Lemon OG alt yapraklarda sararma acil yardım (ilk grow)

Kankalar Lemon OG 22. Gün alt yapraklarda sararma başladı ve hızlandı ne yapmalıyım ilk growum
Geçmiş olsun öncelikle.yeni çıkan yapraklar sağlıklıysa nitrojen eksikliği var demektir alt yaşlı yapraklarda sararma bundan olur.Nedeni ya gübren uygun değil yada miktarı az geliyor.resim paylaşırmısın

undril1941

Yeni üye
Geçmiş olsun öncelikle.yeni çıkan yapraklar sağlıklıysa nitrojen eksikliği var demektir alt yaşlı yapraklarda sararma bundan olur.Nedeni ya gübren uygun değil yada miktarı az geliyor.resim paylaşırmısın
Teşekkürler. Zirai ilaç bayisinde çalışıyorum kanka uygun gördüğüm gübreyi vermeye çalıştım gübre bu ama değiştircem 21. Günde de 2 ml calmag 1 ml hümik asit, 1.5 ml 10-52-10 NPK gübre verdim

undril1941

Yeni üye
Bir soru daha; gübreyi yeni verdim sayılır azotlu gübreyi zaman geçmeden bugün versem bitkiye çok yüklenmiş olur muyum?

undril1941

Yeni üye
Sararma bu şekilde ilerlemeden çözmem gerek öneriniz nedir ?
Kardeş net bi teşhis koyan olmazssa bir kaç sulama ph ayarlanmış gübresiz sula baktın ilerliyor ona göre bi çözüm arayalım.Şu an çok ilerlemiş bi durum yok bu yaprak uçlarındaki sararmalar bir çok şeyin eksikliği ve besin fazlalığına işaret ediyor çok emin olmadan bişey verme

undril1941

Yeni üye
Kardeş net bi teşhis koyan olmazssa bir kaç sulama ph ayarlanmış gübresiz sula baktın ilerliyor ona göre bi çözüm arayalım.Şu an çok ilerlemiş bi durum yok bu yaprak uçlarındaki sararmalar bir çok şeyin eksikliği ve besin fazlalığına işaret ediyor çok emin olmadan bişey verme
Doğru söylüyorsun kardeşim alt yapraklarda sararma üst yapraklarda da iz var sararacak gibi duruyor ilerleyen zamanda. 2 gübre uygulaması yaptım bekletilmiş ve ph düşürücü ilaveli suyla yaptım uygulamayı gübreye başladığımdan beri hiç boş su vermemeyi ve haftada 1 uygulamayı düşünüyorum uygun mudur

sararma gübre fazlalığından bi kaç sulama boş sulama yap bi bak bitkinin yapraklarına ne diyorsa ona göre devam edersin bide sularken toprak iyice kuruduktan sonra sula dibinden verdiğin suyun çıktığını gör bırak tablada su kalmasın boşalt :)

kuzey3316

Yeni üye
İLK GROWUMDA LEMON OG YAPMISTIM ,LEMON OG HER TÜRLÜ STRESE COK DAYANIKLI BİR BİTKİDİR KENDİNİ TOPARLAR, GÜBRE FAZLASI VAR O KADAR GÜBRESİZ SU VER 1-2 KEZ SONRADA ONCEDEN VERDİGİN GÜBREYİ AZALT YADA DEGİSTİR.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ****** ** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    ********** ********** **** **
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** hahahaha hahahaha* ********* ***** *** ****** hahahaha*
  • içiciadam içiciadam:
    ** ********** ********** **** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ****** ***** hahahaha ****** ******** *** ******* ** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    ********** hahahaha ***** ***** ****** hahahaha ******
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** ***** ******* ****** ****** ****** **** ******* ********* ***** ****** *********
  • Houp53 Houp53:
    * ********** *** **
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** *** **** **** ****** ********* *** ****** hahahaha** ** ******* * ********** hahahaha ***** ***** ****** hahahaha ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ****** *** ******** ******** hahahaha**** ****** ********** *******
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Narkotik Narkotik:
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ****** ***** ***** ******** **** ****** *** ****** ********* ***** ***** ******* hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** *****
    Houp53 Houp53: hahahaha***** *****