LED SİSTEM - AUTO AMNESİA (ACİL YARDIM)

tohumlu999

Yeni üye
GÜNCELLENDİ!!!

hahahahahahahaha**********  YARDIM hahahahahahahahahahahaha****

Tohumu oto diye ektik ama 2 ay geçti hala çiçeğe girmedi.. başta ışığı full veriyordum 2-3 hafta sonra kıstım 19-5 yaptım şimdi 12-12 ye düşürecegim otomatik olmadıgını düşünmeye başladım başka etkeni olabilir mi düşünceler ? ayrıca en tepe de ki yapraklarda yanma oldu ısı o kadar yüksek değildi ve 15cm kadar ışık uzaktaydı ağacın uzamasıda büyümeside durmadı hala çiçeğe girmedi yardımmmmm kafayı yicem..  linkten inceleyebilirsiniz fotoğrafları...

https://imgur.com/a/gLq8hj7  ( güncel fotoğraflar ) önce ki resimlerin linkleri aşağıda tarihleriyle yazılı.

Selam çılgınlar, gülü sevip dikenine katlananlar. 

saksıya geçeli 11 gün oldu şimdilik sorun yok ama çapraz çıkıyor kök bakalım ileride ne olacak :)  

Nem : 70-60 arası | Sıcaklık 24-28 şimdilik.

Sistem ;

8 adet LED specktrum ( 50w ) mor falan filan tam modelini hatırlamıyorum aliexpressten aldık. (1 tanesi yandı yanlışlıkla yaktım şuan 7 kaldı ::D 350w yani) 
8 işlemci fanı ( 4 tanesi kullanıldı )
50x40 (civarında olması lazım) alüminyum levha 5-6mm kalınlıgında ( sanayide kestirdim 70-80 tl civarı )
25 Ltre çöp kovası 
Toprak n11 den aldım torf kaliteli.
Adaptör - İşlemci fanları için.
Piriz kablo vs vs.   

Arkadaşlar led sisteminde fotoğrafını çektim detaylı ekledim inceleyebilirsiniz.
Alüminyum levha ile arasına termal macun sürdük ve çelik yapıştırıcısı ile yapıştırdık gerçekten sağlam oldu.
Fanların hepsini kullanmadık gerek duymadık, işe yaradı sistem gayet stabil calısıyor 45*50 dereceyi geçmiyor levhanın ısısı.  
Fanlarıda aynı yöntemle yapıştırdık. Levha ile arasına termal macun sürdük ortaya bu seyyar alet çıktı. Güzelde oldu :D
İşlemci fanlarını 12V adaptör ile çalıştırıyoruz ledler zaten direk 220v şehir şebekesi ile çalışıyor herkese bol growlar.   

https://imgur.com/a/WmDHO3r   ( 11.04.2019 ) 

https://imgur.com/a/JxtC0uQ ( LED SİSTEM VE İLK HAFTA 13.04.2019 ) 

https://imgur.com/a/MlWuqsG     ( 14.05.2019 ) Çiçeklenme dönemi. 

Gübre olarak baniodan aldıgım 25 tllik genel bütün dönemler cicekli bitkiler için olan bir sıvı gübre kullandım üzerinde ki ölcüye göre daha sonra forumdan hatayhaze'in tavsiyesi üzerine güvercin gübresi şerbeti yapıp verdim tarife uygun şimdilik yeni çıkan yapraklar renk olarak sarımtırak hatta sarı yerleri var genel anlamda bitki iyi yeni yapraklar taze oldugu için olabilir dendi bakalım zaman gösterecek...

Ufaktan bi sararma var alt fotoğraflarda görürsünüz. dikkat ederseniz yaprak üzerinde neyden oldugunu bilmiyorum ama sadece oralarda var. Bu arada açık tonlu yapraklar yeni çıkan yapraklar.. 

Yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyorum...

Arslan26

Yeni üye
RE: İLK GROW - LED SİSTEM - AUTO ORJ AMNESİA

Kanka ledi nasıl bağladın ayrıntılı resimli anlatabilir misin bizde faydalanalım?

tohumlu999

Yeni üye
Cvp: İLK GROW - LED SİSTEM - AUTO ORJ AMNESİA

Arslan26' Alıntı:
Kanka ledi nasıl bağladın ayrıntılı resimli anlatabilir misin bizde faydalanalım?

tabii kanka anlatayım toplanında öyle resim vs çekip atayım uğraş istiyor çünkü ::D  güzel bağladım on numara oldu sistem çalışıyor dışarıda 2000-3000 tl ye satılan ürünü kendiniz 200 tl ye halledersiniz bilemedin zorla biraz 250 :D yarın fotoğraflar anlatırımm. 

arkadaşlar bu çapraz çıkmasına ne diyorsunuz yapraklar topraga değiyor 1-2 tanesi önerisi olan var mı?

tohumlu99' Alıntı:
arkadaşlar bu çapraz çıkmasına ne diyorsunuz yapraklar topraga değiyor 1-2 tanesi önerisi olan var mı?

Bitkin kendi kendine eğitim veriyor daha ne istiyorsun.  :D
Yatay mı gidecek dikey mi nasıl istiyorsun?
Lst topping uygulamıyacakmısın kara düzen mi büyüyecek?

tohumlu999

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
tohumlu99' Alıntı:

Bitkin kendi kendine eğitim veriyor daha ne istiyorsun.  :D
Yatay mı gidecek dikey mi nasıl istiyorsun?
Lst topping uygulamıyacakmısın kara düzen mi büyüyecek?

Aynı şeyi düşündüm bende direk kendi kendine eğitimli oluyor diye dedim saksıyı kaydırırım en fazla sağa sola da yukarı zaten çıkar büyür uzar daha uzamadı yeni bebek daha abisi ::D lakin lst topping uygulamasını bilmiyorum daha ilk deneyim bu benim kara düzen büyür çiçekte sadece düzenli ölçülü gübre düşünüyorum ama kesin işleyen tavsiyen varsa denemek isterim

Lst yi biliyon zaten eğitim işte
Topping de kelle uçurup çift kelle çıkartma işlemi
Toppingi geç hadi de lst uygulamak şart bence bi zorluğuda yok geç bile kalmışsın tahminim ama avantajın kendi kendine yatmış bitkin.

Bende yeni girdim bu işe tecrübeli değilim okuyup araştırdıklarımı, sorup öğrendiklerimi aktarıyorum.

tohumlu999

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Lst yi biliyon zaten eğitim işte
Topping de kelle uçurup çift kelle çıkartma işlemi
Toppingi geç hadi de lst uygulamak şart bence bi zorluğuda yok geç bile kalmışsın tahminim ama avantajın kendi kendine yatmış bitkin.

Bende yeni girdim bu işe tecrübeli değilim okuyup araştırdıklarımı, sorup öğrendiklerimi aktarıyorum.

anladım kardo teşekkürler o konulara bakmamıstım da biliyorum sen söyleyince ayıktım direk aynen kanka çapraz çıkıyor o güzel oldu dikeliyor zaten suan egik olacak güzel olacakta kelleyi bilmedigim için ellemem knka belki bir sonrakinde şunu sağ sağlim büyütelimde tek bitki zaten :D

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

Kanka güvercin gübre şerbeti anlatayım uygula bitknin coştugunu gör 5 lt bidonu göz kararı şöyle çeyreğini gübreyle doldur şöyle https://imgur.com/N9M3VkU ondan sonra üzerine suyu bas 4/3  ü kadar ağzı açık kalsın beklet onu gel git karıştır karıştır öyle bir kokusu var ki dana devirir **** leş leşş anlarsın zaten iyice suda çözülsün 4 - 5 gün zaten suyun renginden çözersin mevzuyu daha sonra süzgeçten geçir suyunu al 1 lt ile 0.75 arası bitkiye ver onu gübrenin cıvıklıgına göre ver çok yogunsa 0.50 de  olabılır sen yine yaptıgında fotosunu at ona göre tam sana söyleyım kanka

tohumlu999

Yeni üye

yokmubiseyinnn' Alıntı:
Kanka güvercin gübre şerbeti anlatayım uygula bitknin coştugunu gör 5 lt bidonu göz kararı şöyle çeyreğini gübreyle doldur şöyle https://imgur.com/N9M3VkU ondan sonra üzerine suyu bas 4/3  ü kadar ağzı açık kalsın beklet onu gel git karıştır karıştır öyle bir kokusu var ki dana devirir **** leş leşş anlarsın zaten iyice suda çözülsün 4 - 5 gün zaten suyun renginden çözersin mevzuyu daha sonra süzgeçten geçir suyunu al 1 lt ile 0.75 arası bitkiye ver onu gübrenin cıvıklıgına göre ver çok yogunsa 0.50 de  olabılır sen yine yaptıgında fotosunu at ona göre tam sana söyleyım kanka

tamamdır kanka çiçeklenmeye girdiğinde uygulamayı yapıcam güvercin besleyen arkadaşlarım var çevremde fazla fazla kaliteli besliyorlar birde onlardan alayım bari :D

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

Çiçeklenmeyi beklemene gerek yok kanka cinsiyet verdikten 1 hafta sonra itele çünkü güvercin gübresi daha çok büyüme döneminde yararlı yaprak ve boy için topraktaki bütün besinleri köklere daha iyi net verir 1 hafta sonra falan lan bu ne oldu dedirtir yapınca anlarsın zaten ondan sonra şöyle 20 25 gün sonra bir daha az sulu şekil vereceksin sonra diyeceksin ki lannn ne oluyorrr ::D Kanka şimdi bongtan iki tane aldım olalaaa oldum gündüz ilk içilen sigaraları her zaman daha çok seviyorum kanka ya şu kafaya bakkk ::D paslaşırız kanka

tohumlu999

Yeni üye

yokmubiseyinnn' Alıntı:
Çiçeklenmeyi beklemene gerek yok kanka cinsiyet verdikten 1 hafta sonra itele çünkü güvercin gübresi daha çok büyüme döneminde yararlı yaprak ve boy için topraktaki bütün besinleri köklere daha iyi net verir 1 hafta sonra falan lan bu ne oldu dedirtir yapınca anlarsın zaten ondan sonra şöyle 20 25 gün sonra bir daha az sulu şekil vereceksin sonra diyeceksin ki lannn ne oluyorrr ::D Kanka şimdi bongtan iki tane aldım olalaaa oldum gündüz ilk içilen sigaraları her zaman daha çok seviyorum kanka ya şu kafaya bakkk ::D paslaşırız kanka

sen beni benden aldın son kurdugun cümleyle kankaaaa gündüz ilk sigara ve bong aman tanrımmmmmmmmm ::D afiyet olsun...  dedigini hemen uygulamaya koyucam kardeşim lakin ben amnesia diye attım da kutusundan cıkardım yapraklar aşırı kalın indica olma ihtimali var mıdır ? yoksa zamanla şeklini alır mı ne dersin ?

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

Site yanlışlık yapmış olabılır kanka bekliyip anlarsın anca ne oldugunu

Venom

Yeni üye

tohumlu999' Alıntı:
Arslan26' Alıntı:

tabii kanka anlatayım toplanında öyle resim vs çekip atayım uğraş istiyor çünkü ::D  güzel bağladım on numara oldu sistem çalışıyor dışarıda 2000-3000 tl ye satılan ürünü kendiniz 200 tl ye halledersiniz bilemedin zorla biraz 250 :D yarın fotoğraflar anlatırımm.  

Led sistemi için konu açacak mısın yok buradan anlatacak mısın kral ? Durum olarak biliyorsun sıkıntılı zamanlar böyle bir sistem bende yapmak isterim yardımcı olursan sevinirim . Bol growlar

tohumlu999

Yeni üye

Venom' Alıntı:
tohumlu999' Alıntı:

Led sistemi için konu açacak mısın yok buradan anlatacak mısın kral ? Durum olarak biliyorsun sıkıntılı zamanlar böyle bir sistem bende yapmak isterim yardımcı olursan sevinirim . Bol growlar

burada güncelleyerek anlatacağım kardeşim yarın sizler için herkes faydalansın torbacıya hayır mk. :D

tohumlu999

Yeni üye
Cvp: İLK GROW - LED SİSTEM - AUTO AMNESİA (GÜNCEL)

Venom' Alıntı:
tohumlu999' Alıntı:

konuyu güncelledim fotoğrafları ekledim sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim kankalarım sistemle alakalı..

xmüptezelx

Yeni üye

Kanka koku çıkmaya başlıcak çok fena onu da düşün ben düşünmüştüm ama eyleme dökmememiştim şuan ev kokuyor odayı geçtim ?

Arslan26

Yeni üye
RE: İLK GROW - LED SİSTEM - AUTO AMNESİA (GÜNCEL)

Kanka fanlar için adaptör gerekiyor mu bide fan ile aleminyum arasına koyduğun malzeme nedir

tohumlu999

Yeni üye

Arslan26' Alıntı:
Kanka fanlar için adaptör gerekiyor mu bide fan ile aleminyum arasına koyduğun malzeme nedir

Fanlar için 12v adaptör gerekiyor. 20-30 tl civarı bişey
fan ile levha arasında termal macun var. Çevresinde ki gri şey çelik yapıştırıcısı.
Eğer o diğer metal parçayı soruyorsan alüminyum zaten oda işlemci fanı üzerinde var yani standart

xmüptezelx' Alıntı:
Kanka koku çıkmaya başlıcak çok fena onu da düşün ben düşünmüştüm ama eyleme dökmememiştim şuan ev kokuyor odayı geçtim ?

kanka ona bi çare bulucaz araştırmalara başlıyorum :D

Arslan26

Yeni üye
RE: İLK GROW - LED SİSTEM - AUTO AMNESİA (GÜNCEL)

Takipteyim kanka askerlik bitene kadar askerlik bitince inş bi sistem kurucam bende cob ledden $ 150

tohumlu999

Yeni üye

Arslan26' Alıntı:
Takipteyim kanka askerlik bitene kadar askerlik bitince inş bi sistem kurucam bende cob ledden $ 150

hayırlı teskereler kanka güncellerim ben fotoları sen takipte kal konuşuruz ::)  sağlıcakla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • O obeb:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******
    +1
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******* hahahaha ********* ********* hahahaha****
  • istr istr:
    ***** ** **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha** *** ****** ****
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • istr istr:
    ** ****** **
    +1
  • O obeb:
  • istr istr:
  • Dodo Dodo:
    hahahaha *** ********* ********** ****** ******
  • O obeb:
  • istr istr:
  • Dodo Dodo:
  • O obeb:
    *** ***** **
  • O obeb:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ******** * *** ********* ***** **** ******** ********* ********** ******* *** *********
  • O obeb:
    O obeb: ****** *** *** ******** ******** ****** *****