Mİ LOCA VİDA - AMATÖR BİTKİ SEVİCİ YOLA CİKİYOR(YARDİM)

Locote

Yeni üye
Herkese selamlar,

Yıllardır içerim her türlü bong, kova, haç mühendisliğine sahibim ama yetiştirmekte temel şeyler dışında gram bilgim yok.
Forum oldukça hoşuma gitti inanılmaz bilgiler barındırıyor. Gerçekten internetin lütfu böyle bir şey olsa gerek.

Kısacası dostlar aylardır aklımda olan şeyi geçen haftalarda hayata geçirdim çorbacı diyorsunuz herhalde şu düz cigara tohumlarına, heh onlardan 20 25 tane elime geçmişti hemen suya attık mendile yatırdık çimleneni toprağa aldık ve şuana geldik.

Düzenek henüz kurmadım, amatörüm. Yaşadıkça deneyimlemek daha sağlıklı gibi geliyor.

Buraya topraktan çıkan bitkileri periyodik olarak haftalık, günlük olarak atmayı planlıyorum. Sizden ricam gördüğünüz belirtileri ve yaptıklarımı degerlendirip yanlış olanları bildirmeniz ve varsa tavsiyelerinizi iletmenizdir.

Bu arkadaşlar cimlendikten sonra toprağa ekileli sanırım 7 8 gün oluyor not etmedim tarihini bir yerden hatırlar ya da bulursam söylerim.

Bu eleman mendil katlandığı için içine kaçmış bulduğumda tohum kabuğu ya düşmüştü ya da düşmek üzereydi 2 gün önce hayırlısı diyerek saldim toprağa yaşamı ya da ölümü seçmek ona kalmış

Söylemek istediklerim;
Şuan ışık kaynağımız güneş,
Hava kaynağımız camlar açık olduğunda rüzgar,
Suyumuz musluk suyu,
Toprak desen eve taşınınca bulduğum eski saksı toprağı izmarit falan ekmişler içine ama tutmamış(bugün en azından daha iyi bir toprak aldım humuslu mumuslu gubresiz ve gübreli olarak 2 bahçe toprağı var 20 20 40L ama henüz bitkileri o toprağa aktarmadim)

DİPNOT: Keşke beni soru yağmuruna falan tutsanız da yaptığım yanlislari yüzüme vurup doğrusunu ogretseniz

koala

tembel hayvan
1.bu mevsimde regular tohumlarla bitki bakılmaz
2.siteyi okumadan da kimse sana bitki bakmayı öğretmez kank

Locote

Yeni üye
1.bu mevsimde regular tohumlarla bitki bakılmaz
2.siteyi okumadan da kimse sana bitki bakmayı öğretmez kank
2 gündur sitedeyim dediğin gibi tazeyim. Özel ders beklentim yok. Elbet ihtiyacım olan bilgileri zaten bir arkadaş bir konuda vermiştir. Gerçek anlamda günlük olarak kullanmayı planlıyorum burayı başarılı olur ya da olmaz orasını bilemem. Yardımcı da olan olur olmayan olur dert değil yine problemle karşılaştığımda sorunu buraya yazıp cevap gelene kadar kolları bağlayip beklemem zaten. Araştırmaya devam.
Ha dediğin gibi başarısız olurum son bilgiyi geçip taziyeyi ilan eder konuyu kilitlerim.

Ama sonra yeni tohumlarla şuan yaptığım hatalari yapmadan sıfırdan tekrar başlarım. Düştüğünde değil vazgeçtiğinde kaybedersin kank

SuperKafa

Kıdemli Üye
Kardeşim önce o toprakla bi cacık yapamazsın onu söyleyim... Lightmix topraklar var onlardan alırsan daha iyi senin için burdakilerin hiç biri anasından doğarken grower doğmuyor illaki herkezin eksiği gediği oluyor ustayım diye geçinip gelip chatta soru soranlara bizzat şahit olmuşluğum var...
Lightmix toprak
Nem makinası
Nem ve sıcaklık ölçer
Işık kaç bitki bakacaksan bitki başına en az 100 150 w ışığa sahip olmak zorundasın
Kabin ( illa gidip growkentten almana gerek yok kendi imkanlarınla kendinde yaparsın )
Gübre (şimdilik imkanım yok diyorsan ev yapımı organik gübreler le başlayıp ilerde yükselteblirsin malzemelerini netten tedarik edersin...
Kankam bunları tedarik et sonrası çorap söküğü gibi geliyor alacağın malzemelerinde listesini burda kime sorsan söyler hangi ışığı hangi siteden ne markaa gübreyi nereden alacağını flan herkez destek olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
    ********** ********* ***** ********** ********* ******** *** **** ***** hahahaha ******** ** *** **** ****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ***** ** ***** ***** ********** *** ****** hahahahahahahaha*** ****** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha*** ******** ********** **** *** ******** ***** **
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ****** **** *** ******** **** ********** **** **** ****** ******* hahahaha**** ********** ******* hahahaha* *******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    **** ******* ********** ********* ****** ** ** **** **** ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • 2 2008Grower:
  • kkush kkush:
    ***** ****** ********** ***** **** ******* **
  • kkush kkush:
    ** *** *** hahahaha ******* **
    +2
    ****** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** ***** ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    +1
  • 2 2008Grower:
    ********** ***** hahahaha ****** hahahaha ********
    ***** hahahaha*** ***** ********** ***** ******* ***** ** **** ******* ******** ********* ******* ***** hahahaha******** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** *****
    **** ***** ******* ***** ***** ***** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ********** ****** ******* ******** hahahaha** ***** ** hahahaha **
    +1
    ***** ********** **** ***** ******* ***** ***** ****** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
    *** ********** * ********* **** hahahaha
    **** **** **
    ******** hahahaha****
    hahahaha* ***** ********** ******* ********
    ********* **** hahahaha****** ********** *****