Lemon OG Auto çiçeklenme destek! Şişman sömekler için tavsiyeler!

Cengoxl

Kıdemli Üye
Selam dostlar aşağıdaki White widow kızları geçtiğimiz ay hasat etmiştim kafası süper Gr olarak düşük bir hasat almıştım görüldüğü üzere sömekler tam şişmemişti
IMG_20201114_161817.jpg
İlk grow için eywallah dedik, bazı ışıkla ilgili sıkıntılar yaşadık derken kendini topladı kızlar ama hasat dediğim gibi azdı
IMG_20201114_161821.jpg
Kankam sayesinde kuruyamadan ilk ağacı telef etmiştik, geri kalanlarda ancak bir cam kavanoz kadar bir hasat elimizde kalmıştı artık oda yok bitti maalesef!
Screenshot_20201201-215403~2.png
Kaç Gr hasat aldığımı sormayın valla bilmiyorum, elimde tartı yok maalesef...
IMG-20201206-WA0002.jpeg
Şimdi sizlere sormak istediğim çiçeklenme sürecinde bu yeni Lemon OG hasatımda daha kalın sömekler için neler yapabilirim?
IMG_20201229_160850.jpg
Elimde biobizz serisinden; biogrow, bloom, alg-a-mic, acti-vera ve topmax mevcut! Sevgili kankalar @silas @Aguş @Altınpipo @boskalmasin @By_Kush @Blueberry @Vedoo @TohumsuzEsrar @HippieKanka @Icarus1925
IMG_20201229_160857.jpg
Kızların ikisi çiçeklenmenin 2. Haftasında
IMG_20201229_160909.jpg
Görüldüğü üzere azotu biraz fazla kaçırınca hemen yaprak ucu sen ne yaptın bana dedi!
IMG_20201229_160915.jpg
Şöyle bir de kabinden genel bir görüntü atayım sizler için kankalar
IMG_20201229_160903.jpg
Lemon OG Auto×4 ve Original Glue Auto×4
IMG_20201216_212613.jpg
Son olarak ışık sistemini merak edenler için 900 watt'lık 3 parça LED kullanıyorum! Her biri duvardan 280 watt çekiyor ( her bir LED üzerinde 30 adet 10 watt'lık Edison ledler var ) full spectrum ( 4 renk var ) el yapımı

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kanka böyle konu açınca biraz daha detaylı bilgi girin ne ışık kullanıyorsunuz gübre ne veriyorsunuz ekleyin ona göre yeni alternatif sunalım

Carboload çok etkili bitkiye karbonhidrat sağlıyor dolasıyla sömekler için enerji üretiyor,boş sulamalarında kullanabilirsin,onun haricinde bitki veg döneminde iken kuru ekmek mayası verebilirsin köklenme gelişir bitki gübreyi daha çok yapraklarına taşır ışıkların güzel ama hps daha etkili benim görüşümce,deneysel growlar yapıp araştırmalar yaparsan kendini daha çok geliştirirsin

Cengoxl

Kıdemli Üye
kanka sana bi sey dıyım mı ben az önce bi tane yan dallardan koparıp tavada kurutup ıctım güzel :D
Kanka dalından koparıp içince kafa çok iyi ama hasat zamanı kestikten sonra kafa biraz gidiyor gibi.
Ama belki de aklıma gelen hatalar olarak;
1- hasatı erken almış olabilirim
2- hasat etmeden "tırtıklamak" ki en zevklisi
3- kapalı ve karanlık bir alanda kurutmadım aklıma gelenler şimdilik bunlar, zaten gerekli hiç birşeyi yapmamışım **** :eek:

Cengoxl

Kıdemli Üye
Carboload çok etkili bitkiye karbonhidrat sağlıyor dolasıyla sömekler için enerji üretiyor,boş sulamalarında kullanabilirsin,onun haricinde bitki veg döneminde iken kuru ekmek mayası verebilirsin köklenme gelişir bitki gübreyi daha çok yapraklarına taşır ışıkların güzel ama hps daha etkili benim görüşümce,deneysel growlar yapıp araştırmalar yaparsan kendini daha çok geliştirirsin
Tavsiyen için teşekkür ederim dostum!

Marazzssc

Müptezel
Kanka dalından koparıp içince kafa çok iyi ama hasat zamanı kestikten sonra kafa biraz gidiyor gibi.
Ama belki de aklıma gelen hatalar olarak;
1- hasatı erken almış olabilirim
2- hasat etmeden "tırtıklamak" ki en zevklisi
3- kapalı ve karanlık bir alanda kurutmadım aklıma gelenler şimdilik bunlar, zaten gerekli hiç birşeyi yapmamışım **** :eek:
Kanka karanlik yerde kurutmak en onemlisi

Cengoxl

Kıdemli Üye
Kanka 50 ml bloombastic 120 tl sanirim bulursun her turlu etkisini cok gorucen emin ol
Bloombastic ve bendeki biobloom arasında acaba ne fark var? Aslında bu dönemde zaten grow gübresini yavaş yavaş kesicem biobloom ve topmax seviyesini arttırıp öyle bir deneme yapmak istiyorum! Sence çiçeklenme dönemini ne kadar sürdürmek lazım? Gerçi pistil ve tricomlara bakarak ayar yapıyoruz ama ne bileyim çeşke white widow kızları biraz daha bekleyip gözlem yapsaydım...

Marazzssc

Müptezel
Bloombastic ve bendeki biobloom arasında acaba ne fark var? Aslında bu dönemde zaten grow gübresini yavaş yavaş kesicem biobloom ve topmax seviyesini arttırıp öyle bir deneme yapmak istiyorum! Sence çiçeklenme dönemini ne kadar sürdürmek lazım? Gerçi pistil ve tricomlara bakarak ayar yapıyoruz ama ne bileyim çeşke white widow kızları biraz daha bekleyip gözlem yapsaydım...
Bloombastic hormondur kanka cicekle alakasi yok direk meyveyle alakali sisirir meyvelerini bloom cicek saglar sana ne kadar cicek okadar meyve meyveyide aldinmi meyveyi sisircen hasatin cogalcak :)

Cengoxl

Kıdemli Üye
Bloombastic hormondur kanka cicekle alakasi yok direk meyveyle alakali sisirir meyvelerini bloom cicek saglar sana ne kadar cicek okadar meyve meyveyide aldinmi meyveyi sisircen hasatin cogalcak :)
Anladım seni kanka, teşekkür ederim ama biobizz serisinden meyveyi şişiren bir zıkkım varsa onu vereyim inan kartlar patladı biraz yabancı makalelerde arayayım derdimin dermanını

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ********* ****** *** ***** ***** ***** hahahaha* hahahaha**** **** **** ********** **** ******** ****** ****** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ********* **** **** *** **** ***** ****** *** **** ** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** **** ******** * ********* ********** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* * **** *** hahahaha *** ******** * *** **********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** *** **** *** ***** *** ****** **** ** ****** hahahaha *** ****** ** ****** ** **** ***
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    *** ** *** ******* ********* ***** hahahaha** *** ********** ****** ** *** **** *** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******* ********* *** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** hahahaha **** ** **** ********* **** *** ***** ********* ** ****** ** ******* ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    *** ****** ***** ****** **** hahahaha*** ********** ***** ****** hahahaha** ****** ***** ****** ******** ****** ********* **** *** ******* ****
  • T Tropikal.MR:
    ****** *** *** ***** **** ******* hahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** ***** *** hahahaha******** *** hahahaha **** ** **** ********* **** *** ***** ********* ** ****** ** ******* ****
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** ***** ** ****** **** ******* ****** ****** ******* ********* ***** **
    +1
  • T Tropikal.MR:
    ***** ********* hahahaha* ***** hahahaha ***** hahahaha* ******* ******** ***** hahahaha** ***** * **** ******* hahahaha*
  • içiciadam içiciadam:
    *** * ******* ** ******** ********** ***** hahahaha***** ****** ********** **** **** ******* ***** ********** *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ***** ****** ****** ******** ******** ****** ******** **** ****** *** ********** ** *** *** *** ******* **** ******* **** ***** ******** **** hahahaha ****** ****** ********** **** hahahaha* ****** *** ****** ***** *** ******** hahahaha ******* ********* ****** *** hahahaha **** ** ****** ** ***** ****** ***** ****** ******* ******* ***** ** **** ****** ******* **** **** ******* ** **** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ** ******** **** ********** ****** ***** **** ***** *** hahahaha****
    +1
    Night owl Night owl: ****** ** ******** **** ********** ****** ***** **** ***** *** hahahaha**** +1