Merhaba, yardıma ihtiyacım var!

Yamadu

Yeni üye
Arkadaşlar ya da kankalar merhaba öncellikle yanlış bir yerden konu açtıysam ya da bu işleri yanlış şekilde yapıyor isem sizlerden özür dilerim. İşin özü şu an İzmir’deyim ailemin yanında 3 gün sonra İstanbul’a kendi evime geçicem uzun süredir aklımda yetiştirme işi vardı son günlerde internette raslatdığım hazır kitler olsun forumlar olsun çok yararlı bilgiler var fakat her kafafan bi ses çıktığı için en doğrusu nedir ne değildir bilemedim. Çok araştırdım kafamda çoğu şeyi oturtturdum ama kesinlikle bu işe gönlünğ vermiş bi kişiye ihtiyacım var bi sorunum olduğunda kardeşim böyle böyle yapman gerek bana zaman ayırabilicek birisi olursa beni çok mutlu eder ve elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.

İnternette growkent.com da hazır kite rastladım içeriği şunlar; 

Kafamda 2-3 ağaç yetiştirmek var sizce bunlar benim için yeterli olur mu bana zamanını ayırabilcek birisi varsa lütfen çok sevinirm burada yeniyim. 

R

Ripley'sOG

Guest
Giriş seviyesinde bir başlangıç paketi olmuş lakin ayna reflektör yerine bir cooltube almak önümüz yaz en azindan oluşan ısıyı atman bir nebze kabin ısısını düşürecektir.Ayrica veg doneminin ilk evrelerinde nem cihazina ihtiyacın olucaktır bunuda  alınacaklar listesine ekleyebilirsin.Gubrelerin iki ana parça makro besinler üzerine npk ağırlıklı diyelim ancak mikro dozajda yetersizlik yasabilirsin.Bundan dolayı bir listeye bir callmagda eklemek gerekebilir.Sorun oldukça yazabilirsin 

Grow hayatinda başarılar

Yamadu

Yeni üye
Re: Merhaba

Ripley' Alıntı:
Giriş seviyesinde bir başlangıç paketi olmuş lakin ayna reflektör yerine bir cooltube almak önümüz yaz en azindan oluşan ısıyı atman bir nebze kabin ısısını düşürecektir.Ayrica veg doneminin ilk evrelerinde nem cihazina ihtiyacın olucaktır bunuda  alınacaklar listesine ekleyebilirsin.Gubrelerin iki ana parça makro besinler üzerine npk ağırlıklı diyelim ancak mikro dozajda yetersizlik yasabilirsin.Bundan dolayı bir listeye bir callmagda eklemek gerekebilir.Sorun oldukça yazabilirsin 

Grow hayatinda başarılar

Öncelikle bana cevap verdiğin için ilgilendiğin için çok teşekkür ederim, biraz araştırdım normal hps ve mh lambalar çok fahiş faturalar getiriyormuş aliexpress’ten led araştırmaya başladım hem de senin dediğin önümüz yaz ısı problemi takıldı kafama.

Ne dersin öneriyor musun? 600watt çiçeklenme ,600 watt bloom ( bir arkadaşım 250watt’ın yetersiz kalıcağını söyledi bana) 

https://a.aliexpress.com/_d8iGTS1

1.)600w HPS ve MH kullanıyorum evimin toplam faturası aylık 350 - 400 tl arası değişiyor ama bunların ısısını engellemek için Ripleyin'de dediği gibi cool tubeli harvest reflektör alman lazım bu watt lara çıkıcaksan eğer. Yani hatta watt falan boşver bunu al kafan rahat olsun cool tube harvest reflektör.
2.)250w ile 3 bitki yetiştirirsen verimin istediği kadar olmaz sana tavsiyem ilk growunmuş 1 tane photo uzun dönem bitki koy air veya kumaş saksıya bio bizz light mix koyup dik. ( HASAT SÜRESİ : 4 - 5 AY ARASI )
3.)Auto yapıcaksanda yine yetmez 250 w hps ve mh 3 bitkiye 2 bitki eh işte denebilir.
4.)Zaten kabininde yükseklik açısından iyi diğer yerler yeterli alan yok tek bitki sağlam bitki yap bana göre.
5.)Ama ledte işini görür 2-3 bitki yapıcam dersen'de yinede o kabine sığmaz 3 bitki karar senin kanka :)

Yamadu

Yeni üye
Cvp: Merhaba, yardıma ihtiyacım var!

Mr.Mrs.420' Alıntı:
1.)600w HPS ve MH kullanıyorum evimin toplam faturası aylık 350 - 400 tl arası değişiyor ama bunların ısısını engellemek için Ripleyin'de dediği gibi cool tubeli harvest reflektör alman lazım bu watt lara çıkıcaksan eğer. Yani hatta watt falan boşver bunu al kafan rahat olsun cool tube harvest reflektör.
2.)250w ile 3 bitki yetiştirirsen verimin istediği kadar olmaz sana tavsiyem ilk growunmuş 1 tane photo uzun dönem bitki koy air veya kumaş saksıya bio bizz light mix koyup dik. ( HASAT SÜRESİ : 4 - 5 AY ARASI )
3.)Auto yapıcaksanda yine yetmez 250 w hps ve mh 3 bitkiye 2 bitki eh işte denebilir.
4.)Zaten kabininde yükseklik açısından iyi diğer yerler yeterli alan yok tek bitki sağlam bitki yap bana göre.
5.)Ama ledte işini görür 2-3 bitki yapıcam dersen'de yinede o kabine sığmaz 3 bitki karar senin kanka :)

Kanka merhaba öncelikle sana da teşekkür ederim ilgin ve alakan için şimdi sipariş geçtim çadırımı dediğin gibi 100x100x200e yükselttim, aliexpressten 600watt mh/hps led aldım yolda bakalım, şu karbon filtreyi nasıl çözücez ucuza halletmem lazım bakalım malum fiyatlar 1000 liralarda:(

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** **** **
    **** ***** ******** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • T Tropikal.MR:
    ******* *** ***** * ** ********** ****** hahahaha**** ** ******** *** ********* ****** hahahahahahahaha
  • O oziozi:
    +1
  • T Tropikal.MR:
    ****** *** ******* ** ***** ******** hahahaha**** ** hahahaha***** ******* ********* **** **** ********* ******* ********* ***** **** **** hahahaha********* ******* ********** ****** ********* ********* hahahaha ****** ****** ********** ****** hahahaha ****** **********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • I ıssızmüptezel:
    hahahaha ******* *** ******* ******** ***** ***** ********** ***** ********** **
  • VendettaX VendettaX:
    hahahaha******* ******* *** ******* ******** ***** ***** ********** ***** ********** **
    +1
  • I ıssızmüptezel:
  • L lityum:
  • L lityum:
    ********* **** hahahaha hahahaha**** ******* ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ***** *** hahahaha* ******** *** ***** *** ********* *********
    T Tropikal.MR: **** ******* ***** *** hahahaha* ******** *** ***** *** ********* *********