nem yukseltmek ıcın

Üstadlarım herkeze selamlar...

Kabinim:
3 metre derinlik
2.90 cm yükseklik
1.50 cm eni
Kabinim kendi yapımımdır. İçerisinde CVS 50 w beyaz led kullanıyorum 8 adet. İçerşnşn ısısını tam olarak 27 derece yakaladım mükemmel oldu. Gün ışığı 75 w ta var ama kullanmıyorum.
SORUNUM ŞU: ışıklar kapalı nem %80 kadar çıktı. Işıklar açılımı 27 derece sıcaklığa geldimi nem 40 lara kadar düşüyor. İçeride nem makinası simbo 5 kg buhar makinası var onunla 51 derece kadar çıkarıyorum. Islak havlu katıyorum 6 adet ama fayda etmiyor. İçerisinde wc aspiratörü 150 lik var temiz hava çekiyor içeriye. Sıcaklık idaal olduğu için içeriden dışarıya hava çekmesi için bir şey kullanmıyorum. Birde kabininde yükseklik olduğu için hava içeride rahat dolaşıyor.

Sizce nem arttırmak için içeriye temiz hava girişinimi arttırmam gerekiyor.

Yada bir adet daha buhar makinasımı koymam gerekiyor.

Herkeze bol hasatlar. Üstadlarım

Ü

Üye silindi 22606

Guest
Üstadlarım herkeze selamlar...

Kabinim:
3 metre derinlik
2.90 cm yükseklik
1.50 cm eni
Kabinim kendi yapımımdır. İçerisinde CVS 50 w beyaz led kullanıyorum 8 adet. İçerşnşn ısısını tam olarak 27 derece yakaladım mükemmel oldu. Gün ışığı 75 w ta var ama kullanmıyorum.
SORUNUM ŞU: ışıklar kapalı nem %80 kadar çıktı. Işıklar açılımı 27 derece sıcaklığa geldimi nem 40 lara kadar düşüyor. İçeride nem makinası simbo 5 kg buhar makinası var onunla 51 derece kadar çıkarıyorum. Islak havlu katıyorum 6 adet ama fayda etmiyor. İçerisinde wc aspiratörü 150 lik var temiz hava çekiyor içeriye. Sıcaklık idaal olduğu için içeriden dışarıya hava çekmesi için bir şey kullanmıyorum. Birde kabininde yükseklik olduğu için hava içeride rahat dolaşıyor.

Sizce nem arttırmak için içeriye temiz hava girişinimi arttırmam gerekiyor.

Yada bir adet daha buhar makinasımı koymam gerekiyor.

Herkeze bol hasatlar. Üstadlarım
Aynı dert bende de var kabin yüksek 3m Neredeyse ikitane sinbo buhar makinasi çalışıyor gürül gürül here nevresim serdim islatiyorum sürekli 880m3 fanla içeri hava çekiyorum ama ne yapsam 35-40 arasi ama cok-da sorun olmuyor bitkiler gayet güzel büyüyorlar sen yeter ki içerdeki temiz havayı bozma bitki buyur cok-da nem iyi değil tabi 35 in altına da düşme kanka

Aynı dert bende de var kabin yüksek 3m Neredeyse ikitane sinbo buhar makinasi çalışıyor gürül gürül here nevresim serdim islatiyorum sürekli 880m3 fanla içeri hava çekiyorum ama ne yapsam 35-40 arasi ama cok-da sorun olmuyor bitkiler gayet güzel büyüyorlar sen yeter ki içerdeki temiz havayı bozma bitki buyur cok-da nem iyi değil tabi 35 in altına da düşme kanka
Aynen kanka sıcaklık güzel temiz hava devamlı giriyor. İçimi rahatlattın kanka. Bol hasatlar

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Kanka diorum ki temiz hava girişini çoğaltsam nemi yükselyebilirim. Ama sıcaklık düşer mi
Alakası yok dostum denemene gerek yok. Daha çok düşer nem temiz hava girişi açarsan. Yapıcağın şey çıkıs fanını zamanlayıcıyla kullanman 15 on 30 of yada 15 on 45 of yada 15 on 15 of. Artık bunu sen ortamın şartlarına göre değerlendirip kararı sen vericeksin

Ü

Üye silindi 24376

Guest
Alakası yok dostum denemene gerek yok. Daha çok düşer nem temiz hava girişi açarsan. Yapıcağın şey çıkıs fanını zamanlayıcıyla kullanman 15 on 30 of yada 15 on 45 of yada 15 on 15 of. Artık bunu sen ortamın şartlarına göre değerlendirip kararı sen vericeksin
15 on 30 of derken dakika mi knk

Ü

Üye silindi 22606

Guest
Doğru diyorsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ***** ***** ***** **** hahahaha* *
  • G Groww:
    hahahahahahahaha
  • E Emre77:
  • T Turco:
    ** ****** ********* ***** hahahaha* ****** ***** ********* ******** ** ******** hahahaha *** ***** *** hahahaha*
  • T Turco:
  • E Emre77:
  • G Groww:
    ****** hahahaha* ******** ********* ****** ********* *** ********* **** ** ********* ********
  • T Turco:
    ********* ***** ******* ** ******* ** **** ******** hahahaha
  • E Emre77:
  • T Turco:
  • G Groww:
    ********* **** ****** hahahaha** **** ********** **** ******** ******** *** *** ***** *** hahahaha** ****** ** **********
  • T Turco:
    ***** **
  • T Turco:
  • G Groww:
  • E Emre77:
    ****** *** hahahaha** ****** *** *** ******** ***** * **** ***** ******
  • G Groww:
    ***** ** ********* **
  • E Emre77:
  • T Turco:
  • G Groww:
    ***** ** ******** ********** ****** ****** ******* ****** ***** ********* ******
  • E Emre77:
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
    ****** **
  • T Turco:
    **** ******** hahahaha ******** ***** ******* ********* ** ****** *******
  • G Groww:
    ****** ** ** ******* ********** *** ********** ***** *** ***** *** ******** ******* ***** ******* ******** **** ******** ****
  • T Turco:
    hahahaha* hahahaha ***** **** ******** **
    T Turco: hahahaha* hahahaha ***** **** ******** **