Klon

Avare

Doktor
Kanka köklenene kadar tutmadın mı suda?
Ben ilk koptuğunda sürgünü toprağa sapladım ertesi gün yapraklar sarkıktı. Ertesi gün suya koydum canlandı sonra araştırdım biraz klonu ilk etapta suya koyun köklenince toprağa alın diyordu.

5.yaprak

Üye
Klonun boyle olduğunu nereden öğrendiniz
Kes göm oluyor mu

Klon için o dallar olmaz yeni sürgünler olacak ve yaprakları ucunu alacaksin ve kollendirici kullanacaksın o kadar yaprakları olan dal kollendirici ile bile zor kanka

weyyyk

Yeni üye
Klonun boyle olduğunu nereden öğrendiniz
Kes göm oluyor mu

Klon için o dallar olmaz yeni sürgünler olacak ve yaprakları ucunu alacaksin ve kollendirici kullanacaksın o kadar yaprakları olan dal kollendirici ile bile zor kanka
suda bekletmek gerektiğini biliyordum 2 gün suda kaldı dedim bir ümit ektim.. tamam dal değil sürgünlerden yapacağım suda 1 hafta yeterli olur mu kökü nasıl suya mı koyayım toprağa mıdır teşekkür ederim kanka

Night owl

Müptezel
Klon yapmaya çalışıyorum 2 gün suda durdu,
Böyle bıraktı kendini nemli tutmaya çalışıyorum, onun haricinde ne yapabilirim? Bilgisi olan yardımcı olabilecek var mıdır,
Başkan su ph 6 yapman lazım ayrıca bende deniyorum ve tuttu knka sadece bardak suyun içine nerdeyse yüzde 70 tutuyor 2 3 haftada kök salmaya başladılar iyice tavsiye ederim varsa kök gübresi kat suya litreye 2 ml şeklinde bardaklarda paylaştır. 45 derece açıyla boğum un hemen altından kes ordan daha hızlı kök atar daha canlı dallar daha erken köklenşir

Night owl

Müptezel

:cool:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha ********** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros: