Mikoriza-Bokashi-Solucan Gübresi-Lav Taşı- lightmix

Xcd

Astral
çok güzel ama tahılı toprağa karıştırema olayınca biraz dikkat et bir bölgede posa birikmesin
çürüme yaparken toprak altında küflenebilir dikkat et syrek ve dağılmış olsun posa varsa

balujoe

Kıdemli Üye
Tam olarak o şekilde yaptım, 2 haftaya da ilk kompostumu karıştırmayı planlıyorum
gelişmeleri ve tarifleri paylaşacağım
Teşekkürler organik master

Kanka ben de böyle organik yapıyorum fazladan taşlar falan var. Yosun n işe yarıyor kanka bokashiye baktım kompostmuş. bir de leonardite işine yarayabilir kökler icin humik fulvic amma ph vs değiştirirse falan diye iyice bak koymadan

Son düzenleme:

Night owl

Müptezel
Başlıkta yazdığım şekilde 11lt medya için 1er lt solucan gübresi , bir avuç bokashi tahılı, 1.5lt perlit, 0.33lt lav taşı , 2şer litre coco, kalanı lightmix şeklinde karışım oluşturdum
aynı şekilde bokashi kompostları hazırlanıyor
ne önerirsiniz organik krallar
@Xcd
Dostum bokashı için link bırakıyorum uygula faydasını görürsün nede olsa probiyotikle yüklüyorsun toprağı

Hayrlı olsun organik candır

Videoyu izle yapımı basit 15 25 güne hazır olur

Night owl

Müptezel
Başlıkta yazdığım şekilde 11lt medya için 1er lt solucan gübresi , bir avuç bokashi tahılı, 1.5lt perlit, 0.33lt lav taşı , 2şer litre coco, kalanı lightmix şeklinde karışım oluşturdum
aynı şekilde bokashi kompostları hazırlanıyor
ne önerirsiniz organik krallar
@Xcd
Bokashı kepeği tek başına yeterli değil

balujoe

Kıdemli Üye
Laktik asit bakterisi yapıyorum an itibari ile başladım
kalsiyum net var kalkerde ama magnezyum alabilir mi emin olamadım bi araştırayım
teşekkür ederim yorumların için

balujoe

Kıdemli Üye
3.boğum sulaması için
1 avuç mercimek filizi ( blender su)
Teoxfarm solucan gübresi 3ml
1 tatlı kaşığı keçi melası
12t su ile demlenmeye başladı
1 yemek kaşığı yoğurt suyu
2ml sıvı balık gübresi organik
3ml organik sıvı yosun

24 saat demlenmiş çayımız verildi -umarım fazla yürek yememişizdir

Son düzenleme:

deyorke

Moderator

balujoe

Kıdemli Üye
Benim yapılacaklar listemde olan şeyleri siralamissin , ama ben listeyi sildim yapmama kararı aldım neden dersen güvercin gübresi gelişim döneminde hepsine bedel oluyor . Yani farklı bir gübre aramiyorsun , extradan tarım gübresi kullandım maşallah çok iyi oldular . Sende güvercin gubresini deneye bilirsin . Haftada 1 defa versen yeterli arastirmani öneririm ..
güvercin bi kere verebilirim aslında , fpj yapmaya başlamıştım ondan da gidicem biraz

balujoe

Kıdemli Üye
10 lt su
2 kapak teox farm sıvı solucan gübresi
1er kapak biobizlerden kalan grow , bioheaven, activera
az yosun
yoğurt suyu 1 yemek kaşığı
24 saat demlendi , 1-1 su ile seyreltip yapraktan uygulandı kalanı ile kuruma sonrası beslenecek
verilen çay 552ppm olarak ölçüldü
sıcaklık 24 nem 70

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********