LED

AwaKe4

Müptezel
Peki fanlar bu co2yi direkt dışarı atmıyorlar mı?
O fanların dışarı attığı co2 değil o2 bitkin zaten o2 üretimi olarak en yüksek değerlerden birine sahip. Zaten o fanlar sayesinde kabinde yeteri kadar co2 oluyor. Eğer havalandırman iyi olmazsa ışık besin gibi değerler iyi de olsa bi işe yaramıyor. Ben kabine havalandırma haricinde bakteriler maya ve şekeri yiyerek fermantasyon yapsın co2 üretimi olsun diye karışım yapıp kabine gelecek şekilde ayarlıyorum. Co2 desteği vereceksen co2, o2 ve havada bulunan diğer gazlarla göre daha yoğun bu yüzden kabinin üstünden veriyorum boru yardımıyla zaten en dibe çöküyor.

BMW

Üye
O fanların dışarı attığı co2 değil o2 bitkin zaten o2 üretimi olarak en yüksek değerlerden birine sahip. Zaten o fanlar sayesinde kabinde yeteri kadar co2 oluyor. Eğer havalandırman iyi olmazsa ışık besin gibi değerler iyi de olsa bi işe yaramıyor. Ben kabine havalandırma haricinde bakteriler maya ve şekeri yiyerek fermantasyon yapsın co2 üretimi olsun diye karışım yapıp kabine gelecek şekilde ayarlıyorum. Co2 desteği vereceksen co2, o2 ve havada bulunan diğer gazlarla göre daha yoğun bu yüzden kabinin üstünden veriyorum boru yardımıyla zaten en dibe çöküyor.
Üstad co2 vermenin uyulması gereken bi prosedürü varmı, verirken eksik fazla olduğunu nasıl bilebiliriz kök sayısı vs ? Lux metreyle bitkiye verilen pdf değerini hesapladık diyelim 1500 veriyoruz ki fazla co2 vermemiz gerekiyor pdf ve vermemiz gereken hesaplamayı neye göre yapıyoruz?
+co2 vermenin verdiği etkileri gözlemleyebiliyor musun?

Amca35

Kıdemli Üye
Kanka onu anladım daha önce co2 de yaptım ancak pasif havalandırma vardı şimdi sağlam bir havalandırma dakikada ikii kez kabindeki havayı değiştiriyor ya o zaman bizim co2 de anında dışarı atılacak olmuyor mu

wolferic

Müptezel
Kanka onu anladım daha önce co2 de yaptım ancak pasif havalandırma vardı şimdi sağlam bir havalandırma dakikada ikii kez kabindeki havayı değiştiriyor ya o zaman bizim co2 de anında dışarı atılacak olmuyor mu
çok yuksek hacimde hava çıkmamalı hatta ısı kontrolü için blastsa cooltube kullanacaksın led ısıtmıyor içersini carbonfiltre ise zaten kabinin tavanına yakın oluyor hava girişide alttan oluyor co2 yide süreli olarak veren fanları aynı anda kontrol eden cihaz var zamanlama ünitesi diye geçer co2 yi tam verimde bu şekilde kullanabilirsin.bide aşşagıdan hava itişi sağlayan cihazlar var hydro yapmıyorsan hiç girişme derim

Amca35

Kıdemli Üye
çok yuksek hacimde hava çıkmamalı hatta ısı kontrolü için blastsa cooltube kullanacaksın led ısıtmıyor içersini carbonfiltre ise zaten kabinin tavanına yakın oluyor hava girişide alttan oluyor co2 yide süreli olarak veren fanları aynı anda kontrol eden cihaz var zamanlama ünitesi diye geçer co2 yi tam verimde bu şekilde kullanabilirsin.bide aşşagıdan hava itişi sağlayan cihazlar var hydro yapmıyorsan hiç girişme derim
Bu kadar prof değil ben maya ve şeker ile yapıyorum co2yi ara ara havalandırma sisteminin kapatmam mı gerekiyor

Cheef01

Yeni üye
selamlar 480w qb yaptırıcamda adam 3000 kelvinmi 3500 calvinmi olsun dedi ne anlama geliyor bunlar ne yapmam gerek yardımlarınız için teşekkürler
Selam. Kelvin burada sadece ışığın renk sıcaklığını ifade ediyor... 480 w burada sadece cebinden çıkacak parayı ifade ediyor... Ürünü yaptıracağın yer bence işine çok hakim değil.... Yapılacak işin datasheet ni isteyip spectrum ölçülerine bakman lazım....

AwaKe4

Müptezel
Bu kadar prof değil ben maya ve şeker ile yapıyorum co2yi ara ara havalandırma sisteminin kapatmam mı gerekiyor
Hayır kapanana gerek yok. Havalandırmaların sürekli çalışacak co2 takviyesi yaparsan havalandırma dan dolayı co2 kaybı diye bir durum yok. Zaten içerideki fazla o2 yi dışarı atarsın.

higthead

Jolly Green
Tüp co2 kullanımı yuksek w ısıklarda kullanılır. Co2 kaygan ve hızlıca buldugu delıkten cıkan bır gazdır ve alanınızı muhurlemenız yanı komple kapatmanız gerekır gırıs cıkıs fanları kapalı kalıcak içeriye veg veya bloom donemıne gore ppm degerı verılıcek ve co2 havadan agır oldugu ıcın alanın zeminine çökücektir zemine yerlestırdıgınız vantılator coken co2 gazınıu haraket halıne gecırıcek.

Co2 kullanıp giriş cıkıs fanlarınız calısıyor ise bosuna co2 nızı heba etmiş olursunuz. Güzel bir co2 kontrol unıtesı ıle co2 tupunuzun checkvalflı regulatorunuzu co2 kontrol unıtesıne baglarsınız ve fanlarınızda bu unıteye baglanır. ıstenılen ppm e geldıgı zaman fanlar calısır ıstenılen ppm e dusurulur dustugu zaman co2 unıtesı fanları kapatır ve co2 regulatoruncekı gazı acar ıcerıye ıstenılen ppmı verır kısır dongu bu sekıldedir. Co2 verılırken kabın veya alan ıcındekı nem ınanılmaz yukselır buda bakterı vs cogalmasına neden olur bunu klıma ıle cok ıyı dengelemenız lazım.

Co2 kurmak yurtdısından co2 unıtesı yaklasık 3-4 bın tl. Tüp ise 2 adet 20lt lık yedeklı sekılde dewam ettırılır.

Maya seker vs ile boşuna uğraşmayın 5lt lik vs şişelerle bu iş olmaz şekere verdığınız paraya yazık istenılen co2 ppm hıc bır zaman maya seker ıle ulasamazssınız. Ppm ölçer ile denendi ölçüldü sonuç sıfır=)

Loyd

Üye
Tüp co2 kullanımı yuksek w ısıklarda kullanılır. Co2 kaygan ve hızlıca buldugu delıkten cıkan bır gazdır ve alanınızı muhurlemenız yanı komple kapatmanız gerekır gırıs cıkıs fanları kapalı kalıcak içeriye veg veya bloom donemıne gore ppm degerı verılıcek ve co2 havadan agır oldugu ıcın alanın zeminine çökücektir zemine yerlestırdıgınız vantılator coken co2 gazınıu haraket halıne gecırıcek.

Co2 kullanıp giriş cıkıs fanlarınız calısıyor ise bosuna co2 nızı heba etmiş olursunuz. Güzel bir co2 kontrol unıtesı ıle co2 tupunuzun checkvalflı regulatorunuzu co2 kontrol unıtesıne baglarsınız ve fanlarınızda bu unıteye baglanır. ıstenılen ppm e geldıgı zaman fanlar calısır ıstenılen ppm e dusurulur dustugu zaman co2 unıtesı fanları kapatır ve co2 regulatoruncekı gazı acar ıcerıye ıstenılen ppmı verır kısır dongu bu sekıldedir. Co2 verılırken kabın veya alan ıcındekı nem ınanılmaz yukselır buda bakterı vs cogalmasına neden olur bunu klıma ıle cok ıyı dengelemenız lazım.

Co2 kurmak yurtdısından co2 unıtesı yaklasık 3-4 bın tl. Tüp ise 2 adet 20lt lık yedeklı sekılde dewam ettırılır.

Maya seker vs ile boşuna uğraşmayın 5lt lik vs şişelerle bu iş olmaz şekere verdığınız paraya yazık istenılen co2 ppm hıc bır zaman maya seker ıle ulasamazssınız. Ppm ölçer ile denendi ölçüldü sonuç sıfır=)
Kimsenin gönlü kalmasın sözümüz meclisten dışarı herkes kendine yettiğince, yalnız Bilgi kirliliği içinde nokta atışı güzel bilgiler paylaşıyorsun, faydalanan arkadaşlar ve kendi adıma teşekkürler

Amca35

Kıdemli Üye

İşte aradığım bilgi eyvallah kanka

HarTrak

Üye
Efsane bir co2 kontrol unitesidir. B1 sensör olanını alın seracılıkta kullanılan sensördür. S1 sensörü ise normal havalandırmalarda kullanılan sensordur bızım ısımıze s1 sensoru işe yaramaz.

https://tr.aliexpress.com/item/1005001678634590.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.559358c6DObR6A&algo_pvid=0ef0c0c7-72eb-4941-be32-473206d68fc1&algo_exp_id=0ef0c0c7-72eb-4941-be32-473206d68fc1-33&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025005042604"%7D&pdp_npi=2%40dis%21TRY%21%213953.43%21%21%21%21%21%402100bb4916564543122771234e0dbe%2112000025005042604%21sea
Bro linki tazeler misin pls

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha*** ******* hahahaha *** ******** *****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ****** ****** ******** ******** *** ******* ********* hahahaha*** ********* hahahaha*** ********** ***** *** ****** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* hahahaha****** hahahaha***** hahahaha* hahahaha
    +1
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* ********** * ******** ****** *** *** ***
  • bandaleros bandaleros:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******** ***** ****** ***** **** ****** ********* **** ******** **** ****** ******* ** ***** ***** *********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** ***** * ** ***** ******* ******* *** **** hahahaha ***** ***
    **** ******* ***** ***** ***** ***** *** ***** ******** ****** ***** *** *** **** ***** ******* ****** ****** **** ******* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* ****** **
    +1
    ***** *** ********** ***** ********* **** ******* ***** ********* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: