Kendini ne hale getirdi !

• Konbuyu başlatan Üye silindi 23835
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 23835

Guest

Beyler ben bu olayi hala anlayamadım. Ayni geneetik ama biri digerinden farklı şekilde tribe girdi kendini ne hallere soktu.

Sulayinca hic bir problem kalmiyor ama 2 3 gun sonra kendilerini çok saliyolar.

Tr@cyaLı

Ordinaryüs

Beyler ben bu olayi hala anlayamadım. Ayni geneetik ama biri digerinden farklı şekilde tribe girdi kendini ne hallere soktu.

Sulayinca hic bir problem kalmiyor ama 2 3 gun sonra kendilerini çok saliyolar.

Işıkların kaç W
Tasarruflu ampül

Woppy

Ordinaryüs
Knk Mac günde bir kaç lt suluyorsuj birde o saksıları yarısından altına bolca delik ac ki toprak havalansın daha cabuk kurusun sen üstten bakıyorsun kuru gibi altı ıslak olabilir buda fazla sulama yapabilir.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Kankam altlar delik saksilarin. Sulamayı toprak kurudukça vermeye dikkat ediyorum. Toprak kurudugunda hafifliyor baya saksı zaten. Ama toprak kurudugunda yapraklar çok zayifliyor yumuşuyor dallar ölü gibi. Sonra suyu verdim mi diriliyor. Daha onceki growlarda pek sulama yapmasamda çok etkilenmiiyordu bitkiler
Knk Mac günde bir kaç lt suluyorsuj birde o saksıları yarısından altına bolca delik ac ki toprak havalansın daha cabuk kurusun sen üstten bakıyorsun kuru gibi altı ıslak olabilir buda fazla sulama yapabilir.

Lucky

Müptezel
Kankam altlar delik saksilarin. Sulamayı toprak kurudukça vermeye dikkat ediyorum. Toprak kurudugunda hafifliyor baya saksı zaten. Ama toprak kurudugunda yapraklar çok zayifliyor yumuşuyor dallar ölü gibi. Sonra suyu verdim mi diriliyor. Daha onceki growlarda pek sulama yapmasamda çok etkilenmiiyordu bitkiler
kanka daimi solma noktası denilen bi sınır var.Topraktaki su azaldıkca bitkinin suyu alabilmesi için harcadıgı enerji artar yani topraktaki suyun tutulma güçü arttıkca su alımı kötüleşir ve yavaşlar bitkide stress başlar.Solma noktasına gelmeden sulamalısın

Woppy

Ordinaryüs
Ona göre sula a sıklıgını ayarlamalısın o sınır mesela 3 gün diyelim 2 ye düşür bakalım ne olacak. Birde saksının altından bahsetmiyorum saksının yarısından altını komple(bolca) del ki kökler daha rahat oksijen aldın havalansnki daha cabuk kurusun daha sık kuruma daha sık gubrelı sulama ve karsılıgında gelışım demek.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Ona göre sula a sıklıgını ayarlamalısın o sınır mesela 3 gün diyelim 2 ye düşür bakalım ne olacak. Birde saksının altından bahsetmiyorum saksının yarısından altını komple(bolca) del ki kökler daha rahat oksijen aldın havalansnki daha cabuk kurusun daha sık kuruma daha sık gubrelı sulama ve karsılıgında gelışım demek.
O zaman yanlardan alt taraftan delik açıyım hava alması içın.. bez saksilari kullandim onceden ama sularken çok zorlandım hep yanlardan szdı. Bir de sanki topragin hepsi islanmiyodu sularkrn sizdigi için yanlardaan

Woppy

Ordinaryüs
Knk şimdi şöyle saksının yarısından delersen bez saksı gibi her yerinden cıkmaz heryeri ıslanır yavas yavas vermelisin. Ben çok uzun süredir bez saksı kullanıyorum bir sıkıntı cekmedim mevzu iyibir toprak ve yavas yavas emdirerek sulamak. Ne kadar oksijen alırsa ve toprak havadar olursa bitki o kadar saglıklı olur herşey kökde başlıyor kökte bitiyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ** *** hahahaha* ** ********* ***** ** ***** ********* **** ******* ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ******* ******* *** ******* ***** ****** ***** hahahaha ******* ******** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** *** ****** ******** *** *** ** *** ********** ***** ***** ****** ****** ********** *** ***
    ****** hahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    *** ****** ********** ** ***** hahahaha ********** ****
    +2
    ***** ******** ********* hahahaha ********** **** hahahaha ***** ********** ***** *** ****** ******** *** *** ** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ******** ******** ***** ******** ********* hahahaha ********** **** hahahaha ***** *******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ******* ** hahahaha *** ****** ********** ** ***** hahahaha ********** ****
    +1
  • psychdelicman psychdelicman:
    ***** ******** *** ********* ********** ** ******* *** ******* ******* *** ******* ***** ****** ***** hahahaha ******* ******** *********
    *** ******** ** *** hahahaha* ********** ****** ****** **** * ******** ****** ** ******* ****** ***** ** *** ***** ******* *****
    +1
    ***** hahahaha*** ****** ******* *** **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ** ***** hahahaha ** ****** hahahaha***** *** ****** ****** ***** ***** ** ***** *** hahahaha*** ********* ********** ******* ******* ** **** ******* ** ******** * ******* **** ***** ******* ** hahahaha
    ***** ********* hahahaha* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ***** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******* * ** ********** ******** ***** ******* ***** ******* ** ********* *****
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ********* *** ******* **** ** ***** ** ***** ***** ******* ** ***** ****** ** ***** ******* ** ******* ** ***** ***** ******* ******* ** ***** ********* ****** ** ********** ********** ********** ******** ***** ******* ********* *** hahahaha ***** ******** *** ********* ********** ** *******
    ***** ******* ******* **** ******** ***** *** ***** hahahaha*** hahahaha*** *** ******** ********* **** ******** *****
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******* **** ******** ***** *** ***** hahahaha*** hahahaha*** *** ********...