LEMON GALİBA ÖLDÜ ÜSTATLAR YARDIM

ricksanchez12

Yeni üye
Kankalar lemon haze 4 gündür aynı pozisyonda duruyor sadece kafasını topraktan çıkardı ama filizlenmedi. Bu arkadaşın sıkıntısı ne doğmadan öldü mü acaba? Aynı anda attığım Northern Light var bir de ama o gayet sağlıklı hızlı büyüyor. 
Bir de köfteci tohumundan çıkana bişey oldu en hızlı uzayan oydu ama bir gün baktığımda komple eğilmişti. Çubukla destek yaptım bağladım dik durması için 2 gündür öyleydi ama bugün ipi çözdüğümde yine olduğu yere yıkıldı çiçek. Fazla su mu verdim acaba noldu bilmiyorum bunların sıkıntısı ne arkadaşlar lütfen yardım

lemon: https://imgur.com/Edm207W.jpg
köfteci: https://imgur.com/e7RJpqD.jpg

Gonbeo

Yeni üye
Selam kanka köfteci çok boya gitmiş ışık mesafesi fazla yukarıda kalmış sanırım. lemon la ilgili bir fikrim yok maalesef.

uzun olan yaşıyor galiba diğerine birşey diyemem uzun olanı bir şekilde sabitle vantilatör veya fan vursun gövdesi kalınlaşsın o ufak olanada evde tepesine tasaruuflu ampul yak nemli değilse biraz toprağı ıslat kendine gelmesse yapıcak birşey yok R.I.P

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: LEMON GALİBA ÖLDÜ ÜSTATLAR YARDIM

valla amca Işık yetse o öyle uzamaz ışık yetmiyor

ricksanchez12

Yeni üye
sagolun kankalar isik 400w cok isi yayiyor kabin ici sicaklik bazen 30-32 dereceyi buluyor o yuzden bitkileri yakar diye yakin mesafeye indirmekten korkuyodum ama tavsiyeleriniz uzerine daha asagiya cektim 30-40 cm mesafede duruyor su an. daha gucsuz bir ampul almayi yada ogle saatlerinde balkona cikarmayi dusunuyorum. gelisme olursa yazicam

ricksanchez12

Yeni üye

kokopuch' Alıntı:
Kanka 400watt in altinda mi bu kadar uzadi ?

evet kanka ışığı 140 cm'den 90 cm'e indirdim ama toprak çok çabuk kuruyor böyle de. daha dün suladım bugün kupkuru yine toprak

cancos84

Yeni üye

ricksanchez12' Alıntı:
Kankalar lemon haze 4 gündür aynı pozisyonda duruyor sadece kafasını topraktan çıkardı ama filizlenmedi. Bu arkadaşın sıkıntısı ne doğmadan öldü mü acaba? Aynı anda attığım Northern Light var bir de ama o gayet sağlıklı hızlı büyüyor. 
Bir de köfteci tohumundan çıkana bişey oldu en hızlı uzayan oydu ama bir gün baktığımda komple eğilmişti. Çubukla destek yaptım bağladım dik durması için 2 gündür öyleydi ama bugün ipi çözdüğümde yine olduğu yere yıkıldı çiçek. Fazla su mu verdim acaba noldu bilmiyorum bunların sıkıntısı ne arkadaşlar lütfen yardım

lemon: https://imgur.com/Edm207W.jpg
köfteci: https://imgur.com/e7RJpqD.jpg
Keke bendede aynı problem var öyle yan yatmıştı bende çıkardım düzgün diktim kafası hala duruyordu kabuğuyla onu çıkarmasına nazikçe yardım ettim https://hizliresim.com/TwjDWf
Durum bu şimdi büyük ihtimal çıkmıcak

ricksanchez12' Alıntı:
kokopuch' Alıntı:
Kanka 400watt in altinda mi bu kadar uzadi ?

evet kanka ışığı 140 cm'den 90 cm'e indirdim ama toprak çok çabuk kuruyor böyle de. daha dün suladım bugün kupkuru yine toprak

Kral ışık mesafesi çok uzun geldi bana o kadar boya vermesi normal sabitle kalemle bitkiyi ışığı 60cm kadar indir bence köke versin yaşıyor gibi bitki toparlar kendini. Kabin sıcaklığına bi çözüm bulmalısın acilen havalar hergeçen gün dahada sıcak olacak. Klima şart olabilir. Sıcaklık 30 derece üzeri çıktığı dönemlerde susuz bırakmamaya çok dikkat etmelisin bence. Diğer bitkiyle alakalı bir fikrim yok. İyi forumlar.

Testament

Yeni üye
Kanka umudunu kırmak istemem ama köfteci tohumundan pek hayır bekleme, dikelse bile öyle kalır o.
Diğer minik yavru için de bişey diyemeyeceğim 3-5 gün daha bekle büyümezse ondanda hayır gelmez emin ol.

Kanka stabil bi yetiştirme koşulun yok sanırım öncelikle bunlara müdahale etmen gerek. Şayet şuan kurtarsan yavruları ilerde örneğin o ısı senin için daha büyük problem olacaktır. 400w hid lambadan bahsediyorsan şahsi fikrim yaklaştırman daha çok sıkıntıya yol açacaktır. Onun yerine daha az ısı yayan daha düşük güç tüketen bir lamba tercih et şu aşamada.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mrduru Mrduru:
    ********** hahahaha*** ***** *****
  • Mrduru Mrduru:
    **** ******* **** ***** ***** **** ********* ********* hahahaha ** ********* hahahaha***** ***** *** ********** *** **** *** ***
  • T thescq:
    ********** hahahaha*** ***** ***** ***** ******* hahahaha** ****** ******
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • T thescq:
    **** **** hahahaha* ******** ****** ********* hahahaha*
  • T thescq:
    ********* **** ********* hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
  • T thescq:
  • Mordecai Mordecai:
    ** ***** **** hahahaha**** ******** ***** ******** ***** ***** * hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha hahahaha ******** hahahaha*** ****** ***** *****
    +1
  • T thescq:
    ** ***** **** hahahaha**** ******** ***** ******** ***** ***** * hahahahahahahaha **** ** ******** ********* *** *** **** ****** ** ** ****** hahahaha* **** **** *** ****
  • T thescq:
    ***** ******* **** hahahaha*** **** ** ***** ***
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    *** ******** * hahahaha* ******* ******** ****** *********
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
    ****** * **** **** ******** ******** ******* hahahahahahahaha *** * **** hahahaha* * ****
  • Night owl Night owl:
    **** *** ********** ********* ** ** ****** ** *** ****** hahahahahahahaha *** * **** hahahaha* * ****
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ** ** ** ****** *** ***** ********* **** ********* **** **** ** ******** ********* *** *** **** ****** ** ** ****** hahahaha* **** **** *** ****
  • Night owl Night owl:
    *** *** **** ***** *** ******* **** ***** ****** ** ** ****** *** ******** ****** *** ***** ******* **** hahahaha*** **** ** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** **** ** ***** ** ** ****** *** ***** **** ********* *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******* ** ***** ********* ****** ******** *** ******* ****** ********** ***** hahahaha*** hahahaha****
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ******* ********* *****