LED TAVSIYE

hanhan

Yeni üye
varsa paran yapıştır geç kanka. verim almak ne kelime verimin kukusunu mıncırırsın kanımca. bi de şemsiye edin kabine girince gölgesinde serinlersin

Sicak bir bolgede hid lamba kullanmak ekstra harcamalara sokuyor bizi klima sogutmali reflektor falan cok eziyetli oluyor elektrik parasi da cabasi bu led leri arastirmaya basladim sicaklik konusunda harbiden de bahsedildigi gibi mi acaba denemek istiyorum ama az para da degil kullanan arkadaslardan tavsiye bekliyorum bu led calisirken klima ve sogutma fani kullanmama gerek kalmicaksa gic beklemicem yapistirip gecicem lede yeni bir çag acicam kendime:) eger gercekden de par degeri 1500w hps ye esdeger ise iki bitkiyi co2 tupuyle hoplatir diye dusunuyorum kankalar

hanhan

Yeni üye
Cvp: LED TAVSIYE

pablo.escobarr' Alıntı:
Sicak bir bolgede hid lamba kullanmak ekstra harcamalara sokuyor bizi klima sogutmali reflektor falan cok eziyetli oluyor elektrik parasi da cabasi bu led leri arastirmaya basladim sicaklik konusunda harbiden de bahsedildigi gibi mi acaba denemek istiyorum ama az para da degil kullanan arkadaslardan tavsiye bekliyorum bu led calisirken klima ve sogutma fani kullanmama gerek kalmicaksa gic beklemicem yapistirip gecicem lede yeni bir çag acicam kendime:) eger gercekden de par degeri 1500w hps ye esdeger ise iki bitkiyi co2 tupuyle hoplatir diye dusunuyorum kankalar

kanka ledin verdiği ısı çok göze batmaz. bulunduğun iklime göre yine soğutma ihtiyacı duyabilirsin malum yaz geliyo. kesinlikle az para değil hatta baya kazık bi fiyat. Bende bi süredir ledleri araştırıyorum. 2bitki yapıcaksan 80x80 kabinde yada maksimum 100x100kabinde bu gayet işini görür. https://www.rapidled.com/cxb3590-3-x-3-grow-kit/ hem daha ucuz hemde sol ledden daha az ısı yapacağına inanıyorum. 3000K seçersen iki dönem içinde kullanabilirsin. bütçen attığın ledi karşılıyosa bunu alırkende led driverına para verip bi üst modelini seç ve ayrıca reflektörde al. toplam 665dolar yapıyo 100dolarda kargoya say 765dolara cincik gibi grow yaparsın. yarı yarıyada tasarruf etmiş olursun

hanhan' Alıntı:
pablo.escobarr' Alıntı:
Sicak bir bolgede hid lamba kullanmak ekstra harcamalara sokuyor bizi klima sogutmali reflektor falan cok eziyetli oluyor elektrik parasi da cabasi bu led leri arastirmaya basladim sicaklik konusunda harbiden de bahsedildigi gibi mi acaba denemek istiyorum ama az para da degil kullanan arkadaslardan tavsiye bekliyorum bu led calisirken klima ve sogutma fani kullanmama gerek kalmicaksa hic beklemicem yapistirip gecicem lede yeni bir çag acicam kendime:) eger gercekden de par degeri 1500w hps ye esdeger ise iki bitkiyi co2 tupuyle hoplatir diye dusunuyorum kankalar

kanka ledin verdiği ısı çok göze batmaz. bulunduğun iklime göre yine soğutma ihtiyacı duyabilirsin malum yaz geliyo. kesinlikle az para değil hatta baya kazık bi fiyat. Bende bi süredir ledleri araştırıyorum. 2bitki yapıcaksan 80x80 kabinde yada maksimum 100x100kabinde bu gayet işini görür. https://www.rapidled.com/cxb3590-3-x-3-grow-kit/ hem daha ucuz hemde sol ledden daha az ısı yapacağına inanıyorum. 3000K seçersen iki dönem içinde kullanabilirsin. bütçen attığın ledi karşılıyosa bunu alırkende led driverına para verip bi üst modelini seç ve ayrıca reflektörde al. toplam 665dolar yapıyo 100dolarda kargoya say 765dolara cincik gibi grow yaparsın. yarı yarıyada tasarruf etmiş olursun

Tavsiye icin tesekkurler. Evet bu led ler bu ara cok gozume carpti yurt disi kaynaklarda cok kullaniliyor ve eminim en iyi verimi veriyordur cunku her cm e esit isik gidiyor ama benim bir fobim var yurtdisindan siparis vermek suresini goze alsam gumruk sikintisi var cok sahit oldum ticari diyip milleti haftalarca ugrasip ekstra ucretler talep ediyorlar canim TURKIYE mizden bir led olursa cok sevinirim suan icin boylesi daha iyi olucakdir diye dusunuyorum

KOR86

Yeni üye

pablo.escobarr' Alıntı:
Koskaca forum da led kullanan yada tr ici alabilecegim led markasi onerebilcek grower yokmu simdi?

Selamınaleyküm,
Bende uzun süredir bu konuyu araştırıyorum, maalesef bende pek bir bilgi alamadım :(

suprisemadafaka

Yeni üye
full spectrum 1400w led kullaniyorum kanka 4 bitkim var cok memnunum elektrik parasi sadece 20 dolar farketti. amerikada yasiyorum bu arada.
isi sorunum hic olmadi. kesinlikle tavsiye ederim. iki tane tusu var cimlenme donemi ayri ciceklenme donemi ayri  cok basit yer kaplamiyor, isi yapmiyor  hic dusunmeden al derim. su linkten bitkilerime bakabilirsin  https://forum.tohumsuz.com/showthread.php?tid=924

KOR86' Alıntı:
pablo.escobarr' Alıntı:
Koskaca forum da led kullanan yada tr ici alabilecegim led markasi onerebilcek grower yokmu simdi?

Selamınaleyküm,
Bende uzun süredir bu konuyu araştırıyorum, maalesef bende pek bir bilgi alamadım :(

Aleykum selam tr de bu konuda pek bilgi paylasimi yok kanka

suprisemadafaka' Alıntı:
full spectrum 1400w led kullaniyorum kanka 4 bitkim var cok memnunum elektrik parasi sadece 20 dolar farketti. amerikada yasiyorum bu arada.
isi sorunum hic olmadi. kesinlikle tavsiye ederim. iki tane tusu var cimlenme donemi ayri ciceklenme donemi ayri  cok basit yer kaplamiyor, isi yapmiyor  hic dusunmeden al derim. su linkten bitkilerime bakabilirsin  https://forum.tohumsuz.com/showthread.php?tid=924

Oncelikle yorum ve tavsiyen icin tesekkur ederim bu tur tavsiyelere ihtiyacimiz vardi resimde gordugum gibi sanki led de daha saglikli bir buyume gosteriyor dal kalinligi ve yaprak lar cok guzel ne kadar saglikli girerse ciceklenmeye o kadar guzel verim bir sonraki growum kesinlikle led olucak 1800w full spectrum eyvallah kanka

LadyDianaV

Yeni üye
merhaba, vermeyi düşündüğünüz fiyat gerçekten çok yüksek hiç gerek yok. aliexpressten chip alıp kendiniz yapın, yapamam diyorsanız eliniz yatkın değilse yine chip alın bir elektrikçi çok cüzi bir ücrete hepsini birleştirir. gerçekten 5bin-6bin cok yüksek ücretler. Daha bu sabah elime 4 chip geldi, 20 günde vardı. 50wlık chiplerden 30 tane alırsınız. 1500w led ışığınız olur. bana 300w tane yettiği için 6tane kullanacağım(önceden 2 adet vardı). 

led için mantıklı olan yol bu olduğundan direk Türkiye’den alma konusunda bilgi bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ayrıca chipleri de türkiye’den almak isterseniz sahibinden gittigidiyor vs.de 50 tl’ye satıyorlar tanesini. ben aliexpressten alarak tanesini 11 tl gibi bir fiyata aldım :)

LadyDianaV' Alıntı:
merhaba, vermeyi düşündüğünüz fiyat gerçekten çok yüksek hiç gerek yok. aliexpressten chip alıp kendiniz yapın, yapamam diyorsanız eliniz yatkın değilse yine chip alın bir elektrikçi çok cüzi bir ücrete hepsini birleştirir. gerçekten 5bin-6bin cok yüksek ücretler. Daha bu sabah elime 4 chip geldi, 20 günde vardı. 50wlık chiplerden 30 tane alırsınız. 1500w led ışığınız olur. bana 300w tane yettiği için 6tane kullanacağım(önceden 2 adet vardı). 

led için mantıklı olan yol bu olduğundan direk Türkiye’den alma konusunda bilgi bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ayrıca chipleri de türkiye’den almak isterseniz sahibinden gittigidiyor vs.de 50 tl’ye satıyorlar tanesini. ben aliexpressten alarak tanesini 11 tl gibi bir fiyata aldım :)

Merhaba kanka tavsiyen icin tesekkurler aslinda elim bu tarz seylere yatkin yapabilcegimi dusunuyorum ama aliexprees bekleme suresi ve 30 tane ledi ticariye sokup bir ton zahmet ve odeme cikarirlar diye dusunuyorum bir de masraf edip beknenen verimi alamamak gibi bir gayem var evet cok pahali benim alicagim 6 bin gibi ciddi bir rakam ama 2 sene garantili ve hazir bilmiyorum cok kararsizim. Peki sen 300w led den tek bitki icin ne kadar bir verim bekliyorsun daha onceki deneyimlerinden paylasabilecegin bilgiler varsa kanka sevinirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** **** hahahahahahahaha
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******* ******* ***** ***** ******* **** ****** ******* **
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    **** ***** hahahaha ** ***** ********* ***** *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahaha ****** ***** ****** ******** **
    ** ********* ** ****** hahahaha****
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ********* *** hahahaha
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    **** ***** ***** hahahaha *****
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ***** **** hahahahahahahaha********** ********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    * hahahaha**** ********
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ********* ***** ****** ******** ** ***** *****
    +1
    ********* ***** ****** ******** ** ***** ***** ********** ** ** **
    ****** ***** ***** ***** hahahaha ****** ***** *********
    TroubleStyla TroubleStyla: ****** ***** ***** ***** hahahaha ****** ***** *********