Nem problemi için pet şişe

DarkRhino

Yeni üye
Filizlerim 6. Gününe geldi ama büyümeleri çok yavaşladı. Havalandırma ve ışık açıkken sıcaklık 27 nem 45-55 aralığında. Nem makinem olmadığı için bitkileri gorseldeki şekilde pet şişeyle kapattım. Sizce başka yapabileceğim birşey var mı?

DarkRhino

Yeni üye
Islak havluda var yerde su dolu pet şişede koydum ama çok etkisi olmadı, yapraklar aşağı doğru kıvrıldı 2 gündür

DarkRhino

Yeni üye
Tohum sponsordan Lemon Og, sistemde growsandaki hazır 400w LED'li sistem. Sence bu kadar aşağı salması çok problem olur mu? Ona göre başka tohum patlatacagım

jericho

Üye
Hayir yazik etme basta daha bisey yok bitkinin. Nem vericen 80.lerde olmasi lazim kurur buzusur yapraklarin normal kanka.

AwaKe4

Müptezel
3-4 gün daha şişeyi kaldırma kanka içerdeki nem 40-50 değildir. Ama nem makinesi lazım sana tedarik etmeni tavsiye ederim bu birkaç günde yoksa ıslak havluya devam.

Bar

Kıdemli Üye
Kanka yeni tohumlar buldum. Bunları ektikten sonra hep nemli kalması lazım fiş fisla nemlendiririm toprağı ama. Güneşte de kalmasi lazımmış ama önceki tohumlarin bı çoğu kuruyup gitti nemsizlikten heralde güneş mi yaptı noldu çıkamadan öldüler. Bu tohumların da ölmemesi lazım bı aydinlatarabilirmisiniz?

DarkRhino

Yeni üye
Kanka yeni tohumlar buldum. Bunları ektikten sonra hep nemli kalması lazım fiş fisla nemlendiririm toprağı ama. Güneşte de kalmasi lazımmış ama önceki tohumlarin bı çoğu kuruyup gitti nemsizlikten heralde güneş mi yaptı noldu çıkamadan öldüler. Bu tohumların da ölmemesi lazım bı aydinlatarabilirmisiniz?
Dostum benim anladığım kadarıyla ilk filizler için topraktaki su değil ortamın nemi önemli, sende tohumların filizlenince pet şişeye birkaç delik açıp üzerine kapat.

AwaKe4

Müptezel
A101 deki nemlendirici 4 bitki için iş görür mü kanka
Kanka o senin ortamınla alakalı bir durum. Temiz hava girişi yaptığın yerdeki nem önemli, kabinindeki ışık çeşidine göre nem düşme seviyesi değişir. A101 deki zımbırtı nın linkini at kanka bakalım. En f/p ürünü sinbo nun nem cihazları diğerlerine göre daha ucuz ortalama aynı işlev, üstelik 5 lt depo ya sahip.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Kanka pet gecirme islemi outdoor da ne kadar etkili olsa da indoor da sadece ışığı kesiyor. Nemlenmiyoe kuruyor aksine.

Sonne

Kıdemli Üye
Kanka pet gecirme islemi outdoor da ne kadar etkili olsa da indoor da sadece ışığı kesiyor. Nemlenmiyoe kuruyor aksine.
Katılmıyorum kanka. Öyle dandirik ışıkların kabin denemicek kalıpların içinde patlattım büyüttüm ki nem makinam olmadı hiç. Pet şişe kapat üstlerine, arada fanı durdur. Nem mutlaka kendilerine gelene kadar yeticektir. Işığın 400w demişsin yeni filizlenen için çok fazla güç ışığı 80 cm e çıkar derim ben. Ama dersenki sen kimsin hıaamına oda doğru kanka.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Katılmıyorum kanka. Öyle dandirik ışıkların kabin denemicek kalıpların içinde patlattım büyüttüm ki nem makinam olmadı hiç. Pet şişe kapat üstlerine, arada fanı durdur. Nem mutlaka kendilerine gelene kadar yeticektir. Işığın 400w demişsin yeni filizlenen için çok fazla güç ışığı 80 cm e çıkar derim ben. Ama dersenki sen kimsin hıaamına oda doğru kanka.
Ben de nem makinesi kullanmıyorum dostum. Pet şişe de gecirmiyorum. Denedim mesela 4 bitki yetistiriyorum 2sine geciriyorum 2sine gecirmiyorum. Her zaman gecirmediklerim daha hizli gelişti. Outdoorda şişeyi geciriyorsun kendi kendine nemli duruyor. Sera görevi yapıyor. Kabinde gidip gelip fislaman lazim içine. Ona fislayacagina kabinin icine fisla ayıktın ? Herkesin görüşü farklı tarzı farklı. Saygı duyarım.

Sonne

Kıdemli Üye
Ben de nem makinesi kullanmıyorum dostum. Pet şişe de gecirmiyorum. Denedim mesela 4 bitki yetistiriyorum 2sine geciriyorum 2sine gecirmiyorum. Her zaman gecirmediklerim daha hizli gelişti. Outdoorda şişeyi geciriyorsun kendi kendine nemli duruyor. Sera görevi yapıyor. Kabinde gidip gelip fislaman lazim içine. Ona fislayacagina kabinin icine fisla ayıktın ? Herkesin görüşü farklı tarzı farklı. Saygı duyarım.
Kanka kesinlikle katılıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D doğadostu1004:
    hahahaha*** ***** *** ****** ***** *******
  • esfanet esfanet:
    ***** *** ********** ** ********* **** hahahaha ******* ******
  • esfanet esfanet:
    ******* ****** **** ******** ****** ** ********** ****** ********* *** ** **** *** ****** ******* **** ** ***** ***** *** *******
  • B biggie34_:
    ****** ********* **** ** ******** hahahaha ***** **
  • esfanet esfanet:
    ***** ********* *** *** ****** ***** *** ********* ****** ***** hahahaha* hahahaha**
  • esfanet esfanet:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • esfanet esfanet:
    ** **** **** hahahaha *** *** ******* *** ******* ** ****** ******
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    *** **** ***** **** hahahaha* ** **** *** ********** *** ******** ******** ** *** hahahaha *** ******* *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ****** ******* *** ******* hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ******* ****** ****** ******* ******* ** **** *** ******* ** hahahaha* ******** ****** **** **** ******** *** **********
  • esfanet esfanet:
    **** hahahaha ******* ***
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    ******* ****** ****** ******* ******* ** **** *** ******* ** hahahaha* ******** ****** **** **** ******** *** **********
  • esfanet esfanet:
    ****** *** ***** ***** hahahaha **** ***** ** ********
  • 2 2008Grower:
    ******* ***** ********* ****** ****** ********* ********** ***** hahahaha
  • 2 2008Grower:
    * **** ***** hahahaha ***** ***** ***** *** **** ***** ******
  • 2 2008Grower:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    ***** hahahaha**** hahahaha**** ****** ** ****** **** ****** *** **** hahahaha**
    esfanet esfanet: ***** hahahaha**** hahahaha**** ****** ** ****** **** ****** *** **** hahahaha**