Korkmam mı gerekli? Yaprakta anlam veremediğim benekler

eccboss

Yeni üye
Merhaba konu formda baya araştırdım ama tam olarak problemime benzer bir sorunla karşılaşmadım veya ben anlamadım.

Resimlerde göründüğü gibi beyaz benekler mevcut. Görselde eklediğim en çok olan yapraklar. Yukarı yapraklarda yok denecek kadar az.

Bu sorunu nasıl tedavi edebilirim? İlk deneyimim. Korkuyorum bitkileri kaybetmekten.

ŞİMDİDEN ZAMAN AYIRIP CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

OttoMan347

√SEFİR√
Merhaba konu formda baya araştırdım ama tam olarak problemime benzer bir sorunla karşılaşmadım veya ben anlamadım.

Resimlerde göründüğü gibi beyaz benekler mevcut. Görselde eklediğim en çok olan yapraklar. Yukarı yapraklarda yok denecek kadar az.

Bu sorunu nasıl tedavi edebilirim? İlk deneyimim. Korkuyorum bitkileri kaybetmekten.

ŞİMDİDEN ZAMAN AYIRIP CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
Kankacım öncelikle geçmiş olsun senin bitki de benimkiler gibi mantara bağlamış :) sorun mantar çözümü basit yeni başladığı için çabuk atlatır.
Yukarıda bırakmış olduğum linkten ilacı sipariş et kesin çözüm.
Siparişin gelene kadar yarım lt sıcak suya 1 tepeleme çorba kaşığı toz tarçın ekleyip iyice karıştır 1 gün beklet ve yaprakların altına, üstüne, toprağa spreyle. İyice süzmelisin ki spreyi tıkamasın

dysania

Yeni üye
bro ilk kez grow yapıyorum bende. ben başta çok fazla sulama yaptığımda bununla karşılaşmıştım. sulamayı azalttığımda yeni çıkan yapraklarda yavaş yavaş azalarak üste doğru yok olmaya başladı. şu an 31.günde çiçeklenmeye girdi büyümesi iyi gidiyor gibi.

dysania

Yeni üye

bu da son hali

eccboss

Yeni üye
Kankacım öncelikle geçmiş olsun senin bitki de benimkiler gibi mantara bağlamış :) sorun mantar çözümü basit yeni başladığı için çabuk atlatır.
Yukarıda bırakmış olduğum linkten ilacı sipariş et kesin çözüm.
Siparişin gelene kadar yarım lt sıcak suya 1 tepeleme çorba kaşığı toz tarçın ekleyip iyice karıştır 1 gün beklet ve yaprakların altına, üstüne, toprağa spreyle. İyice süzmelisin ki spreyi tıkamasın
Yarın ilk işim spariş etmek olacak. Mantar oluşumunun ana nedeni nedir?

Nem?

OttoMan347

√SEFİR√
Önce bi sakinliği davet ediyorum. Kalsiyum eksikliğinde yapraklarda pas rengi noktalar oluşur
Bunlar kalsiyum eksikliği başlangıcı...
Bu da ilerlemiş hali.
Bilmiyorsan araştır bari gelip burda cahilliğime vurup ahkam kesene gerek yok yalancı kardeş

OttoMan347

√SEFİR√
Yanlış teşhis koymuş da olabilirim kimseye ters yapmadım burda el elden üstündür fikrimi söyledim alim değilim yanlış olabilir

OttoMan347

√SEFİR√
Hocam aynı anda yazmışız. dediğim gibi benimde ilk growum. başıma bu tipte bir olay gelmişti. kendimce yaşadıklarımı aktardım:)
Kanka eyvallah herkes kendince bildiğini yazar ama doğru ama yanlış ortak doğru bir karar alınır. Ben burda hiçbir kazancım olmadan bisürü insana elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum işimin gücümün arasında. Saçma sapan adamlarla uğraşmak canımı sıkıyor sana lafım yok yanlış anlama sakın kankacım

Kanka eyvallah herkes kendince bildiğini yazar ama doğru ama yanlış ortak doğru bir karar alınır. Ben burda hiçbir kazancım olmadan bisürü insana elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum işimin gücümün arasında. Saçma sapan adamlarla uğraşmak canımı sıkıyor sana lafım yok yanlış anlama sakın kankacım
xd bos yapma bro ya.ph bozulmus clamag vermesı lazım

Shadbro

Yeni üye
Thrip problemi, böceklenmiş bitkin. Yaprakların altına bakarsan parlak yumurtaları hatta uzun süre izlersen yaprakların üstünde yer değiştiren küçük böcekleri görürsün. İlerleyen zamanlarda yukarıdaki yapraklara da sıçrarlar. Kendinden çok emin bir şekilde ota boka calmag önerenlere de itibar etme

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
    Funny1Joint Funny1Joint: hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**