KOKU İÇİN %100 ÇÖZÜM VARMI ?

ÖNCELİKLE SELAMUNALEYKÜM KANKALAR BU KOKU MEVZUSU COK KAFAMA TAKILIYOR FORUMDA GEZİNDİM DİREKT KONU ACMADIM AMA BU KARBON FİLTRELER JELLER NEKADAR İŞE YARAR BİLEMİYORUM KENDİ ODAMDA 7 8 KÖK YETİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ODAM BAYA BÜYÜK YER SIKINTIM YOK TEK SIKINTI APART OLDUGU İÇİN KOKU OLMASI  KESİN BİR ÇÖZÜMÜ OLAN ARKADASLAR BİRAZ DETAYLI ŞEKİLDE ANLATIRSA TADINDAN YENMEZ :)

ogzkgu

Yeni üye
Cvp: KOKU İÇİN %100 ÇÖZÜM VARMI ?

siyahgiyenadam' Alıntı:
ÖNCELİKLE SELAMUNALEYKÜM KANKALAR BU KOKU MEVZUSU COK KAFAMA TAKILIYOR FORUMDA GEZİNDİM DİREKT KONU ACMADIM AMA BU KARBON FİLTRELER JELLER NEKADAR İŞE YARAR BİLEMİYORUM KENDİ ODAMDA 7 8 KÖK YETİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ODAM BAYA BÜYÜK YER SIKINTIM YOK TEK SIKINTI APART OLDUGU İÇİN KOKU OLMASI  KESİN BİR ÇÖZÜMÜ OLAN ARKADASLAR BİRAZ DETAYLI ŞEKİLDE ANLATIRSA TADINDAN YENMEZ :)

kanka aleykümselam senin apartta yetiştireceğin maximum bitki sayısı 3 eğer karbonfiltre yoksa

ogzkgu' Alıntı:
siyahgiyenadam' Alıntı:

kanka aleykümselam senin apartta yetiştireceğin maximum bitki sayısı 3 eğer karbonfiltre yoksa

kanka karbon filtre sorun değil aslında hiçbirşey sorun değil maddi durumum iyi şükür ne gerekiyosa alırım amaç sıfır koku :D

stonedman' Alıntı:
Koku jeli surceksin

nerelere sürecez reis jeli tam olarak ?

stonedman

Yeni üye

Kanka bilmiyorum ufak bi video arastirma yap cikar youtubedan ornegi

samkush420

Yeni üye
Kanka selamlar karbon filtre çözüm ama benden sana tavsiye lök diye odanın ortasına koyma çünkü apart diyosun bi kabin yap onun uzerıne havalandırma sıstemını kur

samkush420' Alıntı:
Kanka selamlar karbon filtre çözüm ama benden sana tavsiye lök diye odanın ortasına koyma çünkü apart diyosun bi kabin yap onun uzerıne havalandırma sıstemını kur

kanka oda boş biz odayı kabin yapmayı düşünüyoruz ::D daha dogrusu bahçe tarzı bi yer var sadece üstü acık kapatıp oda yapıcaz oda için havalandırma lazım bize kardesim :)

stonedman' Alıntı:
Skunk genetigi olmasin zaten kokarca demek cok kokuyor ??

önerdiğin neler kanka ?

greenblue53' Alıntı:
Kardeşim merhaba maddi durum sıkıntı değil diyorsan % 100 çözüm karbon filtre. yanlış anlamadıysam direk odada yetiştireceksin odanın kaç m3 olduğunu ölç ona göre karbon filtre seti al sıfır koku kesin çözüm. odana kaçtane bitki atarsan at fark etmez yeterki odanın m3 üne göre filtre seti kullan jele gelince 2 veya bilemedin 3 bitki (bitkilerin genetiğine göre koku çok fark eder)  için kullanabilirsin ama kesin çözüm değil.

kardeşim jel için kimse kesin konusmuyor zaten . standart bir oda için kaç m3 karbon filtre gerekiyor ? ona göre bi tik fazlasını alabilirim kesin çözüm için

BobMarLey

Yeni üye

Benim 60x60x160 kabin setim karbon filtrem ve fanım var karbon filtreden cooltube yani ışığa ondan fana geciyor fandan çıkıyor merak ettigim ben banyo gibi kucuk bir yere koydum sadece bir tane havalandirma deligi var ve apart oldugu icin komple bagli dogal olarak ayni havalandirma yani herkesin cikan havayi ordan veriyorum acaba koku gidermi onu merak ediyorum yetistirecegim maximum 2  bitki

GennySavastano

Yeni üye
Arkadaşlar bende kabin alacağım yalnız apartmanda karbon filtre kullanan arkadaşlar hangi model ve ne kadar ses yaptığı hakkında bilgi verebilir mi ?
''S&P TD Silent serisi'' fan kullanan varmı aramızda

Lilith

Yeni üye
karbon filtre için önerisi olan yeşillendirirse güzel olur, 30x45x105 lik bir kabinim var koku istemiyorum

karbonfiltreler metretül üzerinden hesap edilir   kabinin,odanın ölcüsü kaçsa metretülünü öğren o metretülten bi tık büyük karbonfiltre al  ayrıca dostum koku sorununu % 100 çözemezsin hele ki 7 kökte. Çözersin diyende yalan söylüyodur. % 80 e kadar kesersin ( karbonfiltre+koku jeli+oda spreyi)

AkatriaL

Yeni üye
karbon filtre ile brisi %100 çözersin demiş ?
carbon filtte seti al başkan, ama çadır   izole olması lazım kokudan, dışarın çıkan borudan  OZON JENARATÖRÜ koy çadırın içine koyma sebebleri var tertemiz. %100 deriz ama kesmez ise jel yap bide.

tohumsuzabi

Yeni üye
s.a.
aktif karbon filtre olmadan koku işini çözemezsin arkadaşım.
karbon filtre şart. bu filtreyide kaç lamba kullanıyorsan onun gücüne göre seçeceksin.
kaç ampül güç durumu ne ona göre filtre alıcaksın.
jel dedikleri olay kokuyu kendi başına çekiyor bir yere sürmüyorsun.
dandik bir olay kendi bile acayip kokuyor.
bu jelin üstüne fan takıp odadaki güya havayı buna hapsediyorsun.
sp fanlar güzel ayrıca buna ayar rölesi uygulayıp fanın rpm dönüş hızını ayarlayabilirsin.
ayrıca dışarıya attığın havanın en az yarısı kadar içeriye hava vermen lazımki kızlar tavana doğru yapışmasın yani vakum yapmasın.

çok kafanı karıştıranı sor direk bana.

Coban

Üye
Maddi durumun iyiyse jelle filan uğraşma. Jel kesin çözüm olmadığı gibi çıkardığı kimyasal koku emici moleküllerin zararı olduğunu okumuştum. Al karbon filtreni kafan rahat olsun. Tohumsuz bir videosunda karbon filtreyi al borusunu ananın babanın yatak odasına üflesin yine de ayıkmazlar demişti ;)

GennySavastano' Alıntı:
Arkadaşlar bende kabin alacağım yalnız apartmanda karbon filtre kullanan arkadaşlar hangi model ve ne kadar ses yaptığı hakkında bilgi verebilir mi ?
''S&P TD Silent serisi'' fan kullanan varmı aramızda

kanka karbonfiltre ses yapmaz, td silent fan kullanıyorum ben 350/125 modeli son hızda çalışıyor  evin dışından kapının dışından hatta salondan o sesın duyulması ımkansız.  ben şahsen aynı odadayım fanın oldugu yerle orda yatıyorum ilk günler rhtsız etmişti şimdi o sesi duymadan uyuyamıyorum bile fan konusunda ses sorunu yaşamazsın.

Ayrıca bazı arkadaşlar karbonfiltre kesin cözüm demiş yada koku jeli kesin cözüm demiş öyle birşey yok arkdaşşlar. Konuyu açan arkadşımız 7 tane kök yapicam demiş birde patlatacaksınız adamı yalandan yere=)  Kardeşim bende şahsen 2 tane kök var karbonfiltrem fanım calısıyor odamın camı gece gündüz acık havalandırmam on numara ama eve girdigimde salonda o kokuyu almaya baslıyorum odayı saymıyorum bile yani . % 100 cözüm diye birşey yok naparsın kabinin geniştir komple izole edersn havalandırma sistemini tamamen eksiksikz bir şeklde kurup sprey koku jeli karbonfiltre gibi şeyleri kullanırsın % 85 90a kadar cözersin. Ama tekrar diyorum knka % 100 diye bir şey yok .

tohumsuzabi' Alıntı:
s.a.
aktif karbon filtre olmadan koku işini çözemezsin arkadaşım.
karbon filtre şart. bu filtreyide kaç lamba kullanıyorsan onun gücüne göre seçeceksin.
kaç ampül güç durumu ne ona göre filtre alıcaksın.
jel dedikleri olay kokuyu kendi başına çekiyor bir yere sürmüyorsun.
dandik bir olay kendi bile acayip kokuyor.
bu jelin üstüne fan takıp odadaki güya havayı buna hapsediyorsun.
sp fanlar güzel ayrıca buna ayar rölesi uygulayıp fanın rpm dönüş hızını ayarlayabilirsin.
ayrıca dışarıya attığın havanın en az yarısı kadar içeriye hava vermen lazımki kızlar tavana doğru yapışmasın yani vakum yapmasın.

çok kafanı karıştıranı sor direk bana.

yanlış

karbonfiltre secimini kabininin mt2 ölcüsünü mt3 e çevirdiğinde yani kabinin boyunu enini derinliğini çarptığında çıkan rakam kaçsa  örnek kabinin 1,40x70x55   ölcülerindeyse    1,40x70= 0,980 bu metrekaren   1,40x0.70x0.55 = 0,539 eder bu senin metretülün siteden girip bu metretülün bi tık üstündeki karbonfiltreyi seciceksin demektir. 190/m3 lük filtre yetersiz kalıcaktır bu ölcüye. 330/m3 de ytersz kalıcaktır.   467/m3 veya  665/m3 secmen gerekir

ingardrop

Yeni üye

Ben ufak tuvaletimde 1 kök super lemon yetistirmek istiyorum. Tuvaletin pervazindan havayı düşünüyorum. 1 tane kök insanları ayiktiracak sekilde kokar mı? O havalandırmanin altina otomatik sıkım yapan oda spreyi koymayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim..

Ü

Üye silindi 13964

Guest
Aktif karbona gelmeden önce icine aliexpresten alacagin ozon jeneratörü ile %100 kokuya cozum uretilmektedir.Ozon jeneratoru o2 olarak steril ettigi icin bitkiler icin zararli oluyor, sadece disaridiva hava akiminda kullanilir boru icine icine monte edilir...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha *********
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    +1
  • kkush kkush:
    *** ******* hahahaha ** ***** hahahaha* ******* ******** ***
  • kkush kkush:
    **
    +1
  • D despotdes:
    *** ****** hahahaha
  • universesingularity universesingularity:
    ****** **** *** ****** ****** ******* ******* ** * **** *** ******* ******* *** ******** hahahaha* **** ***** ********** ** **** ** **
  • A ax-b:
    **
  • kkush kkush:
    hahahaha******
  • kkush kkush:
  • universesingularity universesingularity:
    ** ******** *** **** hahahaha* ****** *********
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha
  • D despotdes: