LED PROJEKTÖRLER HAKKINDA

qwwsq

Yeni üye
Selamlar kankalar. 
Uzun zamandır grow düşünüyorum karar verdim bu ay sonunda başlayacağım malzemeleri söylemeye başladım da en önemli konu olan ışık seçiminde kararsız kaldım :s 
Isı, tasarruf, balast vs. sebeplerden ötürü Led kullanacağım . Ya kendim chipleri alıp cob led montajı yapacağım ya da Led projektörlerden alacağım.
Şimdi size sormak istediğim şey ben ısı probleminde  fan falan uğraşmadan ve bi lede 1k 2k para bayılmadan sıyrılmak istiyorum. Bu led projektörler ısınmıyor diyorlar daha doğrusu içinde ki soğutma yeterli oluyor diyorlar fan falan kullanmamıza gerek yokmuş. Bu benim aklıma yattı ama bu işin bide hasat zamanı var :d Beni ne kadar memnun eder el yapımı cob lede göre daha mı az verim alırım yoksa daha mı fazla ? 
Fikri olan herkesten cevap bekliyorum.
 Kafanız hep yüksek hasadınız bol olsun kankalar :)

R

Ripley'sOG

Guest
Led projektör dediğin bu inşaat ya da aydınlatmada kullanılan mi ?

qwwsq

Yeni üye
Cvp: LED PROJEKTÖRLER HAKKINDA

Ripley' Alıntı:
Led projektör dediğin bu inşaat ya da aydınlatmada kullanıla mi ?

Aynen de onlardan ama iyice bi baktım da o paraya yine değmiyor en mantıklısı cob led ya öyle karar verdim lakin onlar da aliexpressten sipariş verince çok geç geliyor TR'de de 50 watt full spectrum min 35TL'e buldum resmen seviyorlar bizi :d Nasıl olacak bir türlü karar veremedim ya

R

Ripley'sOG

Guest
Bitki ışığı alirken sadece isik veya lumen kaynakli bakman hata bu konuda biraz arastirma yapman gerek ledlerde özellikle spektrum ve renk nmleri gerçekten onemli baska terimleride var ama bunlarlaa aklıni karistirmak istemem yenisin belli ama sana tavsiyem o pröjektor ile alakali bir bok elde edersin ama cuk kadar olir bitkin için yararsiz bir ışık her bakimdan chip cop ledlerle forumda hasat alanlar var onlarin hazırlama konusundan yararlan ve cobled kullan en basit yol  bu eger cinden gelmesini sabredemiyorsan isin var senin demek bu grow isinin kendisi sabırdir

qwwsq

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Bitki ışığı alirken sadece isik veya lumen kaynakli bakman hata bu konuda biraz arastirma yapman gerek ledlerde özellikle spektrum ve renk nmleri gerçekten onemli baska terimleride var ama bunlarlaa aklıni karistirmak istemem yenisin belli ama sana tavsiyem o pröjektor ile alakali bir bok elde edersin ama cuk kadar olir bitkin için yararsiz bir ışık her bakimdan chip cop ledlerle forumda hasat alanlar var onlarin hazırlama konusundan yararlan ve cobled kullan en basit yol  bu eger cinden gelmesini sabredemiyorsan isin var senin demek bu grow isinin kendisi sabırdir

Ya açıkcası full spectrum söylerim zaten 370-780nm olanından. Aslında hasat için değil başlamak için sabırsızım. Başladıktan sonra zaten gereken sabır neyse fazlasıyla gösteririm yani sonuçta ne olursa olsun iyi bi zehir içeceğim :) Bakalım araştırıyorum led chipleri çin kadar uyguna olmasa da TR'de bulurum diye düşünüyorum ya 2 ay sadece malzemelerin gelmesini beklemek istemiyorum kıyacaz biraz paraya öyle görünüyor

1925

Yeni üye

qwwsq' Alıntı:
Ripley' Alıntı:

Ya açıkcası full spectrum söylerim zaten 370-780nm olanından. Aslında hasat için değil başlamak için sabırsızım. Başladıktan sonra zaten gereken sabır neyse fazlasıyla gösteririm yani sonuçta ne olursa olsun iyi bi zehir içeceğim :) Bakalım araştırıyorum led chipleri çin kadar uyguna olmasa da TR'de bulurum diye düşünüyorum ya 2 ay sadece malzemelerin gelmesini beklemek istemiyorum kıyacaz biraz paraya öyle görünüyor

kanka bahsettigin cob ledlerden yapacaksan  gene internetten bklgisayar fabinal..ben 8cmnlik olanini 8 liraya bilmustum.12 volt..her ledin arkasina 1 tane bagla .cob led ler ciddi isinma yapiyor..en az 1 bitkiye 2 tane gibi dusun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    *** ****** ***** ******** *** ********* **
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** *** **** ********* **** ****** ****** *** ******* ** ******** ******* *****
  • S SuperKafa:
  • B boldpilot34:
    hahahaha ***** ****** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
    hahahaha **
  • H happyworld:
    ******** ****** ***** ** hahahaha*
  • H happyworld:
    ** hahahaha ******* ****
  • B boldpilot34:
    +1
  • H happyworld:
    **** hahahaha*** ******* *** *** *** **********
  • S SuperKafa:
    **** hahahaha* ***** *** *******
  • S SuperKafa:
    ***** ****** ** **** ***** ** ****** *** hahahaha***** *** ** **********
  • H happyworld:
    ***** ****** ****** hahahaha**** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** ****** ****** ******** hahahaha* ******
  • H happyworld:
    hahahaha* ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ******** ** hahahaha* ****
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** **** hahahaha*** ******* hahahaha******** ********** **** hahahaha* **
    +1
  • H happyworld:
    ******* ****** ********* hahahaha***
  • H happyworld:
  • S SuperKafa:
  • Y yasopro2001:
    ********* hahahaha** ***** ** ******* ***** ******** ***
    Y yasopro2001: ********* hahahaha** ***** ** ******* ***** ******** ***