Kuruma ve toprak çökmesi

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka gübreme ve kullandigin isik hakkinda bilgi verir misin?

OttoMan347

√SEFİR√
Ben 5 lt şişeyi %25 kuş boku dolduruyorum, kalanını su dolduruyorum. En az 1 hafta 10 gün bekletiyorum. Sonra hiç süzmeden tortusu içinde kalıyor. 1 lt suya 4 veya 5ml orantıda ver yakmaz bu ölçülerde yaparsan

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bitkine azot ve potasyum takviyesi yap. Nasil yapilacagini organik olarak sana @OttoMan47 usta aciklasin, ben indoorcum. ve sakisnin dipine toprak doldur ve bitkine bir vantilatör ile biraz esinti ver. Güvercin gübresi fazla gelmis ve bitkine gerekli elementleri verememis.

Sazan

Yeni üye
İ
Ben 5 lt şişeyi %25 kuş boku dolduruyorum, kalanını su dolduruyorum. En az 1 hafta 10 gün bekletiyorum. Sonra hiç süzmeden tortusu içinde kalıyor. 1 lt suya 4 veya 5ml orantıda ver yakmaz bu ölçülerde yaparsan
Böyle yapayım ozaman bundan sonra günlükmü vereyim öyle 2 günde birmi yoksa bide toprak kendini çekmiş biraz üzerine takviye yapmalımıyım

OttoMan347

√SEFİR√
İ

Böyle yapayım ozaman bundan sonra günlükmü vereyim öyle 2 günde birmi yoksa bide toprak kendini çekmiş biraz üzerine takviye yapmalımıyım
Üzerine torf toprak veya perlit li toprak ekle hava alması rahat olsun kanka. Kuş bokunu da haftada 1 ver. Azot ve call-mag da vermen gerek bitkinin sağlıklı ve hızlı büyümesi için

OttoMan347

√SEFİR√
Bana bi call-mag in bi tarif verebilirmisin nasıl ve ne zaman uygulama yapıcam
Kanka 30 gr toz haline getirilip 1 gün kurutulmuş yumurta kabuğu, 15 gr İngiliz tuzu 4 lt suya koyup kaynamaya bırak, kaynamaya başladıktan sonra 5 dk daha kaynat, tencerenin ağzını kapat 1 gün kapalı beklesin. Sonra 1 dolu 1 boş sulamada kullan. Saksı başına 2 çay bardağı verdiğin suya ekleyerek seyrelt

Sazan

Yeni üye
Kanka 30 gr toz haline getirilip 1 gün kurutulmuş yumurta kabuğu, 15 gr İngiliz tuzu 4 lt suya koyup kaynamaya bırak, kaynamaya başladıktan sonra 5 dk daha kaynat, tencerenin ağzını kapat 1 gün kapalı beklesin. Sonra 1 dolu 1 boş sulamada kullan. Saksı başına 2 çay bardağı verdiğin suya ekleyerek seyrelt
Bunu sürekli olarak kullanmamda sakınca yok ozaman çiçeklenme dönemine kadar değilmi

OttoMan347

√SEFİR√
Bunu sürekli olarak kullanmamda sakınca yok ozaman çiçeklenme dönemine kadar değilmi
Sıkıntı yok kanka. Ama sana daha etkili azotu ve call-magı içinde bir tarifini vereyim istersen şahane bir karışım ama birazcık uğraştırır seni. Güzel verim için de azcık uğraşmam iyi olur

OttoMan347

√SEFİR√
Profilime girip thunderstruck diye biri yazmış, onunla konuşmaları oku. Daha eski mesajları gör seçeneğine dokun orada ekran resmi paylaştığım yazıları oku kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha ********** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ** ********* ******