LST hakkında yardım - mexican airlines auto

dysania

Yeni üye
Kankalar selam

Bitkim 25.gününde.

5.boğuma ulaştı gördüğüm kadarıyla.
ilk growum olması sebebiyle bir iki hatam olmuştu - ışığın çok yukarda başlatılması / nem azlığı / çok sulama.
Hatta bu yaşadığım problemlerle ilgili forumda bir iki başlık da açmıştım.

Öncelikle ışık seviyesini bir miktar düşürdüm. bu bitkinin daha fazla boya gitmesini önledi. gövdesi çok cılız kalmıştı - vantilatör kurup uzaktan esinti sağladım.
Esintiden yan yatmaması için de yumuşak bir iple saksıya bağladım zarar vermeden.

Nem için gün aşırı yapraklara ince fıs fıs ile su atıp akşamları üstünü delikli pet ile kapattım. toprağın kurumasını bekleyip (ilk başlarda 1-1.5L veriyordum..) 1 çay bardağı bitkinin etrafına doğru - 1 çay bardağı kadar da bitkinin dibine doğru su vermeye başladım.

Şu an gördüğüm kadarıyla bitkimde problem gözükmüyor gibi. ama tecrübeli arkadaşlardan yorum rica ediyorum kızım için.

ve asıl sorum-

bitkimin gövde kısmı biraz daha sertleşmesine rağmen ince gibi gözüküyor. kızıma LST vermeye başlamalı mıyım?
veya ne zaman başlamalıyım? normalde forumda okuduğum kadarıyla gübrelemenin 2.haftası başlanabileceği yazılmış. ama gövdesinde olan cılızlık sebebiyle
tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

selamlar

Evlat_dayisi

Yeni üye
brolar yok mu yeşillendirecek kimse?
Kardesim daha cok yolun basindasin, oncelikle min 10lt saksin olmali, su an veg donemindesin, gelisme donemin yani, bu donemde evinde muz kabugu ve yumurta kabugundan bir karisim
Yapip icine de bir cay kasigi keci boynuzu pekmezi veya bal ile serbet yapip verebilirsin, veya sivi solucan gubresi siparisi ver, bir normal su bir gubre…

dysania

Yeni üye
Kardesim daha cok yolun basindasin, oncelikle min 10lt saksin olmali, su an veg donemindesin, gelisme donemin yani, bu donemde evinde muz kabugu ve yumurta kabugundan bir karisim
Yapip icine de bir cay kasigi keci boynuzu pekmezi veya bal ile serbet yapip verebilirsin, veya sivi solucan gubresi siparisi ver, bir normal su bir gubre…
bro cevabın için teşekkür ederim. organik gübreleme yapmıyorum biobizz grow + activera + calmag ile gübreliyorum. cevabını almak istediğim nokta bitkinin lst dönemine ne zaman başlanabileceği - bunun kararının ne zaman verileceği yönünde. kullandığım saksı 11lt bu arada.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **