MKP GÜBRE KULLANAN VAR MI??

Sonne

Kıdemli Üye
An serisi gübrelerimde ancak çiçek 3. Haftasını bitirebildim. Mkp monopotasyum fosfat ile devam etsem ne olur acaba diye düşünüyorum. Suya mkp katılınca ph 4.5 civarı oluyormuş. 6.5 a karbonatla ayarlasam versem iş görmez mi? Kullanan var mı arkadaşlar? Deneyimleyen yazabılır mı?

catharsis123

Yeni üye
Dostum bende çiçeklenmenin son 15 gününde olduğu için aldım. 2-3 gün beklettiğim suyun ph ı 8 lere kadar çıkıyor. 2 çay kaşığı monopotasyum 1 litre suya karıştırıyorum 1000-1100 ppm civarı çıkıyor ve ph 5.9 lara kadar geliyor. O şekilde veriyorum. Etkilerini açıkçası gözlemlemem için 3-4 sulama gitmem lazım. Daha önce kullanmış arkadaşlar varsa yeşillendirebilirse seviniriz.

Sonne

Kıdemli Üye
Yaa big bud ve bloom gübrelerim bitti. Tekrar onları almaktansa mkp alıp ph ölçer ile 6.5 a ayarlarım karbonat ile yükseltip. Daha önce deneyimleyen biri yazsa güzel olur

Carl

Müptezel
3 Litreye 1 çay kaşığı litreye bir çay kaşığı ucu gibi düşünebilirsin ph ayarlayarak verebilirsin . bir dolu bir boş her sulama tavsiye etmiyorum. Bahsettiğin ürünün gübretaş mkp olduğunu varsayarak bu yorumu yapıyorum.

Mikoo

Kıdemli Üye
Yaa big bud ve bloom gübrelerim bitti. Tekrar onları almaktansa mkp alıp ph ölçer ile 6.5 a ayarlarım karbonat ile yükseltip. Daha önce deneyimleyen biri yazsa güzel olur
Humik fulvikle yükselt bence ph ı. Birde element elementtir. Ppm e odakli çalışırsan sonuc alirsin diye düşünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    *** hahahaha* ***** ******* ******** ***** hahahaha* ******
    ***** ***** ** *** ******* ***** ***** ******** * **** hahahaha ****** *** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** *** ** **** ** ********** ********* ******** *****
    ***** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ***** hahahaha*** hahahaha**** ** ********
    ********* ***** *** *** ***** ******* ***** ** ********* *** ** ********* *** hahahaha ****** *** ******* ******* ******* ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ** ******* hahahaha* ********* ** ** ****** ** **** ******* ******
    +1
    ******** ********** *** **
    ********** ****** *** ***** ******** ****** ****** ***** **** **** ********* ** ******* hahahaha* ********* ** ** ****** ** **** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* ***** hahahaha ********** ***** ********** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** hahahaha ******* *** *** ********* hahahaha
    **** ****** ********** ******* **** **** ******** ***** hahahaha*** ***** *** **** *** ******** **
    ***** ******* *** **** ******** ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ********* ** ** **** ******* *** ******** ******* *** **** * *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ********* ** ******** ******* *** ********* ******** ** ****** ******* *********
    ***** ***** ******* ********* ** ******** ******** **** ********* ******** ******* * ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ***** hahahaha
    ******* ** ***** ****** **** ******** ********* hahahaha** ******** hahahaha ******** hahahaha* ******** ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ******* ******* ** ******** *** ********* ***