Konun hakimi ustalar

Tohumlu acemi

Yeni üye
20220622_175614.jpg20220622_175522.jpg20220622_175534.jpg20220622_175536.jpg
Herkese bol dumanlı günler diliyorum yaklaşık 4 aylık bir tohum cinsi bilmiyorum ama burda hes deniliyor yine burdan yardımlar sayesinde yapraklardaki sararmalar için patosyum besininaldim 5.0.10 takviye veriyorum büyük dalları budama yapmam gerek mi daha önce gic budama yapmadım terasta besliyorum tenekede ağacın genel durumu hakkında bilgi verirseniz sevinirim koy adamıyım bu internetten anlamıyorum fazla yardım için teşekkür ederim

Amatör123

Yeni üye
Cicege nezaman girdi bilmiyorum o yuzden Budamayı alttan alttan fan yapraklarından günlük bi iki alarak yapabilirsin sativa bitkinin cinsi en az 12 hafta cicekte durur sömekleri sisirmek icin calsyum magnezyum potasyum iceren gübreler kullanmalısın yumurta kabuğu muz kabugu ingiliz tuzu gibi ışşık önemli yeterli ışık almazsa kafa yapmaz dumanın bol olsun kanka

C

Canna

Guest
@Canna @higthead hocam bu tarihte köfteci tohumunun çiçeğe girmesi normal midir?
Hayir normal degil, genelde köfteci tohumlar photo oluyor, resim yükle bakalim, eger ortalarda pistil gördüysen, onlar calyx pistilleri olabilir. Photo bitkiler 21 Temmuzda gün 12/12 isik döngüsüne girdikten sonra cicege girer outdoor da.

Sonne

Kıdemli Üye
Hayir normal degil, genelde köfteci tohumlar photo oluyor, resim yükle bakalim, eger ortalarda pistil gördüysen, onlar calyx pistilleri olabilir. Photo bitkiler 21 Temmuzda gün 12/12 isik döngüsüne girdikten sonra cicege girer outdoor da.
Hocam selamlar,
Konunun başında köyde yetiştiren arkadaş yüklemiş. Bu aralar bu tarihte çok çiçeklenmiş outdoor bitki görmeye başladım forumda bende senin dediğin gibi olduğundan eminim ama artık şüpheye düştüm yani. Size sormak istedim :))

cenediy

Yeni üye
Bu sigaralar yerli olması lazım landrace genelde corbacı diye geçiyor formda yakalanınca hint keneviri olarak geçiyordu skunk demiyorları galiba daha hafif cezası vardı şuan net bilgim yok neyse bazı sativalar erken girip geç geç bitire bilir 12 ile 20 haftadan söz ediyorum piyasada genelde seed banklar çok uzun çiçeklenme tercih etmiyorlar zaten indor yetiştiricileride istemiyor maliyet açısından külfetli geliyor ama yerli auto da olabilir auto deyince 2 ayda olur gibi bir kaide yok şartlar ne zaman gerekirse kaldıki bu genetikler bulunduğu bölgeye yetiştiği toprağa havaya suya göreg adapte oluyor doğal seçilimle bu günlere geliyor uygun koşullarda bazıları çok yıllı yani 3 4 sene ölmeden yaşaya biliyormuş . Verim açısında da değişiyor bazıları 3 4 metre ağaç 150 200 gr vermiyor çok küçük tomurcuk üretiyor içiçi sever satıcı değil bzaılarıda aşırı çok büyüye bildikleri için yüksek verimli . Birde bazılarında yerli çok kafa yapmaz gibi bir algı var evet skunk yada genetik dediğimiz sigaralar yapay seçilimle üretildiği için yani kokusu yaban mersinini andırsın rengi mor olsun kafası koltuğa kilitlesin verimi yüksek olsun gibi özellikleri taşıyan sigaraları seçtikleri için thc içeriği genel anlamda yüksek şeyler. Yerlide yetiştirici diyelim 5 kök yapıyor en iyi yerlerini kendine saklıyor diğerlerini satıyor alan çorbacıda onların içinden en iyilerini oda kendine saklıyor sona ince cılız tohumlu şeyler kalıyor sonrada yerliler kötü kollayacaksın götü çok önceleri çiftçiler sadece bir tür ekerdi çünkü bilirlerdi farklı türler işin içine girince bozardı hepsini buda bir yapay seçildim olsada yıllarca yapılınca tam oturuyordu sigara. İleride yasallaşınca marketlerden veya coffeeshoplardan isminde gorilla süper banana cokies gecen genetiklerden almaya başlayınca bir süre sonra sıkılacaksınız ve o zamanlarda elinde atadan dededen çorbacıdan kalma tohumu olanlar çok şanslı olacak bu herşeyde böyle domates ten bibere kadar o güzel tohumlar dahada yok olmaz umarım

C

Canna

Guest
Hocam selamlar,
Konunun başında köyde yetiştiren arkadaş yüklemiş. Bu aralar bu tarihte çok çiçeklenmiş outdoor bitki görmeye başladım forumda bende senin dediğin gibi olduğundan eminim ama artık şüpheye düştüm yani. Size sormak istedim :))
Dostum auto bitkide isik periyodu önemli degil, ama photo bitki 12/12 de girer cicege, ama 21 temmuz yaklastigi icin gün gece arasindaki fark dakikalara düstü, bilemiyorum belki girmis cicege.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum auto bitkide isik periyodu önemli degil, ama photo bitki 12/12 de girer cicege, ama 21 temmuz yaklastigi icin gün gece arasindaki fark dakikalara düstü, bilemiyorum belki girmis cicege.
Hocam selamlar,
Photo ise bu tarihte girmesi kendi mantığımda mümkün gelmiyor ya. Yani mutlaka ama mutlaka ışığı belirli bir süre kesen (dışarıdan içeriye alınma) yada günlük olarak bi sebepten dolayı gölgeye kalması (tente altı gibi) bir durumun oluşmuş olması gerekir diye düşünüyorum. Kendi gözlerimle gördüm ya adam auto mu bunlar desen yok manuel diyecek adam bahçesinde tente altında büyütmüş çiçekler çiçeklenme 2. Hafta gibi yani haziran ortası girmiş olması lazım. Mümkün gelmiyor. Kendi büyüttüğüm 3 çiçeğin outdoor da düzenli her gün bakımını yaparken gözlemlediğim ağustos 7 de 3 ü de aynı gün çiçeğe girdi. Üç aşşa beş yukarı oynarda abi bu kadar da oynamaz. Nasanın insanlığa söylemediği bi sıkıntı var demektir. ;)))

C

Canna

Guest
Kesinlikle sana katiliyorum, dostum photo bitki kesinlikle 21 temmuzdan önce outdoor da cicege girmez, ama tohum banklari o kadar cok genetik caprazlama yaptilar ki, belkide yeni bir genetik bilemiyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
    Ü Üfürükçü gargamel: ********** **** ********** ***** hahahaha*