KIŞLIK HAZIRLIK

Beyler Merhaba,

Anadolu bölgesinde yaşamaktayım. Buralarda havalar soğudu, güneş gitti. Çiçeğin ortasında iki tane ağacım var. Bunları kabine aldım bugün.

Kartonun içini folyo ile kapladım, tepesinden 5 adet 10 w 900K toplam 50 w 4500K gün ışığı attım. İçine de bir fan. Fakat kartondan yaptığım için yangın riski var. Kabine gündüzleri ışık vermek istemiyorum. Şimdiye kadar bitki hep dışarıdaydi.
20.00 - 08.00 arasında 12 saat ışık versem, gündüzleri de zifiri karanlığa atsam olur mu ? Birde ışık yeterli mi? Fotoları atacam birazdan

URL unfurl="true"]https://hizliresim.com/48yj1az[/URL]

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 36721

Guest
50w ışık 2 bitkiye yetmez 5 adet 10 w alacağına elektrik dukkanlarında aynı led ampulun 50-60w olanları var tourch led olarak geçiyor 100-150 lira arası tane fiyatı en az 4 tane gün ışıgı sarı yak tepesine ki verim alabilesin

shegyy

Yeni üye
Kanka ışık yetersiz bence. Bende torch led kulanıyorum. Çiçekde 3 tane 50w 6500 k beyaz ışık, 2 tane 50 w 3500 k sarı ışık kullanıyorum. Nem için ıslak havlu koya bilirsin. Işıklar fazla sıcak yaptığından, fana termostat bağladım. Sıcaklık artdığında fan çalışıb kabini soğutuyor biraz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********