LST(low stress training)-Topping - supercrop- 19 kelle

Lazko61

Yeni üye
Kankam şuan 3 haftalık 3 4 gün oldu kelle alalı hemen yeni dalları attı şimdi onları kesicem bide ortadan çıktı iki tane kelleden yani 4 tane oldu yeniden temizlicem kelleyi yani alt dallara dokunuyorum doğru degilmi

Paak14

Kıdemli Üye
Kankam şuan 3 haftalık 3 4 gün oldu kelle alalı hemen yeni dalları attı şimdi onları kesicem bide ortadan çıktı iki tane kelleden yani 4 tane oldu yeniden temizlicem kelleyi yani alt dallara dokunuyorum doğru degilmi
Kanka foto at yakın çekim. Ama dediğim gibi büyümelerin bekle. Şimdi kesme 3 4 gün oldu diyorsun. En az 3 4 kat çıkması lazım ki bir daha kes 2 dalı da.
Birde konunun en başında ilk fotonun sonuna bak tek tek hangi aşamalar belli orda anlarsın zaten.

Lazko61

Yeni üye

Paak14

Kıdemli Üye
Selam kankalar 30 ağustos 2020 güncellemesi

12 gün oldu bir önceki paylaşımımdan sonra.
Biraz detaylı ne oldu, ne yaptım anlatayım. Ana mesaja da ekliyorum bu mesajları iyi oluyor.
En son yaprakların yüzde 50 si 60 ını çiçeklenme başında almıştık defolition ile ve 1 gün sürmüştü stress.
Aşağıda kolaj fotosunda 12 günde gelişimi var kızımın. 3 haftası bitti çiçekte. 4. Haftanın ortasında yanlış hatırlamıyorsam.

Kızıma baktım ve son eğitim zamanı geldiğini söyledi. Nasıl söyledi? yandan alttan üstten bakınca, 2 hafta önce o kadar budamımıza rağmen yine çok sıkış tıkış olmuştu. Bu sefer budama yapmak yerine son LST dokunuşunu yaptım. Çiçeklenmenin bu aşamasında budama yapmak istersek yüzde 10,15 yapraklarını alabiliriz özellikle kellerimizi kapayan büyük yaprak varsa. Ama daha fazlası değil. Unutmayın bu saatten Sonra bitki yeni yaprak üretmez olanları büyütür ve hayatını mevcutlarla tamamlar. Birde Bu aşamada stress yaşatmak istemeyiz.
balkon olduğu için, doğal güneş her açıdan (kalbinde ki gibi değil sadece üstten) püfür püfür esiyor rüzgar ayrıca vs. O yüzden iyice kızımı bütün yönlere doğru genişlettim, ferahlattım.
Sonuç, çok çok az stress yaratarak lst ile kocaman kolum kolum sömeklerimiz olması için yer açtım . Şuan 120 cm e 120 cm genişlikte kızım.
Son yaptığım lst güncellemeleri sonrası ile ilgili kolaj lar, diğer fotolar:

R

Ripley'sOG

Guest

Biraz detaylı ne oldu, ne yaptım anlatayım. Ana mesaja da ekliyorum bu mesajları iyi oluyor.
En son yaprakların yüzde 50 si 60 ını çiçeklenme başında almıştık defolition ile ve 1 gün sürmüştü stress.
Aşağıda kolaj fotosunda 12 günde gelişimi var kızımın. 3 haftası bitti çiçekte. 4. Haftanın ortasında yanlış hatırlamıyorsam.

Kızıma baktım ve son eğitim zamanı geldiğini söyledi. Nasıl söyledi? yandan alttan üstten bakınca, 2 hafta önce o kadar budamımıza rağmen yine çok sıkış tıkış olmuştu. Bu sefer budama yapmak yerine son LST dokunuşunu yaptım. Çiçeklenmenin bu aşamasında budama yapmak istersek yüzde 10,15 yapraklarını alabiliriz özellikle kellerimizi kapayan büyük yaprak varsa. Ama daha fazlası değil. Unutmayın bu saatten Sonra bitki yeni yaprak üretmez olanları büyütür ve hayatını mevcutlarla tamamlar. Birde Bu aşamada stress yaşatmak istemeyiz.
balkon olduğu için, doğal güneş her açıdan (kalbinde ki gibi değil sadece üstten) püfür püfür esiyor rüzgar ayrıca vs. O yüzden iyice kızımı bütün yönlere doğru genişlettim, ferahlattım.
Sonuç, çok çok az stress yaratarak lst ile kocaman kolum kolum sömeklerimiz olması için yer açtım . Şuan 120 cm e 120 cm genişlikte kızım.

Apikal baskınlık yerine bu tarz kanopi yöntemleri ile eşit buyuyen bitkilere bayılıyorum görsel bir şölen benim için eline sağlık kanka +1

Paak14

Kıdemli Üye
Apikal baskınlık yerine bu tarz kanopi yöntemleri ile eşit buyuyen bitkilere bayılıyorum görsel bir şölen benim için eline sağlık kanka +1
Üstadım aynen bende bu tarz yetiştirmeyi seviyorum. Geçiyorum karşısına nasıl keyif alıyorum anlatamam :)
Bu forum ve senin gibi üstadlar sağolsun lar bunları yapabiliyoruz.
Sana ve forumdaki diğer üstadlarıma saygıdan bende olabildiğince detaylı günlük tutmaya çalışıyorum , çorba da tuzum oluyorsa ne mutlu bana.
Saygı ve sevgi ile.

Paak14

Kıdemli Üye
Kankalar selam
13 günlük güncelleme.Çiçeklenmenin 45. günü

önceki LST eğitiminde son budamayı keşke yapsaydım diyorum şuan.Çünkü öteki konumdaki büyük ablasını hasat ettim .
bu genetik full yaprak üretimine odaklanıyor.Konunun ortalarında nasıl budama yaptığımı gördünüz. safinaza dönmüştü :) Bi kez daha o şekil yapabilirdim bu genetiği, kaldırırdı.
Neyse sağlık olsun yapacak bişe yok.Tecrübe oldu.
Overdrive başladım full doz.
15 gün boyunca sadece overdrive ve bud candy vereceğim.

R

Ripley'sOG

Guest
Kankalar selam

önceki LST eğitiminde son budamayı keşke yapsaydım diyorum şuan.Çünkü öteki konumdaki büyük ablasını hasat ettim .
bu genetik full yaprak üretimine odaklanıyor.Konunun ortalarında nasıl budama yaptığımı gördünüz. safinaza dönmüştü :) Bi kez daha o şekil yapabilirdim bu genetiği, kaldırırdı.

Son durumlar ne kanka ?

Paak14

Kıdemli Üye
Selamlar kankalar.
02.10.2020 güncellemesi. 65. Gün çiçeklenmede

20 gün geçti son güncellemeden.
2 hafta sadece Full doz Overdrive ve Bud candy verdim. Yaklaşık 1 haftadır sade su ile suluyorum. Alttan çıkan su 250 ppm e kadar düştü.
Trikomlar da yaklaşık yüzde 80 rakılı, yüzde 10 amber, yüzde 10 boş.
Son durumlar böyle. Bi 10 günü var diye tahmin ediyorum.
Herkese bol hasatlar.
20201002_174130_copy_1512x2016.jpg
20201002_174141_copy_1512x1134.jpg
20201002_174211_copy_1512x2016.jpg
20201002_174324_copy_1512x2016.jpg
20201002_174332_copy_1512x2016.jpg
Son durumlar ne kanka ?

Paak14

Kıdemli Üye
Kankalar selam tekrardan. İş değişikliği, taşınma vs derken bitti sonunda.
Bu sürede hasatı yaptım, kuruttum.
Aşağıda hasat öncesi, sonrası fotoları var.
Gram olarak ölçmedim , evde tartı bulundurmuyorum sıkıntı olmasın diye.Tahmini 150-200 gr arasıdır diye düşünüyorum.
Sormak istedikleriniz olursa yorum yaparsınız kankalar elimden geldiğince bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.
Herkese iyi growlar.
20201015_171924_copy_1209x1612.jpg20201015_173404_copy_1209x1612.jpg20201015_173345_copy_1209x1612.jpg
20201023_190314_copy_1209x1612.jpg20201023_190453_copy_1209x1612.jpg20201023_190403_copy_1209x1612.jpg20201023_200316_copy_1209x1612.jpg

ahmett

Yeni üye
Selam Dostlar.
21 temmuz 2020
30 gün veg
Diğer büyük ablası çiçeğe girdi 1 hafta oldu balkonda.Buda büyük ihtimal 1-2 gün içinde girdi girecek.
Zaten girmez ise 1 haftaya büyük ablası ile kabine girecekler.
Foto period bitki ak 48
resimler takibi 15. Gün ile 30. gün arasında

5 ağustos 2020 güncellemesi

Selam kankalar. 15 günlük güncelleme . Gelişme 10 numara devam ediyor. Toplamda 22 tane kelle var hepsi aynı yükseklikte. Bütün küçük dalları daha büyümeden koparıyorum ama Fan yaprakları kalıyor, yanlarındaki küçük dalları alıyorum .balkon olduğu için nem ışık vs sıkıntı yok. Sadece en üstte çiçeklencek yer bıraktım. Bu sayede popcorn Bud dedikleri altta çıkan küçük sömekler olmıcak. Sadece yukarıda 22 tane ana sömek olacak.
Çiçeğe girmedi hala kızım. Veya 1, 2 gündür çiçekte tam emin değilim. Ama eli kulağındadır diye tahmin ediyorum. Şuan 14 saat aydınlık dışarısı.
Neyse kankalar şuan durumlar böyle.
İyi grow lar herkese.

17 ağustos güncellemesi

Selamlar kankalar.
Son güncellemeden bu yana 12 gün geçti.
Çiçeklenmenin 2.haftası bitti 3.haftanın içinde.
Son kez defolition dedikleri yaprakları ve dalları temizleme işlemini yaptım. 1, 2 güne toplayacak ve kellerini büyütmeye devam edecek.
Bu bitkide ne kadar yüksek stresli eğitim varsa uyguladım. Topping birçok kez,supercrop, lollipopping gibi. Hatta hergün görünce ne kadar ana dal varsa hep twist dedikleri hareketle ezdim, pinçik attım. :)
İlk kez süpercrop deneyimi de bu bitki de yaptım.
Aşağıda ne kadar yaprak dal kopardığım 1.Fotolarda belli.
2. Fotolarda ise bitkiye verdiğim bazı yara izleri var .
Bi tane de öncesi sonrası dal fotosu kolajı yaptım. O dal şuan 5 tane ana dal ve kelle ile en güçlü olan yapı.
Yani super crop tekniği ile kızımın dal ve sömek inşası için hem yönlendirme yaptım, hem hızlı uzun giden dalları yavaşattım ki genel bütün dallar eşit yükseklikte olsun hemde iyileşen yerler daha iyi beslicek üstteki kelleleri. Bir süreden sonra lst yapmak zor oluyor. Özellikle orta Kısma. O yüzden sevdim bu yöntemi.
Son olarak 22 ana dal vardı 19 a indirdim. 3 tanesi yetişemedi diğerlerine. Bu budamamda onları kestim.
Çiçeklenmenin başlamasına yakın lollipopping budaması ile almaya kıyamamıştım ve şans vermiştim ama yetişemediler diğer ablalalarına :(
LST de ise ufak ufak tek tük ayarlamaları 2, 3 günde bir sularken yapıyorum.

Defolition budaması

Super crop ve izler

18 ağustos güncellemesi

Dünkü yüksek stress yaratan budamamızdan kaynaklı stresli halimizden bugün eser yok.
Gayet sağlıklı kaldığımız yerden devamke. :)

Ekli dosyayı görüntüle 2805

Ekli dosyayı görüntüle 2806Ekli dosyayı görüntüle 2807Ekli dosyayı görüntüle 2808Ekli dosyayı görüntüle 2809

13.09.2020 Güncellemesi
Kankalar selam

Selamlar kankalar.
02.10.2020 güncellemesi. 65. Gün çiçeklenmede
20 gün geçti son güncellemeden.

2 hafta sadece Full doz Overdrive ve Bud candy verdim. Yaklaşık 1 haftadır sade su ile suluyorum. Alttan çıkan su 250 ppm e kadar düştü.
Trikomlar da yaklaşık yüzde 80 rakılı, yüzde 10 amber, yüzde 10 boş.
Son durumlar böyle. Bi 10 günü var diye tahmin ediyorum.
Herkese bol hasatlar.
Ekli dosyayı görüntüle 3518
Ekli dosyayı görüntüle 3519
Ekli dosyayı görüntüle 3520
Ekli dosyayı görüntüle 3521
Ekli dosyayı görüntüle 3522

15 EKİMDE KESİLDİ HASAT BİTTİ

Kankalar selam tekrardan. İş değişikliği, taşınma vs derken bitti sonunda.
Bu sürede hasatı yaptım, kuruttum.
Aşağıda hasat öncesi, sonrası fotoları var.
Gram olarak ölçmedim , evde tartı bulundurmuyorum sıkıntı olmasın diye.Tahmini 150-200 gr arasıdır diye düşünüyorum.
Sormak istedikleriniz olursa yorum yaparsınız kankalar elimden geldiğince bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.
Herkese iyi growlar.
Ekli dosyayı görüntüle 4358
Ekli dosyayı görüntüle 4359
Ekli dosyayı görüntüle 4360
Ekli dosyayı görüntüle 4361
Ekli dosyayı görüntüle 4364
Ekli dosyayı görüntüle 4363
Ekli dosyayı görüntüle 4365

---------------- diğer konularım------------
- Hasat Bitti 375 gr kuru
- HASAT= 235 gr. tek ağaç. 32 kelle. Kolum kolum sömekler.
Reis çok guzel olmuşlar Air saksı kaç litre ve kapladığı alan kaça kaç en son

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********