Kullanmam gereken ışık? Yaptığım hatalar..

PuffinBulut

Yeni üye
Kankalar selamlar dumanınız bol olsun. Daha önce yaptığım grow serüveninden kalan 1 adet bestva berbat bir ışığım var ve o ışık 1 bitkiye ancak yetecek ışıkmış, dolayısıyla hiç verim alamadım.. alanım 120x120x200, 4-6 bitki , autoflower düşünüyorum, mars ts hydro3000 kullanmayı da aklımdan geçirmiştim, aklım karışık açıkçası. Kullandığım gübreyi de güneş görmeyen bi yerde saklamıştım, bazılarının kokusu bi garip, doğal gübrenin bozulup bozulmadığını nasıl anlayabilirim? Doğal gübre ve ph down/up bozulur mu? biobizz marka . Yeniden bu heyecanda bana fikir verebilirseniz çok sevinirim

umutsuzlar

Yeni üye
Kankalar selamlar dumanınız bol olsun. Daha önce yaptığım grow serüveninden kalan 1 adet bestva berbat bir ışığım var ve o ışık 1 bitkiye ancak yetecek ışıkmış, dolayısıyla hiç verim alamadım.. alanım 120x120x200, 4-6 bitki , autoflower düşünüyorum, mars ts hydro3000 kullanmayı da aklımdan geçirmiştim, aklım karışık açıkçası. Kullandığım gübreyi de güneş görmeyen bi yerde saklamıştım, bazılarının kokusu bi garip, doğal gübrenin bozulup bozulmadığını nasıl anlayabilirim? Doğal gübre ve ph down/up bozulur mu? biobizz marka . Yeniden bu heyecanda bana fikir verebilirseniz çok sevinirim
Bende bu durumda takili kaldim. Forumda isik kismini cok okudugum icin kafam cok karisti. 120x120 kabin aldim ekipmanlari toparlamaya basladim. Dun bestva aliyordum fiyat performans diye dusundugum sey 4-5 bitki icin imkansiz diyorlar. Ne yapmaliyim bilemedim

Selam kanka, söylediğin alana ts3000 yeterli olur güçlü ve güzel lamba. Bütçe varsa FC 4800 on numara olur. Aradaki fark kullandıkları ledler. FC serisi yeni nesil Evo serisini kullanıyor. Yada qb lambalara bakabilirsin 480 w güzel olur. Qb lambalarda evo serisini kullananlara bakmalısın. Gübre için, bendeki bilgi gübrenin bozulmadığı ☺️.

Bende bu durumda takili kaldim. Forumda isik kismini cok okudugum icin kafam cok karisti. 120x120 kabin aldim ekipmanlari toparlamaya basladim. Dun bestva aliyordum fiyat performans diye dusundugum sey 4-5 bitki icin imkansiz diyorlar. Ne yapmaliyim bilemedim
Selam kanka , bütçeni yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. ☺️

umutsuzlar

Yeni üye
Selam kanka , bütçeni yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. ☺️
selam kanka, 120x120x200 kabinim var. Sponsordan aldigim 5x BigBud autoyla baslamak istiyorum. Karbon filtre set ve fan olarak yine sponsorun 480m3/h-125mm quiet serisi ve kanal tipi 200m3 fan olarak dusunuyorum.
Ancak isik konusunda takildim. Sponsorun Evo 680W veya Evo 340W olarak arada kaldim. Butce meselesi olmasa 680W dusunmeyecegim ama 340W isimi gorur mi ? bilemiyorum.

bunlari astigim gibi toprak ve gubre konusuna kapatacagim kendimi . Ordada yardima ihtiyacim var.
Cevabin tesekkkur ederim , akil ve bilgi bekliyorum :) hasatin bol olsun

selam kanka, 120x120x200 kabinim var. Sponsordan aldigim 5x BigBud autoyla baslamak istiyorum. Karbon filtre set ve fan olarak yine sponsorun 480m3/h-125mm quiet serisi ve kanal tipi 200m3 fan olarak dusunuyorum.
Ancak isik konusunda takildim. Sponsorun Evo 680W veya Evo 340W olarak arada kaldim. Butce meselesi olmasa 680W dusunmeyecegim ama 340W isimi gorur mi ? bilemiyorum.

bunlari astigim gibi toprak ve gubre konusuna kapatacagim kendimi . Ordada yardima ihtiyacim var.
Cevabin tesekkkur ederim , akil ve bilgi bekliyorum :) hasatin bol olsun
Kanka selam, dediğin gibi ışık biraz bütçe işi. İstersen 340 la başlayıp sonra ekleme yaparsın. Photo olsa yetmezdi ama auto bakar diye düşünüyorum. Toprak için bio light mix öneririm. Gübre çok seçenek var sectigin markanın başlangıç paketlerini seçebilirsin. Sonra istersen ekler yaparsın gübreye.

PuffinBulut

Yeni üye
kanka aynı hataya ben düştüm sakın bestva alma, anca kaktüs yetişir o ışıkla :)

PuffinBulut

Yeni üye
Selam kanka, söylediğin alana ts3000 yeterli olur güçlü ve güzel lamba. Bütçe varsa FC 4800 on numara olur. Aradaki fark kullandıkları ledler. FC serisi yeni nesil Evo serisini kullanıyor. Yada qb lambalara bakabilirsin 480 w güzel olur. Qb lambalarda evo serisini kullananlara bakmalısın. Gübre için, bendeki bilgi gübrenin bozulmadığı ☺️.
değerli cevapların teşekkür ederim doktor, sakladığım yerden çıkardığımda gübrelerin fotografını ve durumunu atacağım, ışığı dediğin gibi yapıcam ne zaman ne de para kaybetcek durumum kalmadı artık, corbacılardan tohumlu almaktan da yoruldum. :) ilerleyen günlerde başlangıçı paylaşıcam umarım. Dumanınız bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    **** **
    ***** ******* ****** ****** *** ****** **
  • needrich10 needrich10:
    ***** ***** hahahaha* *** *** **** hahahaha ** ****** **** ********** hahahaha** *** ********** ****** ******* ********* **** ***** ****** ** *****
  • needrich10 needrich10:
    ** ********** ******* ***** ******* ** ****** ** ****** *** ***** hahahahahahahahahahahaha***
  • B bayfrodo33:
    ***** ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** ******* ***** hahahaha* *** *** **** hahahaha ** ****** **** ********** hahahaha** *** ********** ****** ******* *********
  • needrich10 needrich10:
    ** *** ****** ***** hahahaha ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** **
  • needrich10 needrich10:
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ********* ****** ** hahahaha** ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** **
  • B bayfrodo33:
  • MusT+ MusT+:
  • C cio53:
  • B bayfrodo33:
    ***** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** **** **** ********* ***
  • O obeb:
    hahahaha**** ********* ******** ***** ***** hahahaha ***** ****** ********* ***** ********** ******** ***** ******** **
  • B bayfrodo33:
    **** **** ***** ******** *** hahahaha*** hahahaha****** ********** ***** ***** *** *******
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O obeb:
    ****** ***** *** ****** hahahaha**
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • D doğadostu1004:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • clackster clackster:
  • O obeb:
  • O obeb: