Kokopit Kullanım Öncesi

Canna Coco Professional Plus aldım.

Kullanmaya başlamadan önce yıkamam gerekiyor mu? Yoksa direkt perlitle karıştırıp kullanmaya başlayabilir miyim?

Auto yetiştirmeyi düşünüyorum.

Sadece bu şemadaki gübreleri + calmag alsam yeterli olur mu?

Son düzenleme:

husyn

Doktor
hacı ben kullanmadım bildiğimi söylüyorum
Suyu ve suda eriyen tuzları, mineralleri şiddetle emmede ve tutmada son derece inatçıdır.
Lifler çeşitli karbonhidratlar içeren bitkisel dokularla ve çok az miktar bitkisel yağ ile karışıktır. Bunların giderilmesi gerektiği için dış kabuklar fermantasyon ve çürüme işlemlerinden geçirilir. Sonra iyice yıkanır ve kurutulur. Sonuçta torf ile veya çürüntü ile hiç ilgisi olmayan, sadece liflerden ibaret mamul ortaya çıkmış olur.
onlar zaten yıkıyorlar
birde aslında çürümüş bir madde değilmiş çürüdüğünde ise bitkiyi zehirliyor yanı bir daha kullanma

C

Canna

Guest
Dostum kesinlikle yikama, o tamponlu bir ürün, aslinda perlit bile karistirmana gerek ok sadece saksinin altna 4 cm kadar hidroton koy, cok daha iyi hava sirkilasyonu yapar, alabilecegin en iyi ürünlerden birini almissin. Büyük saksi kullan 15lt ve üstü, asagidaki linki tikla o ürünle ilgili cannanin orjinal sayfasindan alinma bilgileri bulacaksin, gerci Almanca ama google sana tercüme eder.

husyn

Doktor
bide bu ürün bos bir kutu gibi yanı sadece liflerden oluşuyor ve onları iyice temizleyip nerdeyse her şeyden arındırıyorlar yanı besin olarak içi boş
kimileri bazı değerleri verseler de ürünün bozulma sürecinin hızlandırmış olacağından aslında yapmıyorlar

Dostum kesinlikle yikama, o tamponlu bir ürün, aslinda perlit bile karistirmana gerek ok sadece saksinin altna 4 cm kadar hidroton koy, cok daha iyi hava sirkilasyonu yapar, alabilecegin en iyi ürünlerden birini almissin. Büyük saksi kullan 15lt ve üstü, asagidaki linki tikla o ürünle ilgili cannanin orjinal sayfasindan alinma bilgileri bulacaksin, gerci Almanca ama google sana tercüme eder.

İlk tercihim plagrondu aslında, bir yerde o markayı övdüğünüzü görmüştüm ama arayıp kalmadığını söylediler :)

Bugün gübrelerin siparişini verecektim, hidrotonu da ekledim listeye ama litreyle satıyorlarmış. 15-20lt lik bir saksıya 1lt hidroton yeter herhalde değil mi?

C

Canna

Guest
Aldigin cocoda cok iyi, ben o canna coco yok piyasada diye plagron tavsiye ediyordum. Saksi basi 1 lt hidroton yeter dostum.

Orayı kaçırmışım demekki hocam.

Gübrelerin, 19lt bez saksıların ve hidrotonun siparişini bugün geçtim.

Hem zamandan tasarruf(coco bugün geldi) hem de başlangıçta coco coirde hata yapmaktan korktuğum için peçeteden sonra toprağa(canna terra professional+) aldım kızları. İleride topraktan cocoya alıcam merak ediyorum nasıl tepki verecek keratalar :)

Kabuklarından kurtulamadı çoğu henüz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ******** ****** ******* *** ** **** ******* **** hahahaha*** ***** ******* *** ***** *** ***** ** ******* ***** * ***** ******** *** * *** ******* ******** hahahaha* **** ********* hahahaha*** *** ***** **** *** ** hahahaha*** ********
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ***** *******
  • G ganjasevdalısı:
    ****** ******** hahahaha* *** **** *** *** hahahaha ******** ***** ****
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** *** **** ****** **** *** ******* ****** **** **** ******** ***** **
  • T totiko:
    *** hahahaha* * **** ******* ******* ****** ******** * *** **** ****** ******** ********** ***** * ****** ******** ********* **** **** ** ****** *******
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha*** ***** ** *****
  • E ErdemRS6:
    *** hahahaha* * **** ******* ******* ****** ******** * *** **** ****** ******** ********** ***** * ****** ******** ********* **** **** ** ****** ******* ***** *** hahahaha*** * **** **** ***** ******** *** *****
    +1
  • T totiko:
    ***** *** hahahaha*** * **** **** ***** ******** *** ***** ****** ****** ******* ****** ******* hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ****** *** **
  • E ErdemRS6:
    ****** ****** ******* ****** ******* hahahaha ** ***** *** ********** ********** * hahahaha* ********
  • E ErdemRS6:
    E ErdemRS6: ********** ****** *** **** ******* **** *********