Klima önerileriniz

Mylek1

Yeni üye
Selam dostlar 100 100 192 kabinimde sıcaklık sorunu yaşıyorum. Önereceğiniz bir klima var mı? Nasıl bir şey alsam bilemedim.
Teşekkürler

Wireman

Üye
Tekzende dolaşırken bekonun ayakta olan mini klimalarını gördüm gayet başarılı temsilcisyle muhabbet ettik küçük kapalı alanlarda çok iyi performans verdiğinide söyledi fiyatı 500₺ gibiydi bayada ufak yer kaplamaz fazla ölçüleri 70x40x40

Kanka

Administrator
Yönetici
Sakın kule tipi vantılator tarzı şeyler alma onlar soguk ıklımlerde ışe yarar 32 derecelerde ıse yaramaz , klıma tek secenek veya ıyı bır hava gırısı ve cıkısı

Mylek1

Yeni üye
:ddd
Sakın kule tipi vantılator tarzı şeyler alma onlar soguk ıklımlerde ışe yarar 32 derecelerde ıse yaramaz , klıma tek secenek veya ıyı bır hava gırısı ve cıkısı
100 100 200 kabinimde 180 m3 soler Palau fan ve giriş içinde mini aksiyel 195 m3 fanım var. Led kullanıyorum. Henüz bitki koymadım. Havanın durumuna bağlı olarak 30 la 33 arası değişiyor.
böyle bir ürün buldum. Birde mobil suyla çalışan arçeliğin ufo markalarının cihazları var. Pencere tipi baktım ama bulamadım.
Dolabın içine nasıl bir şey yerleştiririm gerçekten çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

S

silas

Guest
TR şartlarında eyer karadenizde değilsen, portatif klimaların hiç biri işine yaramaz. Ortamın ısısını etkili bir şekilde düşürmek istiyorsan duvar tipi klima şart. Eski klimacıyım mitsubishi iklimsa. Klimayı takacağın yerin hacmi, yalıtım, göneş görüp görmemesi, cephesi, çatı olup olmaması ve oda içersindeki ısı kaynakları belirler klimanın kapasitesini. Ayrıca biraz orta kapasiteli 12.000 btu klima alıp günde 3 saat çalıştırmak, küçük kapasiteli 9.000 btu kilma alıp günde 6 saat çalıştırmaktan elektrik faturası açısından daha mantıklı olacaktır.

Tavsiyem montaj dahil 1.000 tl ye ikinci el çok temiz 9.000 btu kilma bulursun. Ortamı buz gibi yapmasada bitki için istediğin sıcaklığa getireceğine eminim, ayrıca kışında kullanabilirsin. Çalıştığım dönemde çalışan 2. el klimaları direk hurdacıya satıyorduk, o kadar ucuz ve çok var piyasada. 2. el klimanın asıl sıkıntısı montajı. İyi bir pazarlıkla montaj dahil işini halletmeye bak.

canniko

Üye
:ddd

100 100 200 kabinimde 180 m3 soler Palau fan ve giriş içinde mini aksiyel 195 m3 fanım var. Led kullanıyorum. Henüz bitki koymadım. Havanın durumuna bağlı olarak 30 la 33 arası değişiyor.
böyle bir ürün buldum. Birde mobil suyla çalışan arçeliğin ufo markalarının cihazları var. Pencere tipi baktım ama bulamadım.
Dolabın içine nasıl bir şey yerleştiririm gerçekten çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Ben de bundan dusunuyordum. İyi ki almamışım, bilgi için sağol. Yakın zamanda alabilirdim yoksa

Ben 12000 luk portatif bir klima alıp hava girişinden kabinin içini soğutuyorum. Eğer benim için hava sorun değil ama kızlarım memnun olsun 9000 lik bile yetecektir 2m2 lik alanı stabil tutmana. Oldukça memnunum yakında detaylı bir günlük açacağım.

Mylek1

Yeni üye
TR şartlarında eyer karadenizde değilsen, portatif klimaların hiç biri işine yaramaz. Ortamın ısısını etkili bir şekilde düşürmek istiyorsan duvar tipi klima şart. Eski klimacıyım mitsubishi iklimsa. Klimayı takacağın yerin hacmi, yalıtım, göneş görüp görmemesi, cephesi, çatı olup olmaması ve oda içersindeki ısı kaynakları belirler klimanın kapasitesini. Ayrıca biraz orta kapasiteli 12.000 btu klima alıp günde 3 saat çalıştırmak, küçük kapasiteli 9.000 btu kilma alıp günde 6 saat çalıştırmaktan elektrik faturası açısından daha mantıklı olacaktır.

Tavsiyem montaj dahil 1.000 tl ye ikinci el çok temiz 9.000 btu kilma bulursun. Ortamı buz gibi yapmasada bitki için istediğin sıcaklığa getireceğine eminim, ayrıca kışında kullanabilirsin. Çalıştığım dönemde çalışan 2. el klimaları direk hurdacıya satıyorduk, o kadar ucuz ve çok var piyasada. 2. el klimanın asıl sıkıntısı montajı. İyi bir pazarlıkla montaj dahil işini halletmeye bak.
Çok sağol

Mylek1

Yeni üye
aynısından aldım , 31 derecedemı ne koydum , 33 derece yaptı kırdım attım.
Şunu okumasaydım alabilirdim. Bilgi için çok sağol. @silas34 tavsiyesi üzerine 2.el duvar tipi klima arıyorum. Bulduğum en ucuz mobil klima 1100 tl. Daha ucuz olursa duvar tipi alıcam. Bir de bugün buhar üfleyen Vantilator gördüm bi mağazada. Soğuk su koyunca soğuk üflüyordu ama sanırım durmadan soğuk su koymam gerekicek birde yine mobil klima gibi büyük bir cihaz denedim mağazada o da öyle bir izlenim verdi. 600 700
tl civarı fiyatları vardı

Mylek1

Yeni üye
Tekzende dolaşırken bekonun ayakta olan mini klimalarını gördüm gayet başarılı temsilcisyle muhabbet ettik küçük kapalı alanlarda çok iyi performans verdiğinide söyledi fiyatı 500₺ gibiydi bayada ufak yer kaplamaz fazla ölçüleri 70x40x40
Dediğin ürünü bulamadım link atabilir misin? :/

Kanka

Administrator
Yönetici
Denemedıgım yontem kalmadı ısmınde vantılator gecen hıcbır cıhazdan etkı alamadım aklında bulunsun tek care camdan cıkısı olan klımalar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****