama tıklayıp görebiliyoruz.

Cashh

Doktor

Kanka ikisini de yapamadım vazgeçtim zaten fotoğraf ayrıntılara baktım açık adres görünüyor pek sakıncalı buldum aman gerek yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    **** **** ******** hahahaha ** ******** ******* ***** hahahaha* hahahaha** ** hahahaha**** ********* ******** hahahaha **** *** hahahaha ******** ***** hahahaha* ****** **** ******** ******* **** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    ***** ********* ******* ****** ********** ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • kkush kkush:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    * ******* hahahaha ****** ****** **********
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
    ** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    ***** **** ****** **** **** ********* *** ********** ***** ***** ******* ***** hahahaha*** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
    **** ***** hahahaha** ****** ******* ******** **** ******* ***** ***** ***** ******** ****** **** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** ***** hahahaha hahahaha** ******** ******** ********** ******
    +1
  • M mahmutaaa:
    ***** ***** ****** ****** ***** ***** **** ***** ** *** ** ***** **** ***** ** ******** ******* **********
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha *** hahahaha* ******** ***** **** hahahaha* ***** hahahaha ******** ***** ***** ***** ***** ******
    +1
  • M mahmutaaa:
    **** ****** hahahaha *** ***** ******** hahahaha *** ********** ******** ***** ******* ***** *** *******
    +1
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ****** ** ******* ***** ****** ***** ******** ** **** ****** ** *** ****** *****
  • kkush kkush:
    ********* ********** ** ** ******** ********* ********** hahahahahahahaha******** ****** ** ******* ***** ****** ***** ******** ** **** ****** ** *** ****** *****
    kkush kkush: ********* ********** ** ** ******** ********* ********** hahahahahahahaha******** ******...