Mikoriza mantarı?

Woppy

Ordinaryüs
Mykos mıkorıza mantarı hakkında bılgısı kullanan varmı an serisi gübre ile kullansam çalışırmı bazı yabancı kaynaklarda organik yetiştirmede kullanılması gerektiği yazıyor.

mami10_

Doktor
Mikorizalar bitki kökleri ile simbiyotik yaşam sürerler, ve bitkiden bazı besinleri alarak bitkiye lazım olan besinleri verirler, topraktaki mikro organizmalar da mikorizalar ile ortak yaşarlar
Ama sentetik gübre kullandığın zaman bitki gğbrelerş parçalanmadan dşrek aldığı için mikorizaya besin sağlamazlar ve besleymezler
Bu yüzden sentetik gübreler ile çalışmaz

Uzay11

Kıdemli Üye
Mykos mıkorıza mantarı hakkında bılgısı kullanan varmı an serisi gübre ile kullansam çalışırmı bazı yabancı kaynaklarda organik yetiştirmede kullanılması gerektiği yazıyor.
Kanka growum bitmek üzere ve toplamda 4 ayı doldurdum.mykosu veg 15.günde alip kullanmaya başladım an serisi ile 10 gün sonra 25 ltlik saksinin sagindan solundan altindan kökler fışkırmaya başlamıştı ve tek sefer kullanmiştım. Bloomda ise @Canna beyin tavsiyesi üzerine canna aldim kendisi an devam etmemi istedi ama sonrasındada hiç bir sorun yaşamadım ortalama mykosu 20 günde bir kullandım ve topragin nemine bakmak için gercekten kökleri parmagimla kirmak zorunda kaldim tavsiye ederim. Kimyasalla calişmadigini bilmiyodum şuan burda okudum ve sonuç gayet mutlu etti beni. Canna bost da kimyasal gübre. Bitkilerin genetik farkliligıda diyebiliriz buna sen karar ver deneyimimi aktarmak istedim bol şans.

Woppy

Ordinaryüs
Kanka growum bitmek üzere ve toplamda 4 ayı doldurdum.mykosu veg 15.günde alip kullanmaya başladım an serisi ile 10 gün sonra 25 ltlik saksinin sagindan solundan altindan kökler fışkırmaya başlamıştı ve tek sefer kullanmiştım. Bloomda ise @Canna beyin tavsiyesi üzerine canna aldim kendisi an devam etmemi istedi ama sonrasındada hiç bir sorun yaşamadım ortalama mykosu 20 günde bir kullandım ve topragin nemine bakmak için gercekten kökleri parmagimla kirmak zorunda kaldim tavsiye ederim. Kimyasalla calişmadigini bilmiyodum şuan burda okudum ve sonuç gayet mutlu etti beni. Canna bost da kimyasal gübre. Bitkilerin genetik farkliligıda diyebiliriz buna sen karar ver deneyimimi aktarmak istedim bol şans.
Çok sağol knk tecrübelerini aktardıgın iyi oldu bende bu 10 gr lk mikorizapaketleri var growkentte ondan alıp birdahaki growumda tek bir bitkime uygulamayı planlıyorum hatta şöyle yapayım birdahaki growumu günlük acarım arada fark olurmu beraber görmüş oluruz :) şuan çiceğin 2ci haftasındalar biter bitmez yeni growda deneyeceğim ne kaybederiz ki en baba 10gr(10tl) mikoriza :)

an gübrenin kendi mikorizası var kendi ürünleri için voodo juice ana mikoriza tarantula ve piranha yan mikoriza çok etkilidir an kullanıyorsan vodoo yu kesinlikle öneririm

Woppy

Ordinaryüs
Kullanıyorum knk voodoo öbürlerini almadım ama bu voodoı harikalar yaratıyor burada 50 günlükler photo çicegin ilk hafatsı lolipop yapılmış hali 1 poset yaprak atmıstım :)

Bigbut

Müptezel
Bud candy ve carbolad organik onu biliyorum,ama mykoz tarzı mikorizalar yabani mikoriza ve agresiv bir tür, bu türleri normal organikte canlı tutmak zor
Ama pirana, voodo gibi ürünlerde evcil mikorizalar bunlar mantıklı
Ureticiye great white kullandigimi soyledim.
Boyle bir yanit aldim.
Faydasini gorursun de demedi tabii :)

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Great white premium var bide 28 gramı 450 lira olan ben anlamadım evcil veyahut yırtıcı olayını. İçerik şöyle

Endomikoriza türleri:
Glomus aggregatum – 83 props per gram
Glomus intraradices – 83 props per gram
Glomus mosseae – 83 props per gram
Glomus etunicatum – 83 props per gram
Glomus clarum – 11 props per gram
Glomus monosporum – 11 props per gram
Paraglomus brazilianum – 11 props per gram
Glomus deserticola – 11 props per gram
Gigaspora margarita – 11 props per gram
Ektomikoriza türleri:
Pisolithus tinctorious – 187,875 propagules per gram
Rhizopogon luteolus – 5,219 props per gram
Rhizopogon fulvigleba – 5,219 props per gram
Rhizopogon villosullus – 5,219 props per gram
Rhizopogon amylopogon – 5,219 props per gram
Scleroderma citrinum – 5,219 props per gram
Scleroderma cepa – 5,219 props per gram
Faydalı Bakteri türleri
Azotobacter chroococcum – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus subtilis – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus licheniformis – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus azotoformans – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus megaterium – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus coagulans – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus pumilus – 525,000 CFU’s per gram
Bacillus amyloliquefaciens – 525,000 CFU’s per gram
Paenibacillus durum – 525,000 CFU’s per gram
Paenibacillus polymyxa – 525,000 CFU’s per gram
Saccharomyces cerevisiae – 525,000 CFU’s per gram
Pseudomonas aureofaciens – 525,000 CFU’s per gram
Pseudomonas fluorescens – 525,000 CFU’s per gram
Faydalı mantar türleri:
Trichoderma koningii-187,875 CFU’s per gram
Trichoderma harzianum-125,250 CFU’s per gram

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1