Nem Problemi

ipower1

Yeni üye
Kankalar merhabalar, büyük bir nem sorunuyla karşı karşıyayım. Öncelikle kabinim 90x90x180, 400watt cob led kullanıyorum, vantilatör ve çıkış fanı sürekli çalışıyor. 18/6 ışık döngüsü var. Işık kapalıyken 19-22 arası bi kabin sıcaklığı var. 2 tane auto grand daddy purple var şuan 6 günlük falan.

Sorunum şu; ışık açıkken ısı 24-27 derece, nem ise 55-65 arası gidip geliyor ve nem makinem 15 dk çalışıp 30 dk kapalı. Ama ışık kapalıyken nem coşuyor ne yapmalıyım ?

Aklıma şöyle bir fikir geldi; 2 tane nem makinem var, biri büyük 3,5 litre falan işte bunu ışığın zaman saatine bağlayıp ışıkla beraber kapansa, diğer küçük nem makinem ise 2,2 litre falan ortalama 8 saat dayanabiliyor suyu. Işık kapalıyken bu küçük nem makinesi 15 dk çalışıp 45 dk dursa nemi dengeleyebilir miyim acaba ?

Ü

Üye silindi 20768

Guest
Kankalar merhabalar, büyük bir nem sorunuyla karşı karşıyayım. Öncelikle kabinim 90x90x180, 400watt cob led kullanıyorum, vantilatör ve çıkış fanı sürekli çalışıyor. 18/6 ışık döngüsü var. Işık kapalıyken 19-22 arası bi kabin sıcaklığı var. 2 tane auto grand daddy purple var şuan 6 günlük falan.

Sorunum şu; ışık açıkken ısı 24-27 derece, nem ise 55-65 arası gidip geliyor ve nem makinem 15 dk çalışıp 30 dk kapalı. Ama ışık kapalıyken nem coşuyor ne yapmalıyım ?

Aklıma şöyle bir fikir geldi; 2 tane nem makinem var, biri büyük 3,5 litre falan işte bunu ışığın zaman saatine bağlayıp ışıkla beraber kapansa, diğer küçük nem makinem ise 2,2 litre falan ortalama 8 saat dayanabiliyor suyu. Işık kapalıyken bu küçük nem makinesi 15 dk çalışıp 45 dk dursa nemi dengeleyebilir miyim acaba ?
kanka ışık kapalıyken nem makinesini hiç çalıştırmadığında nem kaç oluyor?

Ü

Üye silindi 20768

Guest
15 dk çalışıp yarım saat durunca 70'i geçiyor hatta dün baya bi coşmuştu 90'lardan indirdim
kanka ışık kapalıyken hiç çalıştırma. ben ışık kapalıyken hiç çalıştırmıyorum. giriş ve çıkış fanı 15 dk açık 15 dk kapalı şekilde programlı.
nem %45-55 civarı geziyor.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
ayrıca yeni filizlenmiş yavruların %60-%70 neme ihtiyacı var. bilgin olsun.

ipower1

Yeni üye
kanka ışık kapalıyken hiç çalıştırma. ben ışık kapalıyken hiç çalıştırmıyorum. giriş ve çıkış fanı 15 dk açık 15 dk kapalı şekilde programlı.
nem %45-55 civarı geziyor.
Yeni filizlenmiş bitkilerde nemin düşük olması sıkıntı çıkarmaz mı kanka bide yaprakların orta kısımlarında hafif sararmalar mevcut acaba nedendir ?

Ü

Üye silindi 20768

Guest
Yeni filizlenmiş bitkilerde nemin düşük olması sıkıntı çıkarmaz mı kanka bide yaprakların orta kısımlarında hafif sararmalar mevcut acaba nedendir ?
kanka yaprak sararma işini üstadlara sorsan daha iyi olur.
nem makinenen ayarlanabilir değil mi? ışık kapalıyken en kısıkta çalıştırıp deneyerek doğru ayarı bulabileceğini düşünüyorum.

ipower1

Yeni üye
kanka yaprak sararma işini üstadlara sorsan daha iyi olur.
nem makinenen ayarlanabilir değil mi? ışık kapalıyken en kısıkta çalıştırıp deneyerek doğru ayarı bulabileceğini düşünüyorum.
Kaç gündür deniyorum kanka ışık açıkken hiçbir sorunum yok işte tek sorun nem makinesi 8 saatlik bi suya sahip. Bakalım deneme yapacağım bişeyler.

Metgen7

Kıdemli Üye
Nem mak. En düşükde çalıştır nem düşerse fanus yap kendilerine pet şişeyi kes alt kısmını çiçegın üstüne koy
Sarılarda sanırım Demir eksikligi sanırım

S

silas

Guest
Asıl gerekeni yazmamışsın havalandırma sürekli çalışıyor mu? Havalandırmayı ışık kapalıyken çalıştır nem makinesını da ışığa bağla sorunun kalmaz diye düşünüyorum. Ayrıca auto yapıyorsan ışık periyotunu 20/4 yap, gelişim açısından daha iyi olur ve 2 saat daha nemi dengelersin. Kombinasyonları deneyip görmen gerek. İyi growlar

ipower1

Yeni üye
Asıl gerekeni yazmamışsın havalandırma sürekli çalışıyor mu? Havalandırmayı ışık kapalıyken çalıştır nem makinesını da ışığa bağla sorunun kalmaz diye düşünüyorum. Ayrıca auto yapıyorsan ışık periyotunu 20/4 yap, gelişim açısından daha iyi olur ve 2 saat daha nemi dengelersin. Kombinasyonları deneyip görmen gerek. İyi growlar
Havalandırma sürekli çalışıyor, vantilatör ve çıkış fanı 24 saat çalışıyor, dediğin gibi ışığı 20/4 yaptım nem makinesini ışığa zamanladım, ışık kapalıyken ısı 18-20 arası, nem ise 60-70 arasında stabil kalıyor teşekkür ederim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha **** ******
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O Oci137:
    *** ******* ***** * ******** ***** *** ****** ****** ***** **** ** ***** ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • O Oci137:
    ** ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha ** ********* ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • L Levrekbaz45:
    *** ****** *** ******** ***** **** ** ********* *** ****** ** ******* hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • O Oci137:
    ********** ***** hahahaha**** ***** **** ******* ***** ********** ******* ********** ******* ********** ********** hahahaha ***** hahahaha ****** ****** ***** **** ** ******* ***** ***** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ******** ****** ******* ***** ** hahahaha* ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** *** ** ****** hahahaha* ****** * ***** *** *** ** ******* ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • Night owl Night owl:
    *** *** ***** ******** ******** ********** hahahaha**** hahahaha ** ********* ******** **** ******* ** hahahaha** *** ********* ***** ********
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** **** ********* hahahaha* ***** ***** ** hahahaha hahahaha******* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** ********** ******** ********** ********** ***** ******* hahahaha ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********* ****** ** ** ******* ******* ******** ****** *** ****** ****** ****** ********** ***** ******* ********** ********* ***** ********* ********** ** ***** hahahaha** hahahaha* *** *** ****
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Night owl Night owl:
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
    Houp53 Houp53: hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** *********...