Lütfen bakın acil

Florist

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar bir tanıdığım üzerinde 3-4 gram evinde ise 2.5 kilo esrar ile yakalandı. Kendisi satıcı değil içici olduğu ifadesini verdi fakat evinde çıt çıt poşet ve aynı zamanda hassas terazi bulundu tahmini olarak ne kadar ceza ile yargılanır ve satıcı olmadığını ispatlamak için nasıl bir ifade verebilir çok teşekkürler

Kjaer

Üye
Öncelikle geçmiş olsun.. Eğer gerçekten satıcı ise aksini ifade vermeniz içici durumuna düşürmeyecektir…
Satıcı olarak gözükmesi gereken malzemeleri evde tutması satıcı sanığı yapar. ve üzerinde bulunan miktar az değil..Gerçekten içici ve 1 adet satmadıysa sağlam bir avukat bulmanız gerekli,(işiniz bir hayli zor) forumda bunu yazacak birisi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü olay akıbetine göre şekil değiştirecektir.

Kanka

Administrator
Yönetici
Tam olarak üstteki yorum doğru kanka hakimde biticek olay ; Satışa dair delil (örn: takibe alınan para veya suç üstü ) bunlar tahminimce olmadığından içici olarakta yargılanabilir satıcı olarakta

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Geçmiş olsun kankam. Öncelikle yasal olarak içici gözükmen için stoktaki miktarın 970 küsür gramdan az olması gerekiyor. Bunun yanı sıra evden çıkan hassas terazi ile kilitli poşetler işleri iyice çıkmaza götürmüş. Sattığına dair ifade falan olmasa bile satıcılıktan işlem görür arkadaşın çok sağlam bir avukata ihtiyacı var ve en ufak delilde 5 senesi cepte gözüküyor.

Merhaba arkadaşlar bir tanıdığım üzerinde 3-4 gram evinde ise 2.5 kilo esrar ile yakalandı. Kendisi satıcı değil içici olduğu ifadesini verdi fakat evinde çıt çıt poşet ve aynı zamanda hassas terazi bulundu tahmini olarak ne kadar ceza ile yargılanır ve satıcı olmadığını ispatlamak için nasıl bir ifade verebilir çok teşekkürler
Kardeşim bunların hiç biri olmadan (torba , terazi vs.) 1.8 kg ile yakalandi 4.2 aldı 33 ay yattı geçmiş olsun ..

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Geçmiş olsun dostum. Miktar çok fazlla. @Harmakush54 yıllık tüketim 360 gr değil miydi.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Yasal sınır diye bir şey yok TCK da dostum. Sinek küçük mide bulandırır. Bizimkisi gülü seven dikenine katlanır. Bazı avukat yazılarında hukuk platformlarında 34 gr dan falan bahsediliyor üzerinde bulundurma ama yalan işte yinede alıyorlar. İçiciye günlük 1 gr yıllık 360 gr olarak hesaplıyor ama satıcıyada sokma ihtimali çok. Hakim amca ile savcı dayıya bağlı herşey.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Yasal sınır diye bir şey yok TCK da dostum. Sinek küçük mide bulandırır. Bizimkisi gülü seven dikenine katlanır. Bazı avukat yazılarında hukuk platformlarında 34 gr dan falan bahsediliyor üzerinde bulundurma ama yalan işte yinede alıyorlar. İçiciye günlük 1 gr yıllık 360 gr olarak hesaplıyor ama satıcıyada sokma ihtimali çok. Hakim amca ile savcı dayıya bağlı herşey.
Evde satışı destekleyen herhangi bir nesne olmadığı sürece tek çare halden anlayan bir savcıya denk gelmek sanırım.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kankalar konuyu direkt avukat sitesinden aktarıyorum.
Ve öncelikle bilmeniz gereken (ki bir çoğumuzun bildiğini düşünüyorum) bu yasaldan ziyade içicilik limitidir.

Uyuşturucu Madde Kişisel Kullanım Sınırı/Miktarı (HSYK Görüşü)​

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 16-19 Mayıs 2013 tarihli hukuki müzakare toplantı tutanağı ile uyuşturucu madde kişisel kullanım miktarı/sınırı konusunda aşağıdaki görüşü ifade etmiştir:

Yaygın uygulama kriterlerine göre, her ne kadar mahkemelerde yıllık 1 kg. Esrar bulundurmanın kişisel ihtiyaç miktarı olarak bilinse bile son zamanlarda uyuşturucu madde nakletme ve ticaret suçlarında daha küçük miktarlar taşınarak bu suç işlendiği için yıllık net 600-700 gram üzerindeki esrar maddesinin ticaret amacıyla bulundurma olarak Yargıtay’ca benimsediği gözlemlenmiştir.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Siz garantiye alın işi 500 üzeri evde bulundurmayın
Dostlar “ Kriminal inceleme “ de sömekleri dalından çar çöpünden ayırıp ona göre gramaj alıyorlar yani içilebilir esrar maddesi kaç gr gelirse o gramaj üzerinden hesap yapılıyor. Diye biliyorum,
Varsa bu konuda net bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim...

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Dostlar “ Kriminal inceleme “ de sömekleri dalından çar çöpünden ayırıp ona göre gramaj alıyorlar yani içilebilir esrar maddesi kaç gr gelirse o gramaj üzerinden hesap yapılıyor. Diye biliyorum,
Varsa bu konuda net bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim...
Kanka ayıklama yok. Ayıklanmış varsa ve grindlenmişse kubar. Sömekler harbi dolgun ve güzelse (evlerden ırak) skunk diye kitliyorlar. Hazeler falan hep skunk diye geçiyor işlemde.
Bitki olarak işlem yapıldığında yasak ekimden kitliyorlar.
Yakalanma şeklinizden tutun kendinizi ifade etme durumunuza kadar herşey etmen. Hobici insanlarız ve devlet bizi tedavi olması gereken insanlar statüsüne alıyor denetimli vererek bu bile çok güzel bir gelişme esasında. Yaşça biraz daha büyüklerimiz 45 üzeri içiciliğin bile yatarının olduğu zamanları bilir. Ve inanıyorum ki ister istemez bir zaman gelecek ki
legalize it....

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ** ***** hahahaha* ********** ******** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** hahahaha******* ** hahahahahahahaha *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ** ****** * ***** ****** hahahaha ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ** ******** hahahaha*** ** **** hahahaha ******** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • I ichbinkrytpon:
    *** * ** **** ****** ******** ****** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Ahh Mi Sahh Ko Ahh Mi Sahh Ko:
    **** ** ******** hahahaha* **** ******** ** ********
    hahahaha** ****** ***** ******** ** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** hahahaha ****** ***** ******** **** hahahaha** ******** *** ** **** ******** *******
    +1
    ********** ***** ***** ********* ****** hahahaha** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    *** ******** ***** ********** **** ****** hahahaha*** ****
    +1
  • E Extremist:
    ***** hahahaha
  • A Asidty:
  • E Extremist:
  • A Asidty:
    ********** **** ***** ******* ******** ***** ******** **** ****** **** ********** ***** ** *****
  • E Extremist:
    ********** ********** *** **** ******* ****** ******** hahahaha ** ********** **** hahahaha* hahahaha
    ********** **** ***** ******* ******** ***** ******** **** ****** **** ********** ***** ** *****
  • A Asidty:
  • A Asidty:
    **** ***** hahahaha ******* ******** ******** *****
    A Asidty: **** ***** hahahaha ******* ******** ******** *****