Lanet Berbat bi hasta oldu bitkim 84. gün purple diesel auto

• Konbuyu başlatan Üye silindi 21256
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 21256

Guest
1-2 ay önceki gübreleme miktarını yazar mısın kanka söylüyorum sana bir daha söyliyim bu kadar büyük bitkiye 2.5 litre su verip 1.5 ml a b veremezsin. 2.5 litre su veriyorsan en az 4er ml vermen gerekiyor ki bitkin beslenebilsin daha önce de aynı miktarda düşük seviyelerde gübre verdiysen bu yüzden 2 aydır bitkinin yaprakları sarıdır bitkin beslenemediği için yapraklardan yemeye çalışıyor
1 ay öncede aynıydı kanka
öncesinden 2ml ana besin koyuyordum part a b besin yanıgı var dendi 1ml a 1ml b yükselttim sonra 1.5 1.5
20l saksı

Shepard

Müptezel
Bu kadar basit kanka sorun birde yanlış hatırlamıyorsam flush atmışsın 10 gün önce. Zaten beslenme sıkıntısı çeken bitkinin bütün besinlerini temizlemişsin. Fotolarda daha trikom oluşmamış görünüyor. Bir dahaki sulama 2.5 litre su 4ml (A) 4 ml (B) ver. Diğer gübrelerini 2.5 ml olarak ver hepsini. Suyunu 12 saat önceden hazırla. Kalan yapraklarla 1-2 hafta daha idare edip hasatını, daha önemlisi çıkacak ürünün kafasını belki bir nebze daha arttırabilirsin. Overdrive varsa elinde big bud ı kesip başlayabilirsin onun yerine

Ü

Üye silindi 24423

Guest
kanka hasatta olan yanmalar değil bu 1 2 ay öncede vardı düzelmedi
kanka ben şimdi ne yapayım 80x80x180 cm kain
Öncelikli olarak yapman gereken şey sorunun kesin olarak şudur diyenlere inanmamak çünkü semptomlar hem ışık yanığına hem de potasyum eksikliğine benziyo. Potasyum eksikliğinin sebebi gübreyi az verdiğin ya da PH'ı bozduğun için olabilir. Bunu tespit etmenin yolu önce bi PPM metre alıp hazirladigin gübre miktarının ppm'ini ölçmek. Bu boyuttaki bi bitkiye en az 800-1000 ppm arası gübre vermen gerek ve karışımın ppm'i verdiğim orandan düşükse demek ki potasyumu yani bloom gübresinin miktarını yukseltmen lazım. Işıkla alakalı olup olmadigini anlamak için de lux metreyle tepe sömeklerin üstüne düşen lümen miktarını ölçmen lazım. Auto genetikler 60.000 lümenden fazlasına tolerans gösteremebiliyo ama 70'e kadar sorun olmayan genetikler de var o yüzden öncelikli olarak tepelere düşen lümen miktarını olc derim.

Shepard

Müptezel
Öncelikli olarak yapman gereken şey sorunun kesin olarak şudur diyenlere inanmamak çünkü semptomlar hem ışık yanığına hem de potasyum eksikliğine benziyo. Potasyum eksikliğinin sebebi gübreyi az verdiğin ya da PH'ı bozduğun için olabilir. Bunu tespit etmenin yolu önce bi PPM metre alıp hazirladigin gübre miktarının ppm'ini ölçmek. Bu boyuttaki bi bitkiye en az 800-1000 ppm arası gübre vermen gerek ve karışımın ppm'i verdiğim orandan düşükse demek ki potasyumu yani bloom gübresinin miktarını yukseltmen lazım. Işıkla alakalı olup olmadigini anlamak için de lux metreyle tepe sömeklerin üstüne düşen lümen miktarını ölçmen lazım. Auto genetikler 60.000 lümenden fazlasına tolerans gösteremebiliyo ama 70'e kadar sorun olmayan genetikler de var o yüzden öncelikli olarak tepelere düşen lümen miktarını olc derim.
kanka dediklerinde haklısın ama burada ışık yanması ya da ph sorunu görünmüyor. 2.growumu yapıyorum sensi ab ile ph perfect mükemmel çalışıyor 1 kere ph ölçmeden verdim. Bazen ayda 1 denemek için ölçüyorum 6ya sabitliyor zamanla bekledikçe 6.20-50 arasında çıkıyor. Bariz belli besin eksikliği. Potasyum'da bloom gübresinin temel maddesi zaten

Ü

Üye silindi 24423

Guest
kanka dediklerinde haklısın ama burada ışık yanması ya da ph sorunu görünmüyor. 2.growumu yapıyorum sensi ab ile ph perfect mükemmel çalışıyor 1 kere ph ölçmeden verdim. Bazen ayda 1 denemek için ölçüyorum 6ya sabitliyor zamanla bekledikçe 6.20-50 arasında çıkıyor. Bariz belli besin eksikliği. Potasyum'da bloom gübresinin temel maddesi zaten
Benzer semptomlar var dostum sen de bak;

Ü

Üye silindi 21256

Guest
Bu kadar basit kanka sorun birde yanlış hatırlamıyorsam flush atmışsın 10 gün önce. Zaten beslenme sıkıntısı çeken bitkinin bütün besinlerini temizlemişsin. Fotolarda daha trikom oluşmamış görünüyor. Bir dahaki sulama 2.5 litre su 4ml (A) 4 ml (B) ver. Diğer gübrelerini 2.5 ml olarak ver hepsini. Suyunu 12 saat önceden hazırla. Kalan yapraklarla 1-2 hafta daha idare edip hasatını, daha önemlisi çıkacak ürünün kafasını belki bir nebze daha arttırabilirsin. Overdrive varsa elinde big bud ı kesip başlayabilirsin onun yerine
cansın kankam ozaman 4ml a 4ml b carboload overdrive 2.5 ml koyuyorum diğer bitki içinde
4 ml a 4ml b nirvana carboload big bud 2.5 ml mi olacak knk 2. itkiyede baksan bi

Shepard

Müptezel
cansın kankam ozaman 4ml a 4ml b carboload overdrive 2.5 ml koyuyorum diğer bitki içinde
4 ml a 4ml b nirvana carboload big bud 2.5 ml mi olacak knk 2. itkiyede baksan bi
Aynen bro 2. bitkiye big bud devam et o 10 gün daha geç girmiş çiçeğe vakti var gibi görünüyor. Muhtemelen 1.yi önce kesersin ama fazla vaktin kalmamış 60-100x zoom alıp 2-3 günde bir kontrol etmeni öneririm. Saksının kuruma süresine göre 2 ya da 3 kere overlı sulama yapıp tek flush atmalısın 2-3 e yayarsan cbdye dönebilir ama dediğim gibi trikomları mutlaka kontrol etmen gerekiyor bitkinin verdiği tepkilere göre ilerlersen her zaman iyi grow yaparsın

Ü

Üye silindi 21256

Guest
Aynen bro 2. bitkiye big bud devam et o 10 gün daha geç girmiş çiçeğe vakti var gibi görünüyor. Muhtemelen 1.yi önce kesersin ama fazla vaktin kalmamış 60-100x zoom alıp 2-3 günde bir kontrol etmeni öneririm. Saksının kuruma süresine göre 2 ya da 3 kere overlı sulama yapıp tek flush atmalısın 2-3 e yayarsan cbdye dönebilir ama dediğim gibi trikomları mutlaka kontrol etmen gerekiyor bitkinin verdiği tepkilere göre ilerlersen her zaman iyi grow yaparsın
kralsın dostum sağol

Dreamcatcherr

Yeni üye
Anlamadığın belli çünkü yaprakların yukarı doğru dua eder şekilde durması aldığı ışıktan memnun olduğunu gösterir. Kaynak;

Benimle konuşurken şöyle olursa böyle olur demektense verdiğin bilginin kaynağını göster lütfen.
https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/light-burn al bak bakalım delikanlı :) neyse herkes nası biliyorsa öyle yapsın.2ci resme iyi bak.ben gayet qb yi basıyorum kardeşim herkesin kendi bitkisi cobda mercekli inan onuda basıyorum.bitki eğer dua etmiyorsa inebildigim kadar iniyorum 22cm ye kadar.sömeklerimde yumruk gibi oluyo herbirtanesi.ama 40 dan 30 a cekmem 10 günde indiririm o bitkide o ışığı seve seve kabul eder. Etmediği noktayıda ben gözlerimle görür karar veririm :) basık ışık basık araba gibidir riskli ama yüksek performanslı.bmw ile 170 le girilmeyen viraja 200 le basık pejoyla girmek gibi.sen bmw ye bin :) ben sağından geçerim :)

Dreamcatcherr

Yeni üye
arkadaşlar bitkimin 84. günü uzun zamandır böyle flush attım 10 gene düzelmedi
Neden böyle oluyor önceden nem çok yüksek oluyordu ondan mı
çoğu yapraklar kup kuru olup döküldü
sıcaklık: ışık acık 28 kapalı 19 18

nem ısık açık 55 60 kapalıda aynı
gübre: an sensi bloom a b. revive big bud nirvana carboload overdrive callmag

sulama 2.5 l tüm suyu döküyorum
1.5ml a+1.5 b
1ml big bud+ carboload+big bud nirvana

1. bitki çiçeklenmeye 50 günlerde girdi şuan 84. gün
2. bitki çiçeklenmeye 60. günlerde girdi şuan 84.gün

1. bitki https://ibb.co/mHf3rh9 https://ibb.co/whsmnv2 https://ibb.co/fxyZw87

2. bitki https://ibb.co/yqTrp28 https://ibb.co/YcKqkZ8
Bitki bitmiş kes bunları.ama 2.5 litre suya 84 ü günde.10 a 10 b vermen gerekir.(ben böyle veriyorum).reçetesindede her ne kadar anlaşılmasada 4ml diyor 4a 4b demiyor.en az 2a 2 b vermen lazım litreye.oda 5ml a 5 ml b yapar.sararma besin eksikligi ve hasat zamanı beraber bir bütün.. bol gubre ver over ver(3 4 kez max) 1 hafta 10 gün...karanlık oda flush kesim

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
arkadaşlar bitkimin 84. günü uzun zamandır böyle flush attım 10 gene düzelmedi
Neden böyle oluyor önceden nem çok yüksek oluyordu ondan mı
çoğu yapraklar kup kuru olup döküldü
sıcaklık: ışık acık 28 kapalı 19 18

nem ısık açık 55 60 kapalıda aynı
gübre: an sensi bloom a b. revive big bud nirvana carboload overdrive callmag

sulama 2.5 l tüm suyu döküyorum
1.5ml a+1.5 b
1ml big bud+ carboload+big bud nirvana

1. bitki çiçeklenmeye 50 günlerde girdi şuan 84. gün
2. bitki çiçeklenmeye 60. günlerde girdi şuan 84.gün

1. bitki https://ibb.co/mHf3rh9 https://ibb.co/whsmnv2 https://ibb.co/fxyZw87

2. bitki https://ibb.co/yqTrp28 https://ibb.co/YcKqkZ8
Sevgili dostum naçizane bir şey söylemek isterim sakın ama sakın çiçeğini kesme .
Bazı arkadaşlar flaş atıp kesmeni, bazı arkadaşlar azot eksikliğini, bazı arkadaşlar potasyum eksikliğini , o zaman bende mesela acaba oraya vantilatörü koyup rüzgar yanması mı yaptın diyebilirim ki bu oldukça doğruda olabilir semptomları birebir azot yanığına benzer doğruda olacaktır..
Birincisi bir arkadaş daha henüz erken kesme derken sen dahil keselim gibi laflar ettiniz .... El insaf be kardeşim bu kadarcık küçük bir çiçek daha 30 günlük gelişiminin en fosforlu çağındaki daha hasata en az 6 hafta kadar bir süre varken kesecek misin bak sevgili dostum doğrusu şöyle olabilir .
kenevir bitkilerin çiçeklenmenin 6. haftasına kadar yaprak dökmemesi yeşil ve sağlıklı olması beklenilir 7 hafta ve sonrası en alttaki yapraklardan almaya başlar azot ihtiyacını oradan giderir diyorum bak burası önemli çünkü çiçek azot eksikliğini alt yapraktan çekerek alır ve buda senin azot ihtiyacın olmadığını gösterir doğru mudur ? çünkü senin her tarafın yanık dolu...
yine naçizane bir arkadaş toprağın yapısından bozulmasından bahsetmiş doğru söylemiş güzel kaliteli bir humik asit alıp toprağına ver toprağını düzenlesin olağan üstü bir gübredir inanamazsın sadece onu bile verebilirsin. Birde unutma bugün 1 mayıs senin o çiçek en az 1 haziran ve 20 haziran arasında olacaktır bence çiçeğine besin verme humik asitle sulamanı yap kardeşim kendine geldikten sonra gübre ver oda lütfen az ver çok gübre çok çiçek yanığı unutma bu halde olmasının bir nedenide besin yanığı olabilir trikomları kontrol etmeni öneririm hala yerindeler mi ?

Ü

Üye silindi 24423

Guest
https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/light-burn al bak bakalım delikanlı :) neyse herkes nası biliyorsa öyle yapsın.2ci resme iyi bak.ben gayet qb yi basıyorum kardeşim herkesin kendi bitkisi cobda mercekli inan onuda basıyorum.bitki eğer dua etmiyorsa inebildigim kadar iniyorum 22cm ye kadar.sömeklerimde yumruk gibi oluyo herbirtanesi.ama 40 dan 30 a cekmem 10 günde indiririm o bitkide o ışığı seve seve kabul eder. Etmediği noktayıda ben gözlerimle görür karar veririm :) basık ışık basık araba gibidir riskli ama yüksek performanslı.bmw ile 170 le girilmeyen viraja 200 le basık pejoyla girmek gibi.sen bmw ye bin :) ben sağından geçerim :)
Üsluba bak çay demle...

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Sevgili dostum naçizane bir şey söylemek isterim sakın ama sakın çiçeğini kesme .
Bazı arkadaşlar flaş atıp kesmeni, bazı arkadaşlar azot eksikliğini, bazı arkadaşlar potasyum eksikliğini , o zaman bende mesela acaba oraya vantilatörü koyup rüzgar yanması mı yaptın diyebilirim ki bu oldukça doğruda olabilir semptomları birebir azot yanığına benzer doğruda olacaktır..
Birincisi bir arkadaş daha henüz erken kesme derken sen dahil keselim gibi laflar ettiniz .... El insaf be kardeşim bu kadarcık küçük bir çiçek daha 30 günlük gelişiminin en fosforlu çağındaki daha hasata en az 6 hafta kadar bir süre varken kesecek misin bak sevgili dostum doğrusu şöyle olabilir .
kenevir bitkilerin çiçeklenmenin 6. haftasına kadar yaprak dökmemesi yeşil ve sağlıklı olması beklenilir 7 hafta ve sonrası en alttaki yapraklardan almaya başlar azot ihtiyacını oradan giderir diyorum bak burası önemli çünkü çiçek azot eksikliğini alt yapraktan çekerek alır ve buda senin azot ihtiyacın olmadığını gösterir doğru mudur ? çünkü senin her tarafın yanık dolu...
yine naçizane bir arkadaş toprağın yapısından bozulmasından bahsetmiş doğru söylemiş güzel kaliteli bir humik asit alıp toprağına ver toprağını düzenlesin olağan üstü bir gübredir inanamazsın sadece onu bile verebilirsin. Birde unutma bugün 1 mayıs senin o çiçek en az 1 haziran ve 20 haziran arasında olacaktır bence çiçeğine besin verme humik asitle sulamanı yap kardeşim kendine geldikten sonra gübre ver oda lütfen az ver çok gübre çok çiçek yanığı unutma bu halde olmasının bir nedenide besin yanığı olabilir trikomları kontrol etmeni öneririm hala yerindeler mi ?
Besin vermeyip sadece humik asit verme hariç %100 haklısın. Bitkinin potasyum ihtiyacı da olabilir ve bunu ppm metre olmadan tespit etmesi zor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Besin vermeyip sadece humik asit verme hariç %100 haklısın. Bitkinin potasyum ihtiyacı da olabilir ve bunu ppm metre olmadan tespit etmesi zor.
dosttum gübretaşa girip devletin olduğunu biliyorum bizim kullandığımız b12 dahil carbolatından tutta hepsinin bir karşılığı var cal mag eksiği için calsiforce olması lazım birebir aynı ve 5 lt 60 lira inan bana şaşacaksın benim çiçek şu anda tam bir aylık oldu çiçeklenmenin 2 haftasında tek yaprak dökmedi yaklaşık 20 adet kelle sayıyorum ve sadece humuk asitle besliyorum yine humik asitin potasyum fazlası olan bir ürününü kullanıyorum çiçeklenme için fosfor için forciume bir ürünü var ve yine söylüyorum devletin yani hile yok olmaması lazım ümit ediyorum bir bak dostum

Dreamcatcherr

Yeni üye
dosttum gübretaşa girip devletin olduğunu biliyorum bizim kullandığımız b12 dahil carbolatından tutta hepsinin bir karşılığı var cal mag eksiği için calsiforce olması lazım birebir aynı ve 5 lt 60 lira inan bana şaşacaksın benim çiçek şu anda tam bir aylık oldu çiçeklenmenin 2 haftasında tek yaprak dökmedi yaklaşık 20 adet kelle sayıyorum ve sadece humuk asitle besliyorum yine humik asitin potasyum fazlası olan bir ürününü kullanıyorum çiçeklenme için fosfor için forciume bir ürünü var ve yine söylüyorum devletin yani hile yok olmaması lazım ümit ediyorum bir bak dostum. .
Senin ilk grow mu?85 günlük bitki gördün mü? Bak bu .tüm yaprakları sararan bitki olmuş.o yapraklar hastalıktan değil bitki yapraklarındaki tüm gücü çekiyor olan bu.anlamadım auto bitki bu haffta over verip 1 hafta flush atıcak kesicek yani 98 günde bitmiş olcak .? Budur zaten auto bitkinin yaşam periyodu.yani bu resimlere şunu ver bunu ver diyerek bu bitkileri düzeltemezsiniz ki düzelcek bişi yok ağaç beni kes diyor..anlamıyorum ki grow sonu sararmasını kimse mi görmedi arkadaş.ilk grow değilse siz ağaçları nasıl kesiyorsunuz?

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Senin ilk grow mu?85 günlük bitki gördün mü? Bak bu .tüm yaprakları sararan bitki olmuş.o yapraklar hastalıktan değil bitki yapraklarındaki tüm gücü çekiyor olan bu.anlamadım auto bitki bu haffta over verip 1 hafta flush atıcak kesicek yani 98 günde bitmiş olcak .? Budur zaten auto bitkinin yaşam periyodu.yani bu resimlere şunu ver bunu ver diyerek bu bitkileri düzeltemezsiniz ki düzelcek bişi yok ağaç beni kes diyor..anlamıyorum ki grow sonu sararmasını kimse mi görmedi arkadaş.ilk grow değilse siz ağaçları nasıl kesiyorsunuz?
Geçen yıl 2 tane Northern Lights auto yetistirdim, biri 98 günde diğeri 105 günde bitti ve ilk grow'um da değildi. Hem boş konuşuyosun hem de insanları yanlış yönlendiriyosun...

Dreamcatcherr

Yeni üye
Geçen yıl 2 tane Northern Lights auto yetistirdim, biri 98 günde diğeri 105 günde bitti ve ilk grow'um da değildi. Hem boş konuşuyosun hem de insanları yanlış yönlendiriyosun...
Arkadasım benim soyledigim rakamı soyluyorsun?98 diyorsun bide hala görüşünü savunuyorsun..bitmiş bu çiçek sararma nedeni o?flush lanmaz ise bitki komple sararmazsa zaten bi hafta daha flush atacak 105 e gelecek..sen diyorsun ki şimdi ben herşeyi bilirim ama bitmiş son haftası gelmiş bitkiye garip eksikler söylüyorsun..konunun sorusuna baktınız mı? Bu cicek niye sararıyor hızlıca hastalıktan ? Hastalıktan sararmıyor hasat zamanıdır sonuna gelmiş bitki

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
  • TabldotLife TabldotLife:
    * ******* ****** hahahaha
  • 420x 420x:
    ***** *** hahahaha* ******* ******* ******* hahahaha hahahaha** hahahaha* hahahaha***
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** ** *** hahahaha**** ******** ***** ********* ****** ********** *** ******** ********
  • 420x 420x:
    *** **
  • 420x 420x:
    hahahaha* *** ***** ****** **
  • S sefilzenci:
    **** ******* ****** hahahaha**
    ****** ****** ***** **
    **** ****** ** ******* ********** ***** ****** **
    ***** ******* **** hahahaha* ***** *****
  • 420x 420x:
    ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
  • 420x 420x:
    ******* hahahaha* *****
  • lavrens lavrens:
    ******* **** ** ******** ********* ***** ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
    +2
  • 420x 420x:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
    420x 420x: **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** **********...